Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki symfonicznej!

Orkiestra Miasta Poznania zagra po raz kolejny na Pyrkonie! Tym razem ze specjalnie przygotowanym koncertem SYMPHONY & PYRKON! Będzie to punkt obowiązkowy dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dobrą muzykę. Każdy znajdzie coś dla siebie – w set liście znajdą się najpopularniejsze przeboje muzyczne ze świata fantasy, filmu i gier.

Koncert jakiego jeszcze nie było

Z wielką przyjemnością możemy zdradzić, że koncert, który dla Was przygotowujemy wraz z Orkiestrą Miasta Poznania będzie jedyny w swoim rodzaju. Będzie wyraziście i oryginalnie i zdecydowanie w pyrkonowym klimacie. Możecie spodziewać się muzyki na żywo z produkcji takich jak Stranger Things, Mass Effect, Mission Impossible czy Władca Pierścieni, a to wszystko w fantastycznym wydaniu. Będzie to bowiem koncert w aranżacjach i pod batutą Tomasza Kaniewskiego, a muzyki granej przez Orkiestrę na pewno nie określicie mianem spokojnej. Zapowiada się istna uczta dla zmysłów – w jednym koncercie znajdzie się coś dla fanów muzyki filmowej i mocnych brzmień, rocka czy electro. Całość dopełni Daniel Moszczyński swoim znakomitym wokalem. 

Poznajmy Orkiestrę Miasta Poznania

Orkiestra Miasta Poznania może poszczycić się 65-letnią historią, koncertami w całej Polsce i Europie, nieprzerwaną obecnością w czołówce polskich orkiestr dętych i imponującą liczbą – ponad pięciuset – utworów w bibliotece nutowej!

Od lat stawiają na wysoką jakość wykonywanej muzyki, dlatego wszyscy członkowie Orkiestry Miasta Poznania to zawodowi muzycy. Zespół gra w całej Polsce, zarówno muzykę filmową, symfoniczną, jak i rozrywkową, dzięki czemu niezaprzeczalnie na stałe wpisał się w życie kulturalne Poznania i nie tylko. 

To jedyna orkiestra dęta w Polsce, której repertuar filmowy i epicki w stu procentach oddaje oryginalne brzmienie utworów, a na żywo dostarcza niezapomnianych przeżyć. Wybitne aranżacje muzyki można usłyszeć w autorskiej serii koncertów EPIC MUSIC & LIGHTS oraz EPIC MUSIC & SKY.  

Czy to koniec niespodzianek? 

Po tak sformułowanym nagłówku odpowiedź może być oczywiście tylko jedna. Oczywiście, że nie! Mamy dla Was w zanadrzu coś naprawdę wyjątkowego związanego z koncertem SYMPHONY & PYRKON!! Ale o tym trochę później 😉 

“May the music be with you” – parafrazując słynne słowa z kosmicznej sagi, zachęcamy Was do dołączenia do nas na tym niezapomnianym muzycznym wydarzeniu!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.