Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki symfonicznej!

Orkiestra Miasta Poznania zagra po raz kolejny na Pyrkonie! Tym razem ze specjalnie przygotowanym koncertem SYMPHONY & PYRKON! Będzie to punkt obowiązkowy dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dobrą muzykę. Każdy znajdzie coś dla siebie – w set liście znajdą się najpopularniejsze przeboje muzyczne ze świata fantasy, filmu i gier.

Koncert jakiego jeszcze nie było

Z wielką przyjemnością możemy zdradzić, że koncert, który dla Was przygotowujemy wraz z Orkiestrą Miasta Poznania będzie jedyny w swoim rodzaju. Będzie wyraziście i oryginalnie i zdecydowanie w pyrkonowym klimacie. Możecie spodziewać się muzyki na żywo z produkcji takich jak Stranger Things, Mass Effect, Mission Impossible czy Władca Pierścieni, a to wszystko w fantastycznym wydaniu. Będzie to bowiem koncert w aranżacjach i pod batutą Tomasza Kaniewskiego, a muzyki granej przez Orkiestrę na pewno nie określicie mianem spokojnej. Zapowiada się istna uczta dla zmysłów – w jednym koncercie znajdzie się coś dla fanów muzyki filmowej i mocnych brzmień, rocka czy electro. Całość dopełni Daniel Moszczyński swoim znakomitym wokalem. 

Poznajmy Orkiestrę Miasta Poznania

Orkiestra Miasta Poznania może poszczycić się 65-letnią historią, koncertami w całej Polsce i Europie, nieprzerwaną obecnością w czołówce polskich orkiestr dętych i imponującą liczbą – ponad pięciuset – utworów w bibliotece nutowej!

Od lat stawiają na wysoką jakość wykonywanej muzyki, dlatego wszyscy członkowie Orkiestry Miasta Poznania to zawodowi muzycy. Zespół gra w całej Polsce, zarówno muzykę filmową, symfoniczną, jak i rozrywkową, dzięki czemu niezaprzeczalnie na stałe wpisał się w życie kulturalne Poznania i nie tylko. 

To jedyna orkiestra dęta w Polsce, której repertuar filmowy i epicki w stu procentach oddaje oryginalne brzmienie utworów, a na żywo dostarcza niezapomnianych przeżyć. Wybitne aranżacje muzyki można usłyszeć w autorskiej serii koncertów EPIC MUSIC & LIGHTS oraz EPIC MUSIC & SKY.  

Czy to koniec niespodzianek? 

Po tak sformułowanym nagłówku odpowiedź może być oczywiście tylko jedna. Oczywiście, że nie! Mamy dla Was w zanadrzu coś naprawdę wyjątkowego związanego z koncertem SYMPHONY & PYRKON!! Ale o tym trochę później 😉 

“May the music be with you” – parafrazując słynne słowa z kosmicznej sagi, zachęcamy Was do dołączenia do nas na tym niezapomnianym muzycznym wydarzeniu!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.