Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Zamawiałem gościa na Pyrkon, więc ma być gość na Pyrkonie! Michał Sikorski dołącza do Strefy Filmowo-Serialowej

Mamy zaszczyt zaprosić Was na spotkanie z wyjątkowym gościem Strefy Filmowo-Serialowej na tegorocznym Pyrkonie – Michałem Sikorskim! Aktor teatralny i filmowy, który zdobył serca publiczności swoim niezwykłym talentem i wszechstronnością.

Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Michał Sikorski rozpoczął swoją karierę w Teatrze Polskim w Poznaniu, a obecnie zachwyca widzów na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Jego role w spektaklach i filmach zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia. Za rolę w spektaklu dyplomowym „Zachodnie wybrzeże” w reżyserii Mai Kleczewskiej został wyróżniony na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Jego debiutancka rola w filmie „Sonata” w reżyserii Bartosza Blaschke przyniosła mu Nagrodę za debiut aktorski na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodę za rolę męską na 41. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Michał Sikorski to również gwiazda jednego z najbardziej cenionych polskich seriali ubiegłego roku – ‘1670’. Jego niezapomniane kreacje oraz zdolność do wcielania się w różnorodne postacie uczyniły go jednym z najjaśniejszych talentów polskiego aktorstwa.

Dołączcie do nas na Pyrkonie, aby poznać Michała Sikorskiego bliżej, posłuchać anegdot z planu i dowiedzieć się więcej o jego pracy aktorskiej. Nie przegapcie okazji, by spotkać jednego z najbardziej obiecujących aktorów swojego pokolenia!

fot by Nina Kupis
Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.