Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Regulamin Wydarzenia RPG Jam 2024

Regulamin Wydarzenia RPG Jam 2024

 1. Zgłoszenia powinny być w pełni grywalnymi systemami RPG mieszczącymi się na jednej kartce A4. (Dozwolone jest wykorzystanie drugiej strony kartki A4 oraz osobnych kartek na karty postaci itp., ale podstawowe zasady powinny zawierać się jednej stronie).
 2. Gry powinny być przynajmniej luźno powiązane z hasłami przewodnimi RPG Jamu. Hasłami przewodnimi Jamu są “Pyra” oraz jedno z dwóch wylosowanych na początku wydarzenia. Wyboru drugiego hasła, do którego odnosi się zgłoszenie dokonują osoby uczestniczące. Jeszcze bardziej ambitne drużyny mogą stworzyć grę na podstawie wszystkich trzech haseł.
 3. RPG Jam trwa od godziny 23 w sobotę, 15 czerwca 2024 nie dłużej niż do godziny 8 w niedzielę, 16 czerwca 2024. Zakończenie może mieć miejsce wcześniej w przypadku braku uczestników chętnych do udziału.
 4. Zgłoszenia muszą powstać w czasie trwania Jamu, zabrania się wykorzystywania starych gier.
 5. Hacki innych systemów są dozwolone jeśli licencja, na której dany system został udostępniony na to pozwala.
 6. Można zgłosić wiele gier, ale wszystkie muszą być zgodne z regulaminem i powstać w trakcie trwania RPG Jamu.
 7. Udział można brać indywidualnie lub drużynowo, nie ma limitu osób członkowskich w drużynie. Zgłoszenia drużyn będą przyjmowane bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia.
 8. Wszystkie grywalne zgłoszenia, nie zawierające treści zabronionych, zostaną opublikowana na stronie internetowej Pyrkonu, o ile osoby autorskie nie zastrzegą, że nie chcą takiej publikacji.
 9. Zabrania się umieszczania w zgłoszonych grach mowy nienawiści oraz treści obraźliwych, a także takich, które są sprzeczne z Regulaminem Pyrkonu oraz obowiązującym prawem.
 10. RPG Jam nie jest konkursem, gry nie będą oceniane ani nie będą tworzone żadne rankingi. Tym niemniej można zostać dodatkowo docenionym, jeśli pyry zostaną wykorzystane w mechanice gry lub zamiast kartki A4 (wciąż obowiązuje limit jednej pyry).
 11. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązuje Regulamin Pyrkonu