Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Alwyn Hamilton w Poznaniu!

Pustynny klimat, świat pełen magii i niebezpiecznych, tajemniczych bestii, lud żyjący pod władzą Sułtana, a w tym wszystkim Amani – niezwykle zdeterminowana buntowniczka. Fani powieści fantasy, coś Wam świta? Jeśli z Waszych gardeł wydobył się teraz radosny okrzyk, to doskonale znacie kolejnego gościa Bloku Literackiego. Tak, to Alwyn Hamilton – kanadyjska pisarka, autorka znanego cyklu „Buntowniczka z pustyni”.

Alwyn Hamilton fantasy Buntowniczka z pustyni Od Toronto do Londynu, czyli słów kilka o Alwyn

Alwyn urodziła się w Toronto, później jej rodzice osiedlili się we Francji. Dzieciństwo upływało jej na podróżach pomiędzy Europą a Kanadą. Z Francji wyjechała na uniwersytet w Cambridge, gdzie studiowała historię sztuki, a następnie zamieszkała w Londynie i pracowała w domu aukcyjnym. Sama twierdzi, że jak na osobę, która często się przeprowadza, ma zły zwyczaj kupowania zbyt wielu książek (ktoś jeszcze poczuł w tej chwili więź? :)). Dorastała w niewielkim mieście, więc z nudów zaczęła czytać i pisać o innych miejscach, tak polubiła gatunek fantasy oraz bohaterki przebierające się za mężczyzn.

„Buntowniczka z pustyni”

Tytułowa bohaterka cyklu stworzonego przez Alwyn, nie chcąc pozwalać innym decydować o swoim życiu, postanawia uciec ze swojego miasteczka i spod opieki swego despotycznego wuja. Wyrusza przez niebezpieczne piaski pustyni i… trafia w sam środek rewolucji.

Gość zaproszony we współpracy z wydawnictwo poznańskie

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.