Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Fantastyczne inicjatywy

Goście, prelekcje, koncerty – to wszystko znajdziecie na Pyrkonie i dobrze o tym wiecie. Ale czy macie świadomość, że mamy dla was o wiele więcej? Bo współpracujemy z najróżniejszymi fantastycznymi ludźmi i współtworzymy najróżniejsze fantastyczne akcje. Bardzo nas cieszy, jeśli już o tym wiecie. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji o tym usłyszeć – ten post jest dla was!

Oddaj krew z Krewnymi Pyrkonu

Oddajecie krew? A może bardzo chcecie, ale nigdy się nie odważyliście? Albo coś innego stanęło wam na drodze? W każdym razie okazję na swój pierwszy, drugi i każdy kolejny raz macie zawsze z Krewnymi Pyrkonu! 

Krewni Pyrkonu to inicjatywa związana z naszym festiwalem od 2010 roku, a od kilku ostatnich lat możecie ich też spotkać na zaprzyjaźnionych konwentach gier planszowych. Ich celem jest uświadamianie i zachęcanie wszystkich fanów fantastyki (i nie tylko!) do oddawania krwi oraz zapisywania się jako dawcy szpiku. Akcji towarzyszą RCKiK Poznań, Drużyna Szpiku i IFMSA-Poland.

Zapytacie, gdzie się zgłosić? To proste! Na placu Marka stoją krwiobusy, a w nich możecie oddać krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku! A w ramach podziękowań za Wasze zaangażowanie i dar, jakim jest krew i szpik, otrzymacie, między innymi, Talię Kart Krewni Pyrkonu 2! Zapraszamy do udziału w akcji!

Akcja „Wszystkie Zwierzęta Są Fantastyczne”

Czy ktoś mógłby nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że wszystkie zwierzęta są fantastyczne? Bo my absolutnie nie możemy! Szczególnie, że jest to fantastyczna akcja, która od 2022 roku dzielnie wspiera zwierzakowe fundacje. Cel jest prosty – zapoznanie Was z niesamowitymi inicjatywami i poszerzenie ogólnej świadomości na różne tematy. W tym roku współpracujemy z Fundacją Labrador!

Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik to zespół wspaniałych ludzi, którzy pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym. Ale też szerzą świadomość na temat psów przewodników. 

Na Pyrkonie będziecie mogli ich znaleźć w Strefie Naukowej i posłuchać ich prelekcji o szkoleniu psów asystujących. A gdybyście chcieli dowiedzieć się jeszcze więcej, to na ich stoisku spotkacie wolontariuszy, którzy chętnie opowiedzą Wam o działalności Fundacji i odpowiedzą na wasze pytania!

Konkurs „Fantastycznie Utalentowani”

To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do pisarzy, którzy dopiero niedawno postanowili rozpocząć swoją pisarską przygodę. Świeżo wydane książki z różnych fantastycznych gatunków mogą zawalczyć o względy jury i przynieść swoim autorom dreszczyk emocji – jak to bywa w konkursach!

W tym roku na Pyrkonie odbędzie się finał I edycji Konkursu, który poprowadzi Karol Modzelewski! Komik, scenarzysta, twórca popularnej w internecie serii „Newsy Bez Wirusa” w trakcie gali rozdania nagród przedstawi wam zwycięskich autorów i ich książki. 

Zapiszcie datę 15.06.2024 i godzinę 11:30, bo to właśnie wtedy w Dużej Auli będziecie mogli poznać zwycięzców konkursu i zobaczyć ogłoszenie wyników w wykonaniu Karola Modzelewskiego! 

Skoro znacie już nasze fantastyczne inicjatywy, to mamy nadzieję, że wiecie o wszystkim, co czeka was na tegorocznej edycji festiwalu! A że ta wyjątkowa data zbliża się wielkimi krokami, to pozostaje tylko powiedzieć – do zobaczenia wkrótce!

Awatar autora

O autorze

Natalia Wieczorek

W chwilach wolnych od studentowania wymyśla nowe pomysły, co można by ze sobą zrobić, gdzie pojechać, jak dojechać i to wszystko (oczywiście) bez planu na "kiedy". Ale przecież czas się znajdzie, prawda?