Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Od Fanów dla Fanów – zostań prelegentem Sali Fandomowej w Strefie Mangi i Anime!

Wasi znajomi słuchają z zaciekawieniem, gdy opowiadacie im o kulisach powstawania anime, które wspólnie oglądacie? Chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie trendów i archetypów obecnych w mandze? Sypiecie jak z rękawa statystykami i interesującymi faktami na temat najnowszych produkcji z Kwiatu Kwitnącej Wiśni? A może po prostu potrzebujecie wylać swoje żale przed kimś innym, niż szampony pod prysznicem?
Strefa Mangi i Anime ma doskonałą wiadomość dla wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia!

Sala Fandomowa to część Strefy Mangi i Anime, której powstaniu towarzyszyła maksyma “Od fanów – dla fanów”. Jej debiut odbył się podczas zeszłorocznej edycji Pyrkonu i cieszył się sporym zainteresowaniem, zarówno ze strony Prelegentów jak i odwiedzających. W tym roku ponownie udostępniamy przestrzeń, na której każdy fan japońskich animacji może podzielić się swoją pasją z szerszym gronem.


Pod >TYM LINKIEM< znajdziecie wpis o starcie Formularza Programowego, przez który możecie zgłaszać swoje punkty programu, w tym również chęć poprowadzenia
Prelekcji na Sali Fandomowej Strefy Mangi i Anime.


W zeszłym roku przygotowaliście między innymi prelekcje opisujące realia życia w Japonii “Małe miasteczka, wielkie tęsknoty. Jak anime i manga prezentują japońską prowincję?” albo “Dziwaczna historia toalet w Japonii”. Pojawiły się też akcenty kulinarne, przedstawione w “Czemu w Polsce nie umiemy zaparzyć herbaty tak dobrze jak w Azji?”. Nie zabrakło oczywiście wykładów poświęconych konkretnym franczyzom, jak na przykład “Let it rip! 20 lat anime Beyblade w Polsce” oraz “Soul Eater – shounen idealny”. Inne kraje Dalekiego Wschodu też miały swoje pięć minut w Sali Fandomowej, podczas prelekcji “Krótka historia Korei” i “Magiczna Azja”. W tym roku ponownie liczymy na waszą kreatywność! Wysyłajcie swoje zgłoszenia i do zobaczenia w Strefie Mangi i Anime!

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.