Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Pádraig Murphy — Członek zespołu odpowiedzialnego za RPG-i ze świata Warhammera odwiedzi Pyrkon

Uniwersum Warhammera Fantasy oraz Warhammera 40k były i wciąż są dla wielu osób pierwszą stycznością z grami RPG oraz bitewnymi. Szczególnie w Polsce lwia część dzisiejszych miłośników gier fabularnych zaczynała swoją przygodę właśnie od Warhammer Fantasy Roleplay. W tym roku Pyrkon gościć będzie osobę, która pracuje nad najnowszymi produkcjami z tego uniwersum — Pádraiga Murphy’ego.

Od czego zaczął i przy czym pracuje Pádraig?

Pádraig stał się wielkim fanem gier fabularnych od kiedy tylko dowiedział się o ich istnieniu, a prawdopodobnie nawet nieco wcześniej. Pracuje dla Cubicle 7 Games od 2019 roku,  a sama przyjemność płynąca ze sprawiania frajdy innym, którzy podzielają jego pasje do hobby, nie zmniejszyła się od tego czasu ani trochę. Do tej pory pisał, projektował i brał udział w realizacji wielu różnych tytułów dla takich franczyz jak Warhammer Fantasty Roleplay, Wrath and Glory, Age of Sigmar: Soulbound oraz Imperium Maledictum podczas swojej pracy dla Cubicle 7 i w najbliższym czasie nie ma zamiaru się zatrzymywać.

Pádraig żyje na zachodzie Irlandii ze swoją rodziną, zwierzętami i coraz bardziej uginającymi się półkami na książki.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.