Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Serce Strefy Mangi i Anime – Oto lista Chibi Stref podczas Pyrkonu 2023

Serce Strefy Mangi i Anime stanowią Chibi Strefy – miejsca, gdzie miłośnicy japońskiej popkultury – od fanów dla fanów – dzielą się swoimi doświadczeniami, prowadzą fantastyczne atrakcje, a także tworzą przestrzeń, gdzie każdy fan kultury azjatyckiej znajdzie coś dla siebie!

W tym roku będzie ich jeszcze więcej niż w ubiegłych latach! Twórcy atrakcji przybędą z różnych zakątków Polski, aby zaspokoić Wasz głód wiedzy i zabawy prosto z Dalekiego Wschodu.

Weźcie udział w konkursach, grach i zabawach związanych z kulturą i popkulturą Japonii, Chin, Korei, a nawet Indii. Na pewno nie zabraknie tu origami, tradycyjnych azjatyckich gier czy K-popu!

Sprawdźcie tegoroczne Chibi Strefy, które znajdziecie w pawilonie 7.:

Szczeciński Klub Azji
Confamilia
Mlem Crew
Animelogia
Fantastyczna Karczma
J-games
Vtuber.pl
Wyspa One PIece
NanoKarrin
Nami Azarashi
Stoisko FotoStudio
Japonica Creativa
Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ
cheoncheonhi
Rzucaj Nie Gadaj

Natomiast na Strefie Integracyjnej znajdziecie:

Ekipa Dźwięcznego Woksela
Bemani.pl
UltraStar T.A.

Szczeciński Klub Azji

Szczeciński Klub Azji

Szczeciński Klub Azji to inicjatywa łącząca miłośników kultury azjatyckiej ze Szczecina i okolic. W swoich przedsięwzięciach łączą kulturę wysoką z popkulturą i tego właśnie doświadczycie na ich stoisku. Dla uczestników Pyrkonu 2023 przygotowali zajęcia origami, warsztaty z tworzenia Haiku, ale także atrakcje, gdzie sprawdzicie swoją wiedzę ze znanych tematów związanych z popkulturą, a także… poznacie swoje umiejętności strzeleckie.

Confamilia

Confamilia

Po raz drugi na Pyrkonie zagości stoisko ConFamilii – discordowej społeczności poświęconej polskim konwentom mangi i anime, gdzie każdy organizator, wystawca, wolontariusz czy uczestnik może wymieniać się swoimi opiniami o mangowych imprezach.

Ponownie pojawią się w budynku Strefy Mangi i Anime (tym razem hali nr 7, w Czteropaku), gdzie uraczą Was tematycznymi atrakcjami i konkursami. Znajdzie się tam coś zarówno dla fandomowych wyjadaczy, jak i tych zielonych w temacie. Dołączcie do ich serwera już dziś. Klik! 

Mlem Crew

Mlem Crew

Mlem Crew, czyli grupa przyjaciół, która stara się dzielić swoimi hobby ze wszystkimi naokoło. Na ich stoisku czeka Was wiele zabawy związanych z k-popem, jak i całą Koreą! Od pamiątkowej kaligrafii po gry, w których weźmiecie udział z przyjaciółmi, a dodatkowo wygracie małe co nieco. To obowiązkowy punkt programu dla każdego fana tej części Azji!

Animelogia

AnimeLogia Podcast to audycja internetowa, która na co dzień poświęca swój wolny czas, by rozmawiać o mandze, anime, konwentach, a także grach rodem z Azji. Od 8 lat opowiadają o każdej sezonowej produkcji, jak i w mniej czy bardziej śmieszny sposób o tym, co w fandomie piszczy.
A co robią na Pyrkonie? Zapewniają rozrywkę, konkursy z nagrodami i wiele więcej!
Szczegóły możecie sprawdzić tutaj.

Fantastyczna Karczma

Fantastyczna Karczma

Fantastyczna Karczma to (wbrew nazwie) społeczność poświęcona anime i mandze, skupiona wokół Youtubera o tej samej nazwie.

Na swoim stoisku szykują masę frajdy dla fanów sezonówek, zapalonych słuchaczy openingów z anime czy koneserów planszowych gier i zabaw przerobionych na wersje M&A specjalnie na Pyrkon. 

J-games

J-Games: Krakowski Klub Chombo, Drugi Smok, Wielkopolski Ośrodek Go Honte

Drugi Smok i Krakowski Klub Chombo przez cały okres trwania festiwalu będą Was uczyć riichi mahjonga, gry planszowej znanej m.in. z serii gier “Yakuza” i “Final Fantasy” czy anime takich jak “Saki” i “Akagi”. Wielkopolski Ośrodek Go Honte nauczy Was za to grać w tradycyjną grę go. W strefie poznacie również inne gry Dalekiego Wschodu, takie jak shōgi, xiangqi, czy hanafuda.

Ekipa Dźwięcznego Woksela

EDW Ekipa Dźwięcznego Woksela

Klik klik wzium wzium! 

Lubicie gry rytmiczne? A może szukacie na Festiwalu nowej formy rozrywki? Przybywamy z pomocą! 

Ekipa Dźwięcznego Woksela to grupa pasjonatów klikania w prostokąty, strzałki i inne znaczki do rytmu muzyki. Zapewniają dobrą zabawę i jeszcze lepszą muzykę. Ich społeczność wprowadzi Was w świat eurobeatu, vocaloidów, hardcore’u i innych interesujących gatunków muzycznych. A co najważniejsze – z nimi nie będziecie się nudzić! 

Na Pyrkonie EDW zawita m.in z dwoma pełnowymiarowymi automatami arcade! Jest to atrakcja, której wcześniej nie było na festiwalu!

Vtuber.pl

Vtuber.pl

VTubers, w rozwinięciu Virtual YouTubers, to najnowszy przełom w dziedzinie branży rozrywkowej! Japonia dała nam wirtualne awatary, za którymi kryją się już tysiące ludzi z całego świata! Niektórych doskonale już znacie, szczególnie jeśli są muzykami lub streamerami. 

VTuberkowy PL to największy polski serwer o tej tematyce, na którym możecie codziennie znaleźć nowości z przemysłu, posłuchać wybitnych piosenek, zobaczyć wspaniałe rysunki czy najzwyczajniej w świecie podyskutować o do złudzenia przypominających anime dziewczynkach, chłopcach czy nawet psach. A wszyscy oni regularnie zapisują się na kartach historii. VTuberkowy PL pragnie szerzyć popularność tych wirtualnych artystów na najróżniejsze sposoby – wyzwania, konkursy, zabawy, głosowania lub pokazy. Pamiętasz Kizunę Ai? Kojarzysz rekina mówiącego „A”? Uwielbiasz głos pewnego demona z przeszłości?
Na co jeszcze czekasz?! Koniecznie odwiedź ich strefę!

Wyspa One PIece

Wyspa One PIece

Jesteście gotowi wyruszyć na przygodę swojego życia? Jeśli tak, to wskakujcie na pokład! 

Wyspa One Piece to projekt grupy Bragmani stworzony dla fanów serii “One Piece” oraz dla tych, którzy chcą wyruszyć w swój pierwszy rejs.

W tej strefie poczujecie się jak prawdziwi piraci oraz poznacie świat najpopularniejszej mangi na świecie. Czekają na Was interaktywne dekoracje, zapierające dech w piersiach wystawy oraz liczne atrakcje prowadzone ze specjalnie przygotowanej przez nich sceny.

Stańcie się częścią legendy już dziś! Nie zapominajcie tylko o jednym – Wiosek jest wiele, ale wyspa jest tylko jedna!

NanoKarrin

NanoKarrin

NanoKarrin to polska grupa dubbingowa, która od 15 lat zrzesza zarówno amatorów, jak i profesjonalistów interesujących się szeroko pojętą tematyką lokalizacji filmów, seriali, animacji, gier i piosenek. Na ich stoisku możecie podłożyć głos do krótkiej scenki, korzystając z polowego studia nagraniowego. Jeśli interesuje Was dubbing od kuchni, chętnie z Wami porozmawiają!

Nami Azarashi

Nami Azarashi

Na Pyrkonie pojawi się wrocławski klub anime – Nami Azarashi – działający przy Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Oprócz regularnych spotkań organizuje cykliczny minikonwent Namicon. Budując na doświadczeniu z licznych wcześniejszych wydarzeń, przygotuje dla Was zestaw atrakcji typowo dla fanów anime, w tym konkursy, warsztaty, a także wyzwania związane z szerzej pojętą kulturą azjatycką.

Stoisko FotoStudio

KGF

KGF to zespół doświadczonych fotografów eventowych, którzy wcześniej działali mniej lub bardziej niezależnie na terenie całej Polski. Przez ostatni rok objechali wspólnie 12 imprez oraz przygotowali z nich ponad 30 galerii, a także kilka stref fotograficznych. Przygotujcie swoje stroje, bo na tegorocznym Pyrkonie przytrafi się okazja na zdjęcia!

Japonica Creativa

Japonica Creativa

Japonica Creativa to koło zrzeszające studentów japonistyki UAM. Od 2002 roku dzielą się pasją, prowadząc spotkania i warsztaty promujące kulturę japońską.To już ich trzeci raz na Pyrkonie. Także w tym roku przygotowali dla Was masę atrakcji takich jak: zajęcia z kaligrafii, przymierzanie japońskiego letniego ubioru czy też warsztaty językowe.

Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ

Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ

Dalekowschodnie Koło Naukowe jest organizacją studencką działającą przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Na Pyrkonie mają okazję gościć już po raz trzeci.

Przy stoisku DKN dowiecie się, jak brzmi wasze imię w językach azjatyckich – chińskim, koreańskim, japońskim czy nawet hindu. Nauczą was również składać origami. Pojawi się też możliwość przymierzenia strojów azjatyckich (na przykład sari). 

Spróbujcie też swoich sił w przenoszeniu pałeczkami fasoli na czas bądź azjatyckiej wiedzówce i innych quizach. Nowością przygotowaną przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego będą duże konkursy z nagrodami oraz długie, angażujące warsztaty.

cheoncheonhi

cheoncheonhi

Cheoncheonhi to marka, której celem jest promowanie właściwej kultury koreańskiej. Organizują i prowadzą różne imprezy związane z kulturą kraju, a co tydzień można znaleźć ich k-popowe imprezy w różnych miastach Polski.Specjalnie na Pyrkon przygotowali mnóstwo gier i nagród, które będziecie mogli znaleźć w ich strefie. Ale to nie wszystko!
Z cheoncheonhi poznajcie koreańską kulturę od środka. Dowiecie się, jakie są plusy i minusy życia w Korei, poprowadzone zostaną rozmowy o fandomie, z czym wiąże się bycie idolem oraz wiele więcej!

Bemani.pl

Bemani.pl

Grupa pasjonatów wszelkich gier rytmicznych, w szczególności tanecznych. Od ponad 12 lat promują tę aktywną formę rozrywki na konwentach i innych wydarzeniach, od 2016 roku również na Pyrkonie. Przygotują dla Was aż cztery maty taneczne dostępne o każdej porze dnia i nocy, aby każdy mógł do woli bawić się przy swoich ulubionych piosenkach.

UltraStar T.A.

UltraStar T.A. to Wasz safeplace, gdzie możecie bez krępacji zaśpiewać opening ukochanego anime i nikt nie będzie Was oceniać! To młody, dynamiczny zespół, który od niemal dekady organizuje karaoke na największych konwentach w Polsce, a udział w ich atrakcji biorą tłumy konwentowiczów na każdym wydarzeniu.

Jeszcze się nie przekonaliście? Organizują również Turnieje, gdzie do wygrania są wyjątkowe nagrody (ale nie więcej niż 10 zł…) oraz prowadzą ogólnopolski Ranking, gdzie możecie zmierzyć się z najlepszymi.

Dalej niezdecydowani? Na stanowisku będzie czekać ich oficjalna maskotka – Staruś, którego będziecie mogli wyprzytulać czy strzelić sobie fotę! Nie ma co się dłużej zastanawiać, tylko wpadajcie zedrzeć gardła na UltraStar T.A.

Rzucaj Nie Gadaj

Rzucaj Nie Gadaj to grupa fanów gier fabularnych, której stoisko pojawi się w Strefie Mangi i Anime! Z nimi nie zaznacie nudy czy generycznych sesji RPG. Oni pokażą Wam, że ta zabawa to coś więcej niż roleplay. 
Świat osadzony w uniwersum “Stranger Things?” Proszę bardzo. Może coś średniowiecznego? Robi się! A może zagramy w świecie prosto z anime? Od tego tu są!

Przeżyj niezwykłe historie ze swoimi znajomymi, poznaj nieodkryte części świata i rozwijaj wątki dotąd niedokończone. Odwiedź ich stanowisko, aby zagrać (pełna lista gier znajduje się TUTAJ) oraz zajrzyj na ich kanał jeszcze przed Pyrkonem, aby przeżyć niezapomniane przygody!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.