Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Lista gier RPG na Strefie Mangi i Anime prowadzone przez grupę Rzucaj Nie Gadaj

Lista gier RPG na Strefie Mangi i Anime prowadzone przez grupę Rzucaj Nie Gadaj

Chcecie zabić nudę i przeżyć przy tym niesamowite przygody? Nic tak nie pobudza wyobraźni jak dobry roleplay w świecie pełnym fantasy i science fiction. Poniżej wymienione gry, w które zagracie na chibi strefie Rzucaj Nie Gadaj, łączy jedna wspólna cecha, z której fani mangi i anime na pewno się ucieszą. Zatem przenieśmy się… do Kraju Kwitnącej Wiśni!

Gry rozgrywane będą na bieżąco po zebraniu grupy chętnych osób. Wśród propozycji znajdą się gry dla początkujących oraz doświadczonych graczy. Każda z nich przyniesie niezapomniane wrażenia i emocje. Przygotujcie swoje postacie i rozpoczynamy rozgrywkę!

GDZIE JEST HIKARI

Macie ochotę na przygodę pełną grozy i tajemnic? Ta mała gra została stworzona, aby oddać hołd japońskim grom wideo z gatunku survival horror z początków XXI wieku. Wcielicie się w przyjaciółki Hikari, dziewczyny, którą będziecie musieli odnaleźć. Czy to wam się uda, zależy wyłącznie od Was. Gra jest nastawiona na improwizację i tworzenie elementów opowieści zarówno przez graczy, jak i Mistrza Gry. Autorem gry jest Benjamína Aníbala Reyna z wydawnictwa Mundos Infinitos, a patronem serii jest Imaginarium RPG, Kanał Termosa, Topory i Mój Loch.

MONONOKE – JAPOŃSKA GRA GROZY

„Ta gra fabularna jest inspirowana japońskim folklorem, mitologią i miejskimi legendami, ale nawiązuje również do motywów znanych z anime, mang i podobnych dzieł japońskiej popkultury. Gracze wcielają się w niej w dorosłych Japończyków, którzy w latach szkolnych zetknęli się z tytułowymi mononoke i przez to grozi im śmierć. Czy są w stanie odmienić swój los kiedy otrzymają ostatnią szansę i wrócą do lat młodości?

TOKYO BRAIN POP

Grą stworzoną przez Atarashi Games. Grający wcielają się w licealistki walczące z grasującym w szkole demonem, starając się nie ujawnić drzemiących w nich nadprzyrodzonych mocy. W przeciwnym wypadku ich życie normalnych nastolatek będzie skończone. W tle tej walki toczy się codzienność – z testami, wymaganiami rodziców, pierwszymi miłościami i rywalizacją o popularność.

GOLDEN SKY STORIES

„Golden Sky Stories” opowiada o idyllicznym życiu na japońskiej prowincji. Ludzkie rozterki, ludzkie problemy, ludzkie sprawy. Tylko że nasze postacie nie są ludźmi, a henge – zwierzętami, które mogą przybrać formę człowieka. Po co? Żeby się bawić, dobrze najeść, a czasem (lub nawet częściej) pomóc ludzkim sąsiadom w ich problemach