Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Tam, gdzie ujawniają się sekrety sztuki — weźcie udział w Warsztatach RPG

Jak mogę poprawić moje gry RPG? Czy mogę podciągnąć nieco moje zdolności aktorskie? Może muszę popracować nad immersją i lepiej zrozumieć moją postać? Świat, który opisuje, wydaje mi się być jednowymiarowy. W jaki sposób mogę dodać mu głębi? Czemu wydaje mi się, że gracze robią mi na złość?

Tyle wątpliwości!

Te, oraz wiele innych pytań zadaje sobie tysiące miłośników RPG na całym świecie. Internet pęka w szwach od poradników skierowanych zarówno do mistrzów gry jak i graczy. Spora liczba kanałów na YouTube opiera cały swój content wyłącznie na grach RPG i, mimo że niektóre z nich wypuściły już setki filmów, nikomu do tej pory nie udało się w pełni wyczerpać tematu.

Jak rozpocząć przygodę z RPG albo doszlifować swoje umiejętności?

Gry fabularne są bez wątpienia sztuką, a sztuki należy uczyć się pod okiem mistrza. To on wprowadzi was w jej arkana, odpowie na pytania i będzie nadzorował wasze pierwsze, niepewne kroki. Co więcej — jak każdej sztuki, nie da się gier fabularnych nauczyć „w pełni” – można jedynie coraz bardziej rozwijać swój warsztat. Wynika z tego prosta konkluzja — niezależnie od tego, czy macie za sobą już dziesiątki sesji, czy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę — naprawdę warto spotkać się z doświadczonymi mistrzami oraz graczami, którzy podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem. Okazję ku temu oferuje wam Strefa RPG podczas Pyrkonu 2024.

Popracuj nad warsztatem podczas… warsztatów!

Warsztaty RPG to seria spotkań z gośćmi Strefy RPG, które będą odbywać się podczas tegorocznej edycji Pyrkonu. Zajęcia będą podzielone na dwie części — najpierw odbędzie się panel, czy też prelekcja w sali programowej, a następnie grupa uda się na ćwiczenia praktyczne do RPGralni. Będziecie mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia całego zespołu nauczycieli i instruktorów, których zaprosiliśmy, by zapewnić Wam wszechstronny rozwój. Program został stworzony tak, aby zarówno ci, którzy mają za sobą setki godzin spędzonych przy stole, jak i ci, którzy są dopiero na początku swojej podróży, mogli nauczyć się czegoś nowego. Tak naprawdę możecie odwiedzić nas, nawet jeśli nigdy w życiu nie graliście w papierowe RPG-i.

Skorzystajcie z okazji, by zdobyć nieco punktów doświadczenia w Strefie RPG podczas Pyrkonu 2024!

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.