Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Znamy już wyniki konkursu „Pyrkonowy Blok Naukowy 2020”!

Kiedy przed tygodniem daliśmy Wam znać, że możecie już swoimi głosami wpływać na program Bloku Naukowego, tłumnie ruszyliście do ankiety! Dzisiaj nie trzymamy Was już w niepewności i podajemy wyniki! 

Sporą przewagą głosów zdecydowaliście, że osoba, której prelekcji chcecie posłuchać, to Anna Traut-Seliga. Postanowiliście, że na Pyrkonie 2020 poszerzycie swoją wiedzę o roślinach apotropeicznych, czyli tych, które niegdyś chroniły naszych przodków Słowian przed czarami i złem. My nie możemy już doczekać się tej prezentacji! 

Zawodowo Ania jest doktorem nauk biologicznych. Zajmuje się ochroną przyrody i naucza o fascynującym świecie roślin. Jest wykładowczynią akademicką i nauczycielką oświatową, a także trenerką edukacji ekologicznej. Prócz tego działa bardzo aktywnie także w swoim wolnym czasie! Jest prezeską Cechu Fantastyki SkierCon i organizatorką SkierConu. 

Szczegółowe wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

  •     Anna Traut-Seliga: „Rośliny apotropeiczne – zapomniane strażniczki Słowian” – 49,7% (257 głosów);
  •     Maciej Adamiak: „Kwantowe uczenie maszynowe” – 30,6% (158 głosów);
  •     Ewa Samulak: „Czy jesteśmy robotami? Geny, ewolucja i wolna wola” – 19,7% (102 głosy).

Serdecznie gratulujemy całej trójce naukowców, która stanęła w konkursowe szranki! Wasza wiedza, erudycja i zaangażowanie są godne najwyższej pochwały! Niech moc nauki zawsze będzie z Wami!

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love