Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Akcja „Wszystkie Zwierzęta Są Fantastyczne”

Akcja „Wszystkie Zwierzęta Są Fantastyczne”

Kto lubi zwierzaki ręka do góry! Wasze ręce już podniesione? To świetnie, bo właśnie trafiliście na akcję „Wszystkie Zwierzęta Są Fantastyczne”, która od 2022 roku dzielnie wspiera fundacje pomagające zwierzakom. Naszym celem jest zapoznanie was z nimi, co robimy nie tylko przez stronę, ale też poprzez udostępnianie miejsca na Pyrkonie. A jeśli jesteście ciekawi z kim już współpracujemy, to czytajcie dalej!

Teraz działamy z…


Fundacja Labrador

Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik to zespół wspaniałych ludzi, dzięki zaangażowaniu których rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących może być znacznie prostsza. A to dzięki wyszkolonym przez Fundację i przekazywanym nieodpłatnie tym osobom psom przewodnikom!

Fundacja Labrador jest członkiem International Guide Dog Federation. Posiada też uprawnienia do wystawiania certyfikatów dla psów przewodników osób niewidomych lub niedowidzących.

Zastanawiacie się, jak złapać ich na Pyrkonie? Odpowiedź jest prosta – w Strefie Naukowej będziecie mogli posłuchać prelekcji, a w Grodzie Inicjatyw Fanowskich (w hali 3) spotkacie ich stoisko i wolontariuszy, którzy chętnie opowiedzą wam więcej o działalności Fundacji. Na miejscu będziecie mogli też wspomóc fundację dorzuceniem się do skarbonki. Pełen rozkład jazdy znajdziecie, oczywiście, w naszym programie!

Jednak jeżeli nie możecie się doczekać i już chcecie wesprzeć fundację, to też jest taka opcja! Możecie to bez trudu zrobić TUTAJ.


Wcześniej pomogliśmy…


Fundacja Kłębek

W zakamarkach Poznania skrywa się wiele bezdomnych kotów. Kotów, które mają za sobą długie i nierzadko trudne historie – przemoc, choroby, walkę o przetrwanie. Właśnie dla tych kotów działa Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek, w której schronisku przebywa już około 120 zwierzaków szukających swojego domu. Mają tam zapewnioną profesjonalną opiekę i bezpieczne schronienie.

Fundacja Kłębek prowadzona jest przez panią weterynarz i szereg wolontariuszy. Wspólnie za swój cel obrali nie tylko pomoc zwierzętom, ale i edukację ekologiczną i humanitarną dzieci i młodzieży oraz promocję wolontariatu na rzecz zwierząt.

Więcej o Fundacji, ich podopiecznych i potrzebach znajdziecie na ich stronie, o TUTAJ.


Mamy nadzieję, że was zainteresowaliśmy, bo dla nas takie fundacje to zawsze wspaniała inspiracja. No i pamiętajcie – wszystkie zwierzaki są FANTASTYCZNE!