Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Bloki programowe

Bloki programowe

Blok dla początkujących

To miejsce nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką. Możesz wiedzieć wszystko na temat literatury, ale nie mieć pojęcia, czym są LARPy i RPG! W bloku dla początkujących znajdziesz dwudziestominutowe prelekcje i poznasz podstawy, które będziesz mógł rozwijać w innych blokach na Pyrkonie.

Blok Gier Bez Prądu

Jesteś wytrawnym graczem? Lubisz od czasu do czasu usiąść ze znajomymi przy planszówce? A może zupełnie nic nie wiesz na temat gier bez prądu, ale czujesz, że najwyższy czas to zmienić? Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz – Blok Gier Bez Prądu to miejsce, które powinieneś odwiedzić. Tutaj każdy może liczyć na doskonałą zabawę przy grach karcianych, bitewnych oraz planszówkach. Jeśli jesteś wytrawnym graczem, z pewnością chętnie wypożyczysz coś z bogatej oferty gier lub weźmiesz udział w turnieju. Jeśli Twoja przygoda z grami dopiero się zaczyna – wolontariusze nauczą Cię, jak grać.

Blok Gier Elektronicznych

BGE to niesamowity blok pełen atrakcji stworzony od graczy dla graczy. Każdy  znajdzie tam nie tylko czystą rozrywkę płynącą z gamingu, ale będzie miał również okazję poznać branżę gier elektronicznych od strony zarówno technicznej, jak i artystycznej. Odbywające się tam spotkania z twórcami gier czy panele dyskusyjne mają za zadanie ukazać inne oblicze dobrze znanych nam tytułów. Jak co roku dbamy jednak o wszystkich graczy. Nieważne, czy pamiętasz kolorowe piksele lat 90, czy gry są dla ciebie niedzielnych relaksem to miejsce jest dla ciebie!

Blok Dziecięcy

Miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (od 4 do 12 r.ż.). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami. Pozwoli im to poznać fantastykę w licznych jej odmianach. Z kolei w Świetlicy Fantastycznej dzieci będą mogły obejrzeć interesujące pokazy. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

Blok Integracyjny

Nie masz co ze ze sobą zrobić? Odwiedź blok integracyjny, miejsce w którym możesz poznać nowe osoby lub zbliżyć się już z tymi które znasz. Z nami nie będziesz się nudził.

Blok Filmowo-Serialowy

To blok dla fanów najpopularniejszych seriali oraz produkcji filmowych. Będą dyskusje, spotkania z twórcami oraz projekcje. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wierni fani konkretnych tytułów, jak i osoby, które dopiero zaczynają zagłębiać się w tematykę fantastycznych filmów.

Blok Literacki

Blok Literacki oferuje ogrom punktów programu – spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i prelekcji. To miejsce inspirujących rozmów miłośników fantastyki z pisarzami, redaktorami i wydawcami. Na bogatych listach gości i prelegentów znajdziecie zarówno międzynarodowe sławy, jak i obiecujących debiutantów. Wśród gwiazd, które zaszczyciły blok swą obecnością, znaleźć można między innymi Grahama Mastertona, Petera Wattsa, Miroslava Žambocha czy Dmitrija Głuchowskiego. Blok Literacki to nie tylko autorzy – to również miejsce fantastycznych i wyczekiwanych przez wszystkich premier.

Blok Naukowy

Jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, ile prawdy tkwi w opowiadaniach science-fiction, blok naukowy jest dla ciebie odpowiednim miejscem. Zgłębimy tajniki fikcyjnych technologii z kosmosu, etnologii obcych planet oraz współczesnych osiągnięć nauki.

Blok Komiksowy

Zajrzymy do każdego kąta świata komiksu. Odświeżymy stare tytuły, przyjrzymy się popularnym i zapomnianym komiksom. Blok jest zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Nie zabraknie również gości związanych ze światem komiksu.

Blok Fantastyki Dalekowschodniej

To tutaj można porozmawiać o ukochanych tytułach, wymienić się poglądami odnośnie kreski mangaków czy posłuchać historii o japońskich duchach. Prelekcje, pokazy, warsztaty, a wszystko to związane z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Blok Konkursowy

Jeśli chcesz pochwalić się olbrzymią wiedzą, kreatywnością, umiejętnościami aktorskimi lub improwizacyjnymi, to miejsce w sam raz dla ciebie. Poza satysfakcją z dobrze wykonanej roboty, możesz obłowić się w PyrFunty, które wymienisz na nagrody w naszym PyrSklepiku.

Fantasium Suburbium

Ta wyjątkowa hala jest przestrzenią, w której spotykają się najróżniejsze fantastyczne realia. Jeśli chcesz poznać światy zupełnie inne od tego, w którym żyjemy, dobrze trafiłeś. Wikingowie chętnie przyjmą Cię do swojego stołu, by opowiadać o swoich bitwach i zdobyczach. Postapokaliptyczni ocaleńcy podzielą się tym, co mają, a garść kapsli zapewni Ci odrobinę lansu. Być może trafisz nawet na dobrze ukryte Elfy, przy których trudno się nie radować, nawet gdy rozmowa zejdzie na Saurona. A gdyby wciąż było Wam mało atrakcji, zwróćcie oczy ku Arenie. Co roku jest świadkiem odbywających się na niej walk wojów, treningów oręża, tanecznych szkółek czy zmagań sportowo-fantastycznych.

Fantasium Creatium

Fantasium Creatium to miejsce, w którym fantastyka łączy się ze sztuką. Tu prezentujemy wystawy przedstawiające zarówno znane uniwersa, jak i autorskie projekty utrzymane w fantastycznych klimatach. Jeśli zastanawiasz się, co można zdziałać, mając zdolności artystyczne i głowę pełną pomysłów, tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. W Fantasium Creatium twórcy z całego kraju przedstawiają swoje niesamowite projekty. Modele statków kosmicznych z papieru, kartonowe repliki broni, gadżety z materiałów recyklingowych –ograniczeniem jest tylko wyobraźnia twórców. Jedno jest jednak pewne, to miejsce, w którym poczujesz fantastyczny klimat odległych światów i naprawdę zanurzysz się w Fantastykę.

Strefa Fabularna

pyrkon strefa fabularna rpg kości do gry

Zapraszamy do całodobowej strefy Fabularnej. Zapewniamy rozrywkę doświadczonym i początkującym larpowcom i rpgowcom, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty gier odbywających się podczas Pyrkonu. Oferujemy również liczne prelekcje i warsztaty o graniu, prowadzeniu oraz przygotowaniu się do gier fabularnych.

Strefa Fantastycznych Inicjatyw

Świeży w temacie konwentów? Chciałbyś jakoś rozkręcić fantastykę w rodzinnym mieście? A może szukasz w okolicach grupy, która się tym zajmuje, ale nie wiesz, od czego zacząć? W Strefie Fantastycznych Inicjatyw możesz osobiście poznać ludzi tworzących konwenty w całej Polsce, organizujących spotkania dotyczące fantastyki czy wspólne wyjścia do kina.

Krewni Pyrkonu

Ważny punkt na mapie Pyrkonu. To tu możesz stać się superbohaterem. Oddając krew lub zapisując się na listę dawców szpiku, możesz uratować komuś życie.