Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Bloki programowe

Bloki programowe

Strefa Gier Video

blok gier elektronicznych pyrkon

Potrzebujecie przestrzeni, aby uwolnić swoich wewnętrznych gamerów? Strefa Gier Video z pewnością Wam na to pozwoli! Jest w całości poświęcony graczom i, rzecz jasna, grom elektronicznym. Możecie cofnąć się w czasie i zajrzeć do Strefy Retro, gdzie zmierzycie z innymi w Mario Kart, albo przenieść się w przyszłość (wcale nie taką daleką) i spróbować swoich sił w VR-owym świecie. Oprócz tego SGV ma dla Was liczne prelekcje i spotkania z osobami, które grami zajmują się na co dzień, dzięki czemu będziecie mieli okazję poznać branżę od kuchni.

Blok Gier Bez Prądu

blok gier bez prądu pyrkon

W dobie cyfryzacji, komunikacji pośredniej oraz szybkiego trybu życia dobrze jest czasami usiąść razem z ludźmi do jednego stołu. A co poza jedzeniem najlepiej sprawdza się na stole? Oczywiście, że planszówki, karcianki i gry bitewne. Nie wiecie, jak grać? Wolontariusze nauczą. Nie wiecie, w co grać? Polecą Wam coś ze sporej biblioteki. Nie macie z kim? Balonikiem oznaczą, że szukacie współgraczy. Nie macie co robić w godzinach, gdy główny nurt Pyrkonu już zwolnił? Strefa jest otwarta całodobowo. Oczywiście blok przeznaczony jest nie tylko dla początkujących, ale i starych wyg, które zdarły zęby na niejednej grze. Dodatkowo organizowane są tam także turnieje.

Strefa Dziecięca

blok dziecięcy pyrkon

Przybyliście na Pyrkon z dziećmi i szukacie miejsca, które będzie przystosowane do ich potrzeb? Strefa Dziecięca to odpowiedź na Wasze poszukiwania! To miejsce dla najmłodszych Pyrkonowiczów, w wieku od 4 do 12 lat, w którym czekają przygotowane specjalnie dla nich prelekcje, konkursy i warsztaty. Tutaj nie da się nudzić! Cały czas coś się dzieje dzięki naszym profesjonalnym animatorom, którzy dostarczają fantastycznej rozrywki w dwóch Pyrkącikach. Oprócz tego dzieci mogą wstąpić do Fantastycznej Świetlicy, w której będą miały okazję pograć w przeróżne gry i pobawić się klockami ze swoimi rówieśnikami, a także pochwalić się swoim cosplayem. Rodzice są również mile widziani!

Blok Filmowo-Serialowy

blok serialowo-filmowy pyrkon

Odczuwacie mały głód na dobry film albo zagryźlibyście chwilową nudę jeszcze jednym odcinkiem serialu? Blok Filmowo-Serialowy to strefa dla każdego kinomana, ale i dla nowicjusza, który szuka ciekawego serialu do obejrzenia. Możecie usłyszeć tu zarówno o dużych produkcjach ze świata Marvela lub Doktora Who, jak i o tych mniejszych, często niszowych, które stale udowadniają, że stanowią równie dobrą rozrywkę. Czekają tu na Was prelekcje i dyskusje (ale uwaga na latające nisko spoilery!) oraz spotkania z twórcami z całego świata. Będziecie mogli nie tylko porozmawiać na temat fabuły, ale i poznać wiele ciekawostek technicznych.

Blok Naukowy

blok naukowy pyrkon

Jesteście ciekawi, jak bardzo różnią się wynalazki z książek lub filmów science fiction od współczesnej technologii? Czy podróże w czasie i teleportacja są możliwe? Ile prawdy jest w alchemicznych recepturach? Są to pytania, które zadają sobie prelegenci Bloku Naukowego. I jak na naukowców przystało, poszukują odpowiedzi, a swoimi odkryciami chętnie dzielą się z uczestnikami. Nie brakuje tu również prelekcji na temat teorii spiskowych i rozkładania na czynniki pierwsze bzdur ze światowych hitów kinematografii.

Strefa Mangi i Anime

blok fantastyki dalekowschodniej pyrkon

Szukacie miejsca, w którym możecie wyrazić swoją azjatycką duszę? Strefa mangi i Anime to miejsce, w którym doskonale się odnajdziecie! Prelekcje w tej strefie pozwolą Wam dowiedzieć się więcej na temat kultury Dalekiego Wschodu i jego mitologii oraz poznać ciekawostki historyczne. Oczywiście nie zabraknie też informacji o popkulturze: od japońskiej mangi, przez chińskie dramy, aż po koreańskich idoli. Twórcy przygotowali też masę nietypowych atrakcji, bo oprócz zwykłych prelekcji czekają na Was warsztaty, na których dowiecie się, czym jest cosplay i jak go przygotować, oraz złożycie z papieru tysiąc żurawi. Oprócz tego możecie obejrzeć tutaj pokazy tańca lub maraton ulubionego anime.

Strefa Festiwalowa – Wioski

fantasium suburbium pyrkon

Marzycie o tym, aby porozmawiać przez moment z wikingiem, poobserwować na własne oczy życie w postapokaliptycznej wiosce albo nauczyć się kilku słów z języka elfów? W wioskowej części Strefy Festiwalowej czeka na Was całe mnóstwo fantastycznej… cóż, codzienności!
To wyjątkowe miejsce, które przeniesie Was w czasie i przestrzeni w zupełnie inne realia. Dostępne dla Was całą dobę kusi magicznymi wioskami z każdego zakątka popkultury. Z jednego krańca uśmiechają się do Was majestatyczne elfy, obok których wikingowie opowiadają o swoich walecznych podbojach, a w drugim postapokaliptyczni ocaleńcy wprowadzają w tajniki survivalu. A pośrodku tego wszystkiego jest Arena – miejsce na tyle ekscytujące, że zawsze przyciąga tłumy. Możecie obejrzeć tu walkę wojów lub sami wziąć w niej udział albo też zatańczyć znaną wszystkim belgijkę.

Strefa Festiwalowa – Wystawy

fantasium creatium pyrkon

Potraficie za pomocą swoich talentów łączyć sztukę i fantastykę? A może po prostu uwielbiacie podziwiać dzieła, które emanują fantastyczną aurą? Wystawy w Strefie Festiwalowej pozwolą Wam zaspokoić głód artystycznych wrażeń! Ostatecznie każdy z nas patrzy na świat zupełnie inaczej, każdy ma swoją wyobraźnię. Co więcej, każdy z nas ma swój ukryty talent. Na tej wystawie zobaczycie, jakie niesamowite i fantastyczne projekty spędzają ludziom sen z powiek. Moda w stylu techno fantasy? Papierowe miniatury potworów? A może niesamowite kolekcje gadżetów z pewnego znanego i kasowego uniwersum? To i jeszcze więcej znajdziecie w tej części Festiwalu.

Strefa Fantastycznych Inicjatyw

strefa fantastycznych inicjatyw pyrkon

Chcielibyście dowiedzieć się, czy w Waszej okolicy dzieje się coś fantastycznego? Wpadnijcie do Strefy Fantastycznych Inicjatyw i sami to sprawdźcie! SFI to strefa, w której odkryjecie inne fantastyczne wydarzenia z różnych zakątków Polski i poznacie ich organizatorów. Zobaczcie, na co warto się wybrać, albo zareklamujcie swój konwent lub festiwal i zaproście na niego każdego przybysza, który zawita w Wasze progi. Strefa Fantastycznych Inicjatyw to świetne miejsce do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów, gdyż możecie tu spotkać kluby i stowarzyszenia z całego kraju, których wspólną misją jest promowanie fantastyki.

Strefa Festiwalowa – Integracja

blok integracyjny pyrkon

Czasami każdy odczuwa samotność, czyż nie? Na Pyrkonie jednak takie sytuacje są prawie niemożliwe. Zwłaszcza, gdy traficie na do tej strefy. Przy pomocy animatorów poznacie nowych ludzi, zacieśnicie więzy z tymi, których już znacie, a może nawet odkryjecie coś niesamowitego o sobie.

Blok Literacki

blok literacki pyrkon

Zastanawiacie się, czym byłaby fantastyka bez powieści i opowiadań? Nadal genialną rozrywką. Jednak to idee i rozmowy przez nie powodowane są idealnym sposobem na książkowego kaca. Są przecież kwestie, których jeszcze nikt nie poruszył. A może chcecie dowiedzieć się, czy inni patrzą na daną kwestie tak samo jak i Wy? Gdy dochodzi do spotkań z autorami, innymi fanami danego tytułu czy samego gatunku, godzinna prelekcja wydaje się niemożliwa do ukończenia o czasie. Tutaj poczujecie wraz z nami moc książek.

Blok Komiksowy

blok komiksowy pyrkon

Wiecie, że sztuka ma wiele twarzy. Jedni lubią trzynastozgłoskowce, inni współczesne rzeźby czy street performance. Jednak ci, którzy zgłębili się w temat komiksów, wiedzą, że historie obrazkowe również potrafią być prawdziwym dziełem sztuki. Opowieści w nich zawarte potrafią zainicjować masę rozmów między fanami tego typu medium. W Bloku Komiksowym możecie podzielić się z innymi spostrzeżeniami, ale też podszlifować swoje zdolności na warsztatach z rysunku. Kto wie, może i Wy kiedyś będziecie mieć swoje kultowe cameo?

Strefa Festiwalowa – Konkursy

blok konkursowy pyrkon

Lubicie filmy/książki/seriale/anime (skreśl niepotrzebne)? Wiecie o nich naprawdę sporo? Zgłoście się do konkursów w Strefie Festiwalowej i zmierzcie z innymi omnibusami w danym temacie. Wygrajcie fantastyczne – no pun intended – nagrody lub polegnjcie na pytaniu, jakiego koloru sznurówki nosił Harry Potter. Tak czy siak będziecie się doskonale bawić w najlepszych turniejach i sprawdzianach, zupełnie innych niż te, które znacie ze szkoły.

Strefa Fabularna

strefa fabularna pyrkon

Zawsze zastanawialiście się, jak to jest być krasnoludem? Albo słowiańskim wojem, złym czarownikiem czy matką/ojcem/wujem/kuzynem ciotki brata babci smoków? Strefa Fabularna pozwoli odczuć Wam to na własnej skórze! To idealnie miejsce dla wszystkich fanów ogólnie rozumianego roleplayu. Miejsce, gdzie jedyną barierą są wyobraźnia i parę etycznych zasad. Miejsce, gdzie historie z legend, filmów czy książek stają się Waszymi historiami. Tutaj zagracie w prawdziwą sesję RPG, zrozumiecie, że larp to więcej niż przebranie, i dowiecie się, co sprawia, że dobre postacie nie oznaczają dobrych charakterów. Więc złapcie za swój topór, załadujcie kołczan, naostrzcie zęby, przyodziejcie płaszcz i włączcie hipernapęd. Lecimy do krainy, gdzie bariera między światami jest naprawdę cienka!

Krewni Pyrkonu

krewni pyrkonu

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny. Na dodatek mroczni lordowie ciemności też mają serce. A, co najważniejsze, wszyscy mamy w sobie coś, co potrafi uratować komuś życie. Krew od zawsze była mistycznym symbolem. Krew to życie. Nie bójmy się jej oddać tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Między prelekcją a konkursem czy zakupami warto przyjść, zgłosić się do namiotu, oddać krew, zgarnąć parę fantów i zrobić dla innych coś fantastycznego.