Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Agnieszka Jankowiak-Maik – znana jako Babka od histy – będzie edukować w Strefie Naukowej! 

Historia jest kobietą? Z całą pewnością ma swoją kobiecą stronę, którą z chęcią przedstawi Wam Agnieszka Jankowiak-Maik, znana w sieci jako Babka od histy. Gotowi na porcję wiedzy?

Kim jest Agnieszka Jankowiak-Maik?

Agnieszka Jankowiak-Maik
Autorka fotografii: Keola Studio

Nauczycielka historii oraz wiedzy o społeczeństwie, a także publicystka oraz aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histy. Promotorka nowoczesnych metod nauczania, społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii. Jest także wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet.

Na swoim koncie ma książkę „Historia, której nie było”. Agnieszka Jankowiak-Maik to także laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021.

Babka od histy na Pyrkonie

Podczas nadchodzącego Pyrkonu Babka od histy przygotuje dla Pyrkonowiczów interesującą prelekcję pod tytułem “Herstoria, czyli dlaczego potrzebujemy historii kobiet”. Jeśli ciekawi Was odpowiedź na pytanie, które zawarte jest w tytule jej wystąpienia, to koniecznie odwiedźcie Strefę Naukową! 

Tymczasem Babkę od histy znajdziecie na Facebooku oraz Tik Toku! Serdecznie polecamy ten zakątek Internetu.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.