Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Historie zza lodowego grobu odkryje przed nami Joseph A. McCullough – gość Strefy Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych

Przemierzanie mrocznych ruin, wcielanie się w rolę dowódcy zaprawionej w boju drużyny, ekscytujące scenariusze i nutka rywalizacji – wszystko to łączą w sobie narracyjne skirmishe, czyli gry figurkowe w których sterujesz poczynaniami grupy śmiałków, reprezentowanych przez miniaturowe modele. Wcielając się w przywódcę takiej bandy, możesz eksplorować tajemnicze miejsca, walczyć z innymi poszukiwaczami przygód oraz, oczywiście, zdobyć fortunę i sławę. W tym roku na Pyrkonie pojawi się osoba, która na grach z tego gatunku zna się jak mało kto – jest w końcu autorem jednej z nich.

Joseph A. McCullough – twórca i pasjonat bitewnych gier fantasy, najbardziej znany jako autor serii Frostgrave. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął od współtworzenia dodatku The Gray Mountains do gry Middle-Earth Role-Playing Game. Wielokrotnie nagradzany za swoje publikacje, spośród których wiele, jak na przykład Frostgrave, The Silver Bayonet czy Oathmark, publikuje wydawnictwo Osprey Wargames. W swoim dorobku ma również niezależne publikacje takie jak Rangers of Shadow Deep.

Spotkaj twórcę gry Frostgrave!

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu będziecie mogli spotkać Josepha, zdobyć autograf, posłuchać jak opowiada o swojej pracy, a także wziąć udział w rozgrywce Frostgrave z jego udziałem w Strefie Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.