Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blok Gier Bez Prądu

Blok Gier Bez Prądu

Atrakcje Bloku Gier Bitewnych

Nauka gry w bitewniaki

Zawsze chcieliście pograć w bitewniaki, ale przerażało Was, że nie wiecie, od czego zacząć? Jeśli tak, to Nauka gry w bitewniaki jest dla Was punktem obowiązkowym! Przez cały czas trwania Pyrkonu w Bloku Gier Bitewnych na zupełnie zielonych graczy będą czekali ludzie z bitewniakowym doświadczeniem, którzy pokażą Wam różne systemy i nauczą w nie grać. Przyjdźcie i zobaczcie, że gry bitewne wcale nie są takie trudne!

Strefa Kolekcjonerskich Gier Karcianych

Pyrkon poleca, Pyrkon 2018, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Mówi Wam coś Magic The Gathering? To między innymi w tą najbardziej popularną karciankę kolekcjonerską będziecie mogli zagrać na tegorocznym Pyrkonie. Jeżeli lubicie gry karciane ale chcecie od nich czegoś więcej – wielu godzin kombinowania, składania talii, zbierania kart to jest miejsce dla Was. Oprócz MtG będziecie mieli okazję spróbować takich gier jak Flesh & Blood, Dragon Ball, Pokemon TCG i innych!

Strefa Malowania Modeli

Ciągnie Was do artystycznej części hobby powiązanego z grami bitwenymi? Uwielbiacie malować figurki albo zawsze Was to fascynowało i chcielibyście tego spróbować? Na specjalnie przygotowanym stanowisku malarskim każdy uczestnik Pyrkonu, zarówno początkujący, jak i doświadczony w sprawach malowania, może otrzymać model oraz wszystkie niezbędne akcesoria i spróbować swoich sił w malowaniu figurek. Gotowy model można zatrzymać i zabrać do domu na pamiątkę.

Strefa Turniejowa

Jak co roku na miłośników planszówek czekają turnieje. Idealna okazja dla tych, którzy zamiast towarzyskiej rozgrywki nakręcają się przy maksowaniu wyników.
*Turnieje bitewniakowe i karciankowe odbywają się na strefach im dedykowanych.

Lista Turniejów na Pyrkonie 2022

1. MUDUKO WIRUS PIĄTEK 16:00

2. MUDUKO SPÓR O BÓR PIĄTEK 16:00

3. EGMONT DC POJEDYNEK SUPERBOHATERÓW PIĄTEK 16:30

4. REBEL GRA W KOTKA I PYSZCZEK SOBOTA 10:00

5. PORTAL GAMES NEUROSHIMA HEX SOBOTA 11:00

6. MUDUKO HOLI SOBOTA 12:00

7. REBEL 7 CUDÓW ŚWIATA : ARCHITEKCI SOBOTA 13:30

8. HORNET GAMES THE SIUTS SOBOTA 16:00

9. MUDUKO W PYŁ ZWROT SOBOTA 18:00

10. GWINT: GRA KARCIANA NIEDZIELA 10:00

11. LUCKY DUCK GAMES DICE THRONE NIEDZIELA 11:00

12. MUDUKO GRA Z JAJEM NIEDZIELA 12:00

14. TURNIEJ NEUROSHIMA HEX SOBOTA 11:00-19:00

(zgłoszenia na stoisku Portal Games od piątku do soboty do 10:30)

Zwycięzca eliminacji kwalifikuje się do wielkiego finału, który odbędzie się na PortalConie, a dla finalistów przewidujemy nagrody rzeczowe.

Prosimy graczy o zabranie ze sobą wybranych przez siebie pięciu armii turniejowych, graczom bez armii udostępnimy do grania cztery podstawowe.

Regulamin turnieju

Oficjalne FAQ

15. SESJA NEUROSHIMA RPG SOBOTA 12:00-16:00

(zgłoszenia na stoisku Portal Games od piątku do soboty do 11:00)

„Gdyby w jakiejś grocie umieścić duży przełącznik z tabliczką: „Przełącznik Końca Świata! NIE DOTYKAĆ!”, farba na niej nie zdążyłaby nawet wyschnąć.”

– Terry Pratchett „Złodziej czasu”

Zatem macie co chcieliście! Świat runął w posadach, ludzkość została rzucona na kolana. Łaknęliście tego! Świata rządzonego żelazną ręką, zdegenerowanego społeczeństwa, powrotu do pierwotnych instynktów, brudu, surowości i brutalnej prawdy o upadku cywilizacji technicznej człowieka.

Masz apetyt na post-apo? Pragniesz zanurzyć się w ekstremalnych warunkach, gdzie wygłodniałe bestie, szalone gangi, monstrualne mutanty i zdziczała natura trzęsą światem i życiem wszystkich ocalałych? To wszystko, a nawet więcej, ma dla Ciebie Neuroshima RPG.

Jesteś gotów bądź gotowa, by zgarnąć swoją spluwę, napełnić manierkę oczyszczoną wodą, wskoczyć do zdezelowanego acz nadal sprawnego wozu i ruszyć ku przygodzie, w realiach tak nam odległych a tak bardzo wytęsknionych? Zgłoś się! Zbierzemy ekipę i już niebawem, na Pyrkonie 2022, wcielicie się w postaci rodem z post-apokalipsy i przeżyjecie niezapomnianą sesję gry fabularnej, wobec której nie sposób przejść obojętnie!

W Pyrkonowy Piątek od godziny 16stej do godziny 20stej, Wasz przyszły Mistrz Gry, będzie pod skrzydłami Portal Games, opowiadać i objaśniać, co jak i z czym ten zacny system się je, co by nowi gracze w realiach post-apo polskich twórców, odnaleźli się w sam raz na sesję w Pyrkonową Sobotę o godzinie 12stej.

Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcą poznać świat Neuroshimy RPG lub są już fanami tego systemu, MG z chęcią zbije piątkę i podzieli się swoimi doświadczeniami ze swoich sesji, jak i również wysłucha co ciekawego do tematu przyniesiecie i Wy!

Przy stole miejsc wystarczy dla pięciorga graczy! Zbierzecie się zatem w drużynę i zmierzycie się z światem po zagładzie, w tym wyjątkowym czasie najwspanialszego Festiwalu Fantastyki w Poznaniu!

Wystawa i konkurs modelarski „Złota Pyra”

Konkurs modelarski to sposobność, by osoby ceniące sobie modelarską część bitewniakowego hobby spróbowały swoich sił w uczciwej rywalizacji i wystawiły swoje prace. Konkurs otwarty jest zarówno dla zawodowych malarzy o dużym doświadczeniu, jak i dla amatorów o otwartym umyśle, którzy zaprezentują ciekawą pracę oraz od tego roku dla tych, którzy szykują modele do grania. Docenieni zostaną z pewnością nie tylko profesjonaliści z dużym doświadczeniem, lecz także początkujący malarze, którzy zaprezentują interesujący pomysł na model, wykorzystają niecodzienną technikę czy popiszą się wyjątkową konwersją. Choć docelowo konkurs skierowany jest do osób malujących modele figurek do gier bitewnych, to organizatorzy i jury chętnie przyjmą różne prace modelarskie. W duchu tworzenia wokół hobby modelarskiego przyjaznej atmosfery podobnie jak na Berlińskiej Paint – O – Palooza, każdy kto zgłosi model ma prawo głosu. Zgłoś pracę i zobacz co inni modelarze myślą o twojej pracy, bo to wszyscy uczestnicy za pośrednictwem głosowania będą wybierać zwycięskie prace. Jesteśmy pewni, że zobaczycie tu figurki w różnym klimacie! Poprzyglądajcie się uważnie, które z nich będą miały sporo wspólnego z fantasy, który autor inspirował się science fiction i które modele będą wiernie naśladowały historię. Jeżeli sami w wolnym czasie sklejacie i malujecie modele, czy to zawodowo, czy amatorsko, to nie wahajcie się wziąć udział w konkursie.

Regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Głównym sponsorem nagród w konkursie oraz towarzyszących mu warsztatów jest firma Army Painter

Warsztaty modelarskie Masterclass

Przygotowaliśmy dla Was warsztaty z jednymi z najlepszych modelarzy branży. Zapraszamy do zapisania się na Warsztaty i poznania tajemnic technik OSL, NMM czy mistrzowskiego używania Speed Paintów. Oprócz tego zapraszamy na warsztaty z tradycyjnych metod rzeźbienia.

Wypożyczalnia Planszówkowa

W wypożyczalni prowadzonej przez Instytut gier I Zabaw, każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli nie wiesz jaki tytuł wybrać, animatorzy w Games Roomie pomogą Ci dobrać grę oraz nauczą jej zasad. Games Room jest czynny całą dobę.

Pyrkon poleca

Cykl „Pyrkon poleca” przedstawia najciekawsze pozycje ze świata gier planszowych. Prezentujemy listę tytułów, które z przyjemnością możemy polecić nawet najbardziej wymagającemu graczowi. Znajduje się na niej aż 30 pozycji – wszystkie będą dostępne do przetestowania na najbliższym Pyrkonie.

Strefa Prototypów

Grupa Testerska Pamper zaprasza do planszówkowej strefy prototypowej. Wyjątkowa okazja, żeby zagrać w tytuły, które dopiero czekają na swoje wydanie a może nawet są dopiero na etapie testowania mechaniki? Gratka dla wszystkich freeków planszówkowych.