Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl
ProgramLineup Kup bilet

Strona główna » Strefa Gier Planszowych i Bitewnych

Strefa Gier Planszowych i Bitewnych

Czy znasz to uczucie ekstazy, gdy biegniesz do stolika ściskając w rękach pudełko z grą, którą udało ci się wypożyczyć? Twoi znajomi już czekają, śmiejąc się, dyskutując i obmyślając strategię. W co zagracie dzisiaj?

Może wasz wybór padł na grę ekonomiczną? A może chcecie wyczyścić głębokie lochy z kilku złych stworów? Legenda mówi, że jeśli byłeś dobrym fantastą i wybierałeś jedynie praworządne opcje dialogowe w komputerowych erpegach, to na Strefie Gier Planszowych i Bitewnych odnajdziesz swoją wymarzoną grę!

Poprowadź szaloną szarżę przy stołach z grami bitewnymi!

Nasi gżdacze upewniają się, że wszystkie figurki jakimi będziecie grać, są godnie pomalowane, miarki calowe mają atest Terrańskiego Urzędu Miar i Wag, a kości nie są lewe (ani też nadmiernie prawe).

Czym są gry bitewne? Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywka w większości bitewniaków polega na dowodzeniu swoimi wojskami, reprezentowanymi przez miniaturowe modele, na polu bitwy symbolizowanym przez matę. Gracze naprzemiennie przemieszczają swoje oddziały, wydają rozkazy, przeprowadzają ostrzał i nakazują szarże na wrogie pozycje. Warunki zwycięstwa mogą być różne, ale najczęściej dotyczą utrzymania strategicznego punktu, lub zredukowania wrogiej armii do pyłu i popiołu. Skorzystaj z okazji i odkryj niesamowity świat gier bitewnych – wystarczy podejść do jednego ze stołów gdzie odbywają się pokazy, a doświadczeni nauczyciele bez większego trudu nauczą cię wszystkich podstawowych zasad i rozegrają z tobą “Intro”.

Skorzystaj z wypożyczalni gier planszowych!

Z tą możliwością zaznajomieni są nawet najwięksi casuale: poprostu podejdź do lady i wybierz grę która zapewni tobie i twoim przyjaciołom rozgrywkę na kolejne kilka godzin. Albo dosiadź się do stołu, gdzie zabawa dopiero się rozpoczyna! Pamiętaj tylko, aby godnie powitać swoich nowych rywali, a po skończonej rozgrywce podziękować za towarzystwo!

Karcianki dla nowicjuszy i weteranów

Kochacie zapach nowo otwartego pakietu kart? A może ktoś z waszych bliskich gra w Magic: The Gathering i chcecie dowiedzieć się, z czym to się je? Dla tych którzy szukają wiedzy oraz dla kochających wyzwania – segment gier karcianych zapewni wam zabawę na cały Pyrkonowy weekend.

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu odbędzie się ponad pięćdziesiąt (!) turniejów gier karcianych dla graczy Magic: The Gathering, Flesh and Blood, One Piece i nie tylko.

Przygotowaliśmy również atrakcje dla zupełnych nowicjuszy, w tym intra i pokazy z najpopularniejszych karcianek oraz turnieje dla amatorów. Będziecie mieli okazję poczuć prawdziwą atmosferę przyjacielskiej rywalizacji, nawet jeśli dopiero co rozegraliście swoją pierwszą grę!

Zadbaliśmy również o karcianą edukację – dla weteranów Magica odbędzie się pełnowymiarowa prelekcja dotycząca formatów turniejowych. Spotkajcie się z nami przy stole i sprawdźcie, czy RNG jest po waszej stronie, podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2023!


Złota Pyra – Konkurs malowania modeli dla amatorów i profesjonalistów

Wydarzenie, na które czeka niemal każdy miłośnik malarstwa figurkowego-Złota Pyra po raz kolejny dostarczy zwiedzającym Pyrkon niesamowitych eksponatów, ale przede wszystkim pozwoli twórcom pochwalić się swoimi pracami przed wielotysięczną widownią.

Bohaterowie wznoszący swe miecze ku słońcu, gigantyczne maszyny wojenne lub magowie opleceni wiatrami mocy mogą, dzięki misternej pracy i nutce finezji, nabrać fantastycznych i żywych kolorów. Niektórzy malują swoje modele, by wiernie odwzorowywały historyczne pojazdy, inni, by wnieść nutę oryginalności na stoły swoich gier bitewnych-niezależnie od twoich motywacji, Pyrkon jest idealnym miejscem, by twoja praca zyskała, godny włożonemu w nią wysiłkowi, podziw.

Złota Pyra ma na celu udowodnić, że malować może każdy-niezależnie od posiadanego zaplecza i doświadczenia. System oceniania zakłada traktowanie każdej figurki indywidualnie, bez porównywania do prac innych autorów, dając szansę na nagrodę absolutnie każdemu, kto włoży w proces twórczy całe swoje serce. Z wymienionych powodów konkurs podzielony został na dwa poziomy, różniące się od siebie stopniem zaawansowania artysty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyróżniona została właśnie twoja pierwsza pomalowana figurka. Jeśli nie wiesz, jak przygotować ją do pracy, zerknij na poradnik, który opublikowaliśmy na naszym blogu.

Wewnątrz każdego z poziomów wyróżniliśmy następujące kategorie:

  • Większy model pojedynczy i popiersia
  • Mniejszy model pojedynczy
  • Oddziały i grupy modeli wraz z pojazdami oraz samodzielne pojazdy w większej skali
  • Oddziały i grupy modeli  wraz z pojazdami oraz samodzielne pojazdy w mniejszej skali

Dokładne kryteria przydzielania prac do poszczególnych kategorii odnajdziecie w regulaminie.

Wspominaliśmy już o tym, że Złota Pyra jest świetną okazją, aby przyjrzeć się z bliska pracom innych twórców. Wszyscy artyści biorący udział w konkursie zobowiązani są do wystawienia swoich prac w przygotowanych, bezpiecznych gablotach skąd będą mieli okazję oglądać je inni uczestnicy festiwalu. Swoje modele należy dostarczyć do organizatorów Złotej Pyry w czasie trwania Pyrkonu, od piątku, od godziny 14:00 do soboty, do godziny 12:00. Pamiętajcie, aby swoje dzieła przekazać nam osobiście, gdyż zostaniecie poproszeni wówczas o wypełnienie karty autora.

Pamiętajcie, aby zapoznać się dokładnie z regulaminem, który precyzuje wszystkie warunki dotyczące zgłoszeń i oceny prac.


Regulamin konkursu znajdziecie >tutaj<

Aby wysłać swoje zgłoszenie, kliknij >ten link<Stanowisko malarskie – pokonaj szarość i zabierz figurkę do domu!

Jeśli wasze nogi mdleją od wielogodzinnego zwiedzania Pyrkonu, a przestrzeń pod czaszką wypełnia kalejdoskop dźwięków i wrażeń-trafiliście do dobrego miejsca! Niezależnie, czy jesteście tylko turystami w świecie malarstwa figurkowego, czy macie za sobą litry wypitej wody do farb i ślady podkładu na palcach-stanowisko malarskie to wspaniała atrakcja dla wszystkich, którzy nie zawahają się dobyć pędzla!

Co dokładnie czeka was na stanowisku malarskim i gdzie jest ono zlokalizowane?

Odpowiedź jest prosta-wszystko, czego potrzebuje początkujący malarz, całkowicie za darmo. Zarówno pędzel, figurki, jak i farby modelarskie, które sponsoruje firma Army Painter, znajdziecie na miejscu. Weźcie swoich znajomych pod pachę i wraz z nami pokonajcie przygnębiającą szarość plastikowych modeli, nadając im nieco życia! Jeśli jednak macie swój ulubiony pędzel z wygrawerowaną inskrypcją „Nie wyciągaj mnie bez potrzeby, nie chowaj bez dokładnego umycia” to, oczywiście, możecie zabrać go ze sobą!

Stanowisko malarskie odnajdziecie na Strefie Gier Planszowych i Bitewnych.

Co mogę zrobić z pomalowanym modelem?

Oprócz spakowania go w bezpieczny pojemnik i odeskortowania do domu możesz również wziąć udział w konkursie skierowanym dla nowicjuszy! Oceniane będą prace w całości wykonane podczas festiwalu, a głównymi kryteriami będzie dokładność, pomysłowość i ogólne dobre wrażenie. Do zwycięzców figurki powrócą w towarzystwie zestawów farb Army Painter, a każdy uczestnik będzie miał szansę pochwalić się publicznie, że jego dzieło przez cały Pyrkon cieszyło oczy zwiedzających pełniąc, swoją wartę w konkursowej, szklanej gablocie. Pędzle w dłoń, czubki na szpic i nie dajcie żadnej farbie wejść wam pod stalówkę! Szykuje się świetna zabawa!

Dziękujemy firmie Army Painter za sponsorowanie stanowiska malarskiego


Regulamin stanowiska malarskiego znajdziecie pod >tym adresem<


Tak bawiliśmy się w zeszłych latach:

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.