Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blok Gier Bez Prądu

Blok Gier Bez Prądu

Atrakcje Bloku Gier Bitewnych

Nauka gry w bitewniaki

Zawsze chcieliście pograć w bitewniaki, ale przerażało Was, że nie wiecie, od czego zacząć? Jeśli tak, to Nauka gry w bitewniaki jest dla Was punktem obowiązkowym! Przez cały czas trwania Pyrkonu w Bloku Gier Bitewnych na zupełnie zielonych graczy będą czekali ludzie z bitewniakowym doświadczeniem, którzy pokażą Wam różne systemy i nauczą w nie grać. Przyjdźcie i zobaczcie, że gry bitewne wcale nie są takie trudne!

Strefa Wolnego Grania 

Pyrkon poleca, Pyrkon 2018, Festiwal Fantastyki Pyrkon

A może macie już swoją grupę znajomych i tylko szukacie miejsca, żeby spotkać się i pograć? W Bloku Gier Bitewnych będą na Was czekać stoły z terenami i inne potrzebne wyposażenie, jak miarki czy znaczniki.

Strefa Malowania Modeli

Ciągnie Was do artystycznej części hobby powiązanego z grami bitwenymi? Uwielbiacie malować figurki albo zawsze Was to fascynowało i chcielibyście tego spróbować? Na specjalnie przygotowanym stanowisku malarskim każdy uczestnik Pyrkonu, zarówno początkujący, jak i doświadczony w sprawach malowania, może otrzymać model oraz wszystkie niezbędne akcesoria i spróbować swoich sił w malowaniu figurek. Gotowy model można zatrzymać i zabrać do domu na pamiątkę. Zapraszamy też do wystawienia pracy w specjalnie przygotowanej kategorii „Złotej Pyry 2021”.

Turnieje

Czujecie, że bitewniaki Wam niestraszne i chcielibyście spróbować swoich sił, stając w szrankach z innymi graczami? Zapraszamy do wzięcia udziału w turniejach Heroclix, BattleTecha, X-Wing’a, Blood Bowla i Wojnacji!

Pomaluj Figurkę

Ciągnie Was do artystycznej części hobby powiązanego z grami bitwenymi? Uwielbiacie malować figurki albo zawsze Was to fascynowało i chcielibyście tego spróbować? Na specjalnie przygotowanym stanowisku malarskim każdy uczestnik Pyrkonu, zarówno początkujący, jak i doświadczony w sprawach malowania, może otrzymać model oraz wszystkie niezbędne akcesoria i spróbować swoich sił w malowaniu figurek. Gotowy model można zatrzymać i zabrać do domu na pamiątkę. 😉

Wystawa i konkurs modelarski „Złota Pyra”

Konkurs modelarski to sposobność, by osoby ceniące sobie modelarską część bitewniakowego hobby spróbowały swoich sił w uczciwej rywalizacji i wystawiły swoje prace. Konkurs otwarty jest zarówno dla zawodowych malarzy o dużym doświadczeniu, jak i dla amatorów o otwartym umyśle, którzy zaprezentują ciekawą pracę.

Docenieni zostaną z pewnością nie tylko profesjonaliści z dużym doświadczeniem, lecz także początkujący malarze, którzy zaprezentują interesujacy pomysł na model, wykorzystają niecodzienną technikę czy popiszą się wyjątkową konwersją.

Choć docelowo konkurs skierowany jest do osób malujących modele figurek do gier bitewnych, to organizatorzy i jury chętnie przyjmą różne prace modelarskie.

Ukoronowaniem konkursu będzie wystawa wszystkich prac.

Jesteśmy pewni, że zobaczycie tu figurki w różnym klimacie! Poprzyglądajcie się uważnie, które z nich będą miały sporo wspólnego z fantasy, który autor inspirował się science fiction i które modele będą wiernie naśladowały historię. Jeżeli sami w wolnym czasie sklejacie i malujecie modele, czy to zawodowo, czy amatorsko, to nie wahajcie się wziąć udział w konkursie.

Pyrkon poleca

Cykl „Pyrkon poleca” przedstawia najciekawsze pozycje ze świata gier planszowych. Prezentujemy listę tytułów, które z przyjemnością możemy polecić nawet najbardziej wymagającemu graczowi. Znajduje się na niej aż 30 pozycji – wszystkie będą dostępne do przetestowania na najbliższym Pyrkonie.

Wszystkie polecany przez Pyrkon gry pojawią się tutaj bliżej festiwalu.