Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print
Strona główna » Blok Gier Bez Prądu

Blok Gier Bez Prądu

Atrakcje Bloku Gier Bitewnych

Nauka gry w bitewniaki

Zawsze chcieliście pograć w bitewniaki, ale przerażało Was, że nie wiecie, od czego zacząć? Jeśli tak, to Nauka gry w bitewniaki jest dla Was punktem obowiązkowym! Przez cały czas trwania Pyrkonu w Bloku Gier Bitewnych na zupełnie zielonych graczy będą czekali ludzie z bitewniakowym doświadczeniem, którzy pokażą Wam różne systemy i nauczą w nie grać. Przyjdźcie i zobaczcie, że gry bitewne wcale nie są takie trudne!

Strefa Wolnego Grania

A może macie już swoją grupę znajomych i tylko szukacie miejsca, żeby spotkać się i pograć? W Bloku Gier Bitewnych będą na Was czekać stoły z terenami i inne potrzebne wyposażenie, jak miarki czy znaczniki.

Turnieje

Czujecie, że bitewniaki Wam niestraszne i chcielibyście spróbować swoich sił, stając w szrankach z innymi graczami? Zapraszamy do wzięcia udziału w turniejach Heroclix, BattleTecha, X-Wing’a i Wojnacji!

Pomaluj Figurkę

Ciągnie Was do artystycznej części hobby powiązanego z grami bitwenymi? Uwielbiacie malować figurki albo zawsze Was to

fascynowało i chcielibyście tego spróbować? Na specjalnie przygotowanym stanowisku malarskim każdy uczestnik Pyrkonu, zarówno początkujący, jak i doświadczony w sprawach malowania, może otrzymać model oraz wszystkie niezbędne akcesoria i spróbować swoich sił w malowaniu figurek. Gotowy model można zatrzymać i zabrać do domu na pamiątkę. 😉

 

Wystawa i konkurs modelarski

Konkurs modelarski to sposobność, by osoby ceniące sobie modelarską część bitewniakowego hobby spróbowały swoich sił w uczciwej rywalizacji i wystawiły swoje prace. Konkurs otwarty jest zarówno dla zawodowych malarzy o dużym doświadczeniu, jak i dla amatorów o otwartym umyśle, którzy zaprezentują ciekawą pracę.

Docenieni zostaną z pewnością nie tylko profesjonaliści z dużym doświadczeniem, lecz także początkujący malarze, którzy zaprezentują interesujacy pomysł na model, wykorzystają niecodzienną technikę czy popiszą się wyjątkową konwersją.

Choć docelowo konkurs skierowany jest do osób malujących modele figurek do gier bitewnych, to organizatorzy i jury chętnie przyjmą różne prace modelarskie.

Ukoronowaniem konkursu będzie wystawa wszystkich prac.

Jesteśmy pewni, że zobaczycie tu figurki w różnym klimacie! Poprzyglądajcie się uważnie, które z nich będą miały sporo wspólnego z fantasy, który autor inspirował się science fiction i które modele będą wiernie naśladowały historię. Jeżeli sami w wolnym czasie sklejacie i malujecie modele, czy to zawodowo, czy amatorsko, to nie wahajcie się wziąć udział w konkursie. Wypełnijcie formularz konkursowy w domu albo uzupełnijcie go na miejscu, kiedy przyjdziecie zaprezentować nam swoje dzieła.

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem wystawy i konkursu  malowania figurek „Złota Pyra”.

Pyrkon poleca

Cykl „Pyrkon poleca” przedstawia najciekawsze pozycje ze świata gier planszowych. Prezentujemy listę tytułów, które z przyjemnością możemy polecić nawet najbardziej wymagającemu graczowi. Znajduje się na niej aż 30 pozycji – wszystkie będą dostępne do przetestowania na najbliższym Pyrkonie. Wolontariusze zaprzyjaźnionej fundacji „Zagrajmy” znają zasady dowolnie wybranej spośród trzydziestu gier, a więc każdy uczestnik będzie mógł poprosić o pomoc w ich wytłumaczeniu. Poniżej znajdują się polecane przez nas gry wraz z ich wydawnictwami.

Pyrkon poleca następujące planszówkiPyrkon poleca, Pyrkon 2018, Festiwal Fantastyki Pyrkon

 1. Amazonki – Lucrum Games
 2. Azul – Lacerta
 3. Bandido – Helvetiq
 4. Cry Havoc – Portal Games
 5. Decrypto – Portal Games
 6. Dominion – Games Factory
 7. Fotosynteza – Portal Games
 8. Gloom – Black Monk Games
 9. Great Western Trail – Lacerta
 10. Hero Realms – Games Factory
 11. Hunger: The Show – Phalanx Games
 12. IceCool – Rebel
 13. Kakao – G3
 14. Kanagawa – Portal Games
 15. Keyflower – Czacha Games
 16. Kingdomino – Games Factory
 17. Królestwo Królików – Egmont
 18. Magic Maze – Lacerta
 19. MS Batory – Granna
 20. Munchkin Apokalipsa Edycja Jubileuszowa – Black Monk Games
 21. Osadnicy: Narodziny Imperium – Portal Games
 22. Pandemic: Czas Cthulhu – Rebel
 23. Potwory w Tokio – Egmont
 24. Ryzyk Fizyk – Egmont
 25. Santa Maria – Granna
 26. Szczęść Boże: Wielka Gra Karciana – Lacerta
 27. Tajemnicze Domostwo – Portal Games
 28. Valeria: Wioski – Games Factory
 29. Vudulhu – Black Monk Games
 30. Wojownicy Midgardu – Czacha Games