Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Blok Gier Bez Prądu

Blok Gier Bez Prądu

Atrakcje Bloku Gier Bitewnych

Nauka gry w bitewniaki

Zawsze chcieliście pograć w bitewniaki, ale przerażało Was, że nie wiecie, od czego zacząć? Jeśli tak, to Nauka gry w bitewniaki jest dla Was punktem obowiązkowym! Przez cały czas trwania Pyrkonu w Bloku Gier Bitewnych na zupełnie zielonych graczy będą czekali ludzie z bitewniakowym doświadczeniem, którzy pokażą Wam różne systemy i nauczą w nie grać. Przyjdźcie i zobaczcie, że gry bitewne wcale nie są takie trudne!

Strefa Wolnego Grania

A może macie już swoją grupę znajomych i tylko szukacie miejsca, żeby spotkać się i pograć? W Bloku Gier Bitewnych będą na Was czekać stoły z terenami i inne potrzebne wyposażenie, jak miarki czy znaczniki.

Strefa Malowania Modeli

Ciągnie Was do artystycznej części hobby powiązanego z grami bitwenymi? Uwielbiacie malować figurki albo zawsze Was to fascynowało i chcielibyście tego spróbować? Na specjalnie przygotowanym stanowisku malarskim każdy uczestnik Pyrkonu, zarówno początkujący, jak i doświadczony w sprawach malowania, może otrzymać model oraz wszystkie niezbędne akcesoria i spróbować swoich sił w malowaniu figurek. Gotowy model można zatrzymać i zabrać do domu na pamiątkę. Zapraszamy też do wystawienia pracy w specjalnie przygotowanej kategorii „Złotej Pyry 2019”.

Turnieje

Czujecie, że bitewniaki Wam niestraszne i chcielibyście spróbować swoich sił, stając w szrankach z innymi graczami? Zapraszamy do wzięcia udziału w turniejach Heroclix, BattleTecha, X-Wing’a, Blood Bowla i Wojnacji!

Pomaluj Figurkę

Ciągnie Was do artystycznej części hobby powiązanego z grami bitwenymi? Uwielbiacie malować figurki albo zawsze Was to fascynowało i chcielibyście tego spróbować? Na specjalnie przygotowanym stanowisku malarskim każdy uczestnik Pyrkonu, zarówno początkujący, jak i doświadczony w sprawach malowania, może otrzymać model oraz wszystkie niezbędne akcesoria i spróbować swoich sił w malowaniu figurek. Gotowy model można zatrzymać i zabrać do domu na pamiątkę. 😉

 

Wystawa i konkurs modelarski „Złota Pyra”

Konkurs modelarski to sposobność, by osoby ceniące sobie modelarską część bitewniakowego hobby spróbowały swoich sił w uczciwej rywalizacji i wystawiły swoje prace. Konkurs otwarty jest zarówno dla zawodowych malarzy o dużym doświadczeniu, jak i dla amatorów o otwartym umyśle, którzy zaprezentują ciekawą pracę.

Docenieni zostaną z pewnością nie tylko profesjonaliści z dużym doświadczeniem, lecz także początkujący malarze, którzy zaprezentują interesujacy pomysł na model, wykorzystają niecodzienną technikę czy popiszą się wyjątkową konwersją.

Choć docelowo konkurs skierowany jest do osób malujących modele figurek do gier bitewnych, to organizatorzy i jury chętnie przyjmą różne prace modelarskie.

Ukoronowaniem konkursu będzie wystawa wszystkich prac.

Jesteśmy pewni, że zobaczycie tu figurki w różnym klimacie! Poprzyglądajcie się uważnie, które z nich będą miały sporo wspólnego z fantasy, który autor inspirował się science fiction i które modele będą wiernie naśladowały historię. Jeżeli sami w wolnym czasie sklejacie i malujecie modele, czy to zawodowo, czy amatorsko, to nie wahajcie się wziąć udział w konkursie. Więcej informacji o konkursie już wkrótce!

Jednym z tegorocznych sędziów będzie wyjątkowy modelarz i twórca dioram, nasz gość Matt Cexwish!

Painted by: Matt Cexwish

Regulamin wystawy i konkursu  malowania figurek „Złota Pyra” 2019

Paint Camp!

Podczas tegorocznego Pyrkonu zapraszamy na specjane warsztaty z naszym gościem Mattem Cexwishem. Jest on uznanym modelarzem, od którego będziecie mogli nauczyć się jak pomalować metalowe elementy waszych modeli jak np. miecze czy jak opracować różne tony skóry malowanych przez Was postaci. Matt przybliży Wam też technikę jaką jest Weathering, dzięki której będziecie mogli nadać realizmu waszym modelom.

Games  Room

Instytut Gier i Zabaw

Za organizacją tegorocznego Games Roomu stoi niesamowity Instytut Gier i Zabaw – firma mająca już dziesięcioletnie doświadczenie w wykorzystywaniu gier planszowych, miejskich oraz integracyjnych podczas szkoleń i wydarzeń. To dzięki nim coraz więcej osób przekonuje się o wartościach, jakie niosą ze sobą planszówki: współpracy, kreatywności, integracji oraz dobrej zabawy.

Instytut Gier i Zabaw gwarantuje nie tylko fantastyczną obsługę czynnego całodobowo Games Roomu, ale zapewni również fenomenalną atmosferę. Z pomocą animatorów bez trudu wdrożycie się nawet w najtrudniejsze tytuły.

Strefa Dywanowa

W tym roku – zgodnie z waszymi prośbami i sugestiami – stworzyliśmy specjalne miejsce, gdzie będziecie mogli rozsiąść się z większą ekipą i miło spędzić czas nad wybraną przez was grą planszową. Na antresoli znajdziecie przestrzeń przygotowaną specjalnie z myślą o was!

Pyrkon poleca

Pyrkon poleca, Pyrkon 2018, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Cykl „Pyrkon poleca” przedstawia najciekawsze pozycje ze świata gier planszowych. Prezentujemy listę tytułów, które z przyjemnością możemy polecić nawet najbardziej wymagającemu graczowi. Znajduje się na niej aż 30 pozycji – wszystkie będą dostępne do przetestowania na najbliższym Pyrkonie.

GRANNA
1. Capital
2. Ale cyrk

REBEL
3. Fantastyczne Światy
4. Na skrzydłach
5. Pandemic: Upadek Rzymu
6. Tagi

NASZA KSIĘGARNIA
7. Gejsze
8. Totem

LACERTA

9. Magic Maze

BLACK MONK
10. Premierowa planszówka z uniwersum Rick i Morty
11. Cthulhu Gloom
12. Lochy i kwoki

HOBBITY.EU
13. Kimono
14. Robin Hood

BARD
15. Carcassonne: Safari
16. Majestat: Królewska korona
17. Hadara
18. Dice City

FOX  GAMES
19. Sagrada
20. Wodny szlak

PORTAL GAMES
21. Monolith Arena
22. Reykholt
23.Gizmos

TREFL JOKER LINE
24. Sherlook
25. O kocie w kłopocie

VERTIMA

26. Go Town

GOLIATH
27. Burger Party

EGMONT
28. Ubongo

LUCRUM
29. Dochodzenie
30. Aura