Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Strefa Festiwalowa – Wioski

Strefa Festiwalowa – Wioski

Fantastyczne wioski

Ta wyjątkowa hala jest przestrzenią, w której najróżniejsze fantastyczne realia spotykają się, by z otwartymi ramionami witać wszystkich odwiedzających… I wciągać ich do swojego wnętrza.

Chcecie współtworzyć z nami Strefę Festiwalową? Właśnie ruszył formularz zgłoszeń!
Zgłoszenie inicjatyw fandomowych 2023

Fantastyczne Wioski – dwa słowa, jedno miejsce, ogrom emocji

Fantasium Suburbium wioski Pyrkon

Jeśli chcesz poznać światy zupełnie inne od tego, w którym żyjemy, dobrze trafiłeś. Wikingowie chętnie przyjmą Cię do swojego stołu, by opowiadać o swoich bitwach i zdobyczach. Postapokaliptyczni ocaleńcy podzielą się tym, co mają, a garść kapsli zapewni Ci odrobinę lansu. Być może trafisz nawet na dobrze ukryte Elfy, przy których trudno się nie radować, nawet gdy rozmowa zejdzie na Saurona. Czarodziejki z Książyca i innych planet pokażą Ci magię, jakiej nie znałeś, a Kitowcy… Khem, Kitowców trzeba po prostu doświadczyć na własnej skórze. Uwierzcie – nie pożałujecie.

Fantastyczna Arena

A gdyby wciąż było Wam mało atrakcji, zwróćcie oczy ku Arenie. Co roku jest świadkiem odbywających się na niej walk wojów, treningów oręża, tanecznych szkółek czy zmagań sportowo-fantastycznych. Poprzednie lata przyniosły też walki gigantycznych zbroi, mecze Quidditcha i Juggera oraz występy grup japońskich idolek. Czego więc możecie się spodziewać po tym roku? Absolutnie wszystkiego.

REGULAMIN FANTASTYCZNYCH WIOSEK

Chcecie wiedzieć, jak wyglądały wioski na ostatnim Pyrkonie?

Biblioteka Konwentowa

Jesteś zmęczony, głodny wiedzy i dobrych odpowiedzi, albo wszystko to na raz? Biblioteka Konwentowa jest miejscem w którym oferujemy uczestnikom miejsce odpoczynku wśród naszych mang i historii!

Oferujemy uczestnikom ponad 800 tomów mang, dodatkowo organizujemy warsztaty i pokazy rysunkowe. Przyjdź i zatrać się w spokojnym świecie rysunkowych opowieści!

Wioska League of Legends

Project:League to fanowska inicjatywa skierowana do graczy i nie tylko. Zafascynowani grą League of Legends cosplayerzy postanowili wykorzystać swoje umiejętności artystyczne, by przenieść świat Runeterry na polskie konwenty i festiwale.

Co znajdziecie w Wiosce League of Legends? Konkursy, gry, ściankę zdjęciową z ognistym smokiem i ramką logowania, a do tego wystawę rekwizytów stworzonych przez wioskowiczów. Nie zabraknie również atrakcji wprost z serialu „Arcane”. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyć będą cosplayerzy przebrani za postaci z uniwersum League of Legends. Zapraszamy!

Dawne Europejskie Sztuki Walki

Poczuj się jak prawdziwy szermierz! Naucz się fechtunku, porozmawiaj o broni białej. Przyjdź i pomachaj mieczem, szablą czy halabardą.

Wioska prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL, które od wielu lat zajmuje się rekonstrukcją fechtunku z okresu średniowiecza i renesansu.

Na stoisku Wioski DESW czekają na Ciebie nasi Fechmistrzowie i takie atrakcje jak:
– nauka walki bronią białą;
– sparingi na bezpieczną broń piankową;
– prelekcje na temat Dawnych Europejskich Sztuk Walki;
– lekcje indywidualnej z instruktorami wybraną przez siebie bronią białą;
– pokazy walk szermierczych na długi miecz, szablę i rapier.

Weź broń do ręki i zmierz się z własnym orężem i samym sobą!

Alkochemicy

Alkochemicy zapraszają do klimatycznego miasteczka rodem z Fallouta czy Mad Maxa. Dowiesz się tutaj, czym jest jugger i zapiszesz się na jego turniej. Będziesz mógł posłuchać opowieści o postapokaliptycznej Polsce i miejscach które warto odwiedzić. Znajdziesz u nas także wystawę o postapokaliptycznym Poznaniu – o tym, co Postnań ma do zaoferowania nowo przybyłym i jak to się stało, że miasto obróciło się w ruinę, a jednak życie trwa nadal.

Dla żądnych wiedzy przygotowaliśmy pokazy postapokaliptycznych eksperymentów chemicznych, które odbędą się w terminach: piątek 16:00, 18:00; sobota 12:00, 14:00, 16:00, 18:00; niedziela 11:00, 13:00. Z kolei osoby chcące sprawdzić swoje umiejętności będą mogły wykazać się nimi strzelając do ruchomego celu czy sterując pojazdami. A na pamiątkę będzie można zrobić sobie zdjęcie z postapokaliptycznymi eksponatami. Przyjdź i dowiedz się, co jest najważniejsze jesienią!

 

Wioska Tolkienowska

Już po raz piąty Wioska Tolkienowska zaprasza do odwiedzin najstarszego uniwersum fantasy. Grupa fanów Śródziemia zgromadzona wokół zlotów fanowskich „Ennorath”, „Tolk-Folk”, „Fornost” oraz ekipy „Drużyny Pyrlandii” i „Powrotu Bractwa Śródziemia” rozłożyła się z obozem przy Drzwiach Durina. Usiądź przy naszym ogniu, wędrowcze. Czekają cię warsztaty rzemiosł, pokazy sztuk, ciekawe rozmowy i spotkania z innymi obieżyświatami z dalekich stron.

Czekamy na gości gotowych przekroczyć z nami wrota Śródziemia!

COSPLAY-VERSE

Nasza wioska to miejsce gdzie wszystkie największe uniwersa łączą się w jedno ogromne miejsce dla fanów i osób, których fascynuje cosplay. Jesteśmy prężnie rozwijającą się grupą cosplayerów i twórców. W naszej wiosce znajdziecie wielu bohaterów ze znanych Wam filmów, czy komiksów. Oprócz tego będziecie mogli przybić żółwika ze Spider-Manem, czy strzelać do celu z Deadpoolem. A może ktoś spróbuje zmierzyć się z zagadkami Riddler’a?

Będziecie mogli zapoznać się z naszymi pracami, takimi jak: własnoręcznie zrobiona zbroja Wonder Woman, skrzydła Maleficent, ręcznie malowany, pełny strój Tiny z Borderlands, który już dostał wyróżnienie na konkursie na Targach Pyrkonowych i wiele, wiele innych. W tym również mniejsze propy, m.in. zrobiony od podstaw miecz świetlny, nad którym obecnie pracujemy, młot Thor’a, hełm Red Hood’a, metalowe webshootery Spider-Mana. Długo by wymieniać. Pokażemy Wam tajniki pracy cosplayerów, jak pracować na niektórych materiałach i czego używamy do tworzenia strojów. Jesteśmy gotowi również na miejscu pomagać innym cosplayerom, jeśli zaistnieje taka potrzeba, a koszyczek ratunkowy w strefie cosplay nie wystarczy. Dzięki różnorodności w naszej grupie mamy specjalistów od druków 3d, ręcznego malowania jak i elektroniki.

Na miejscu czekać na Was będzie wiele konkursów z zakresu wiedzy o Marvel czy DC Comics, wyzwania i wspólne gry. Będziecie mogli poznać naszą kolekcję komików i co nieco poczytać. Każdy fan znajdzie tu coś dla siebie. A może któremuś z Was uda się podnieść młot Thor’a?

Dodatkowo uważajcie na naszego ogromnego Thanosa, niepowtarzalnego w Polsce i jedynego takiego w wersji z Endgame w EUROPIE, musicie dopilnować, aby nie pstryknął 😉

WH40K Segmentum Polonia

Planeta 6121, w archiwach Imperium zapisana jako „Pyrkon”. Świat lojalny wobec Boga Imperatora, przynajmniej teoretycznie.

W mroku kosmicznej pustki ponad planetą powoli rozwiera się szczelina, jest ona niczym rana w rzeczywistości przez którą wlewają się do świata materialnego kolory i kształty które nie powinny istnieć.

Po chwili niczym krew z jątrzącej się rany z rozdarcia wyłania się okręt, wielokilometrowa latająca bazylika, katedra najeżona lufami dział i silosami torped. Niosąca śmierć wrogom Ludzkości. Na burcie okrętu widnieje napis „Mortem Imperatori Portamus”.

Ten latający Behemot należy do oddziału Segmentum Polonia, który przybył na 6121, aby upewnić się, że planeta wciąż jest oddana Imperium i że nadal pada na nią blask Boga Imperatora. Jeśli surowe oczy tych którzy przybyli zobaczą jakakolwiek skazę, fałsz, HEREZJĘ wyrok może być tylko jeden- Exterminatus!!