Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Fantasium Suburbium

Fantasium Suburbium

Fantastyczne wioski

Ta wyjątkowa hala jest przestrzenią, w której najróżniejsze fantastyczne realia spotykają się, by z otwartymi ramionami witać wszystkich odwiedzających… I wciągać ich do swojego wnętrza.

Fantasium Suburbium – dwa słowa, jedno miejsce, ogrom emocji

Fantasium Suburbium wioski PyrkonJeśli chcesz poznać światy zupełnie inne od tego, w którym żyjemy, dobrze trafiłeś. Wikingowie chętnie przyjmą Cię do swojego stołu, by opowiadać o swoich bitwach i zdobyczach. Postapokaliptyczni ocaleńcy podzielą się tym, co mają, a garść kapsli zapewni Ci odrobinę lansu. Być może trafisz nawet na dobrze ukryte Elfy, przy których trudno się nie radować, nawet gdy rozmowa zejdzie na Saurona. Czarodziejki z Książyca i innych planet pokażą Ci magię, jakiej nie znałeś, a Kitowcy… Khem, Kitowców trzeba po prostu doświadczyć na własnej skórze. Uwierzcie – nie pożałujecie.

Fantastyczna Arena

A gdyby wciąż było Wam mało atrakcji, zwróćcie oczy ku Arenie. Co roku jest świadkiem odbywających się na niej walk wojów, treningów oręża, tanecznych szkółek czy zmagań sportowo-fantastycznych. Poprzednie lata przyniosły też walki gigantycznych zbroi, mecze Quidditcha i Juggera oraz występy grup japońskich idolek. Czego więc możecie się spodziewać po tym roku? Absolutnie wszystkiego.

Opisy wiosek

Wioska Tolkienowska

Wioska Tolkienowska, Fantasium Suburbium, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonWioska Tolkienowska ponownie zaprasza do odwiedzin najstarszego uniwersum fantasy! Spotkaj krasnoludy i elfy, po czym przymierz broń i zbroje postaci z kart „Władcy Pierścieni”. Zapozuj do zdjęcia przy bramie Morii lub sztandarze Isengardu, albo weź udział w naszych warsztatach kaligrafii elfickiej. Odwiedź nas, a my przeprowadzimy Cię przez wrota Śródziemia!

FB i WWW

 

 

 

Warhammer 40k

Warhammer 40k, Fantasium Suburbium, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonW poprzednim raporcie do Wysokich Lordów Terry Inkwizycja opisała, co udało nam się odkryć na niezbadanym dotychczas obszarze Segmentum Solar podczas Pyrkonu. Mutanci, nieusankcjonowani psionicy, xenosi, heretycy, wyznawcy mrocznych bóstw, plugawe sztuczne inteligencje. Czy to jednak wszystko? Naturalnie, że nie!

Zetknęliśmy się również z prawością, śladami rozumu i wiary w Jednego Boga – Imperatora. Nie jest to może wiele… Ot nikła i kręta ścieżka ku zbawieniu. A jednak jest to szansa, którą dostajecie. Otrzymacie od nas w darze coś, co w Imperium jest rzadsze od widoku samego Imperatora, Ukochanego Przez Wszystkich. Otrzymacie łaskę i szansę na odkupienie. Przestrzegamy Was jednak, nie zmarnujcie jej, bo wtedy nie pozostawicie sobie nadziei, a my na beznadziejne sytuacje odpowiemy prosto i bez mrugnięcia okiem…. EXTERMINATUS!!!

Belle Apocalypse

Belle Apocalypse, Fantasium Suburbium, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonŻycie po apokalipsie też może być piękne – o ile dobrze się do niego przygotujesz.

Każdy z nas niezliczoną ilość razy zetknął się z mniej lub bardziej przerażającymi wizjami końca znanej nam cywilizacji. A co, jeśli czas po apokalipsie mógłby być sielanką sporadycznie przeplataną przez pozyskiwanie pokarmu i dbanie o swoje otoczenie w sposób niewiele bardziej skomplikowany niż codzienne obowiązki domowe? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań związanych z survivalem postapokaliptycznym znajdziecie właśnie w naszej wiosce!

 

Z nami pogłębisz wiedzę z zakresu:

-krzesania ognia metodami traperskimi (teoria i praktyka)

-pozyskiwania i filtracji wody, w tym budowy rozmaitych filtrów wodnych (teoria i praktyka)

-obsługi broni palnej (warsztaty z wykorzystaniem broni PCU)

-samoobrony dla kobiet (teoria i praktyka)

-podstaw pierwszej pomocy (warsztaty)

-przygotowania zestawu ucieczkowego (teoria i praktyka)

-przygotowania bransolety survivalowej z linki paracordowej (warsztaty)

-przygotowania pojazdów na czas końca (pokaz + panel dyskusyjny)

-survivalu postapokaliptycznego  na co dzień (panel dyskusyjny + pokaz)

-„do know harm,do no harm”

Oczywiście jak co roku czeka na Was również unikatowe wypisywanie pyrkonowych identyfikatorów na staroświeckiej maszynie do pisania. Będziecie mogli również wygrać dwa ręcznie robione noże survivalowe.

Instagram

Dawne Europejskie Sztuki Walki

Dawne Europejskie Sztuki Walki, Fantasium Suburbium, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2019Wioska Dawnych Europejskich Sztuk Walki  – miejsce gdzie każdy śmiałek może spróbować swoich sił w walce bronią białą.

W naszej wiosce znajdziesz miecze, rapiery, szable, halabardy i sztylety! Każdą broń można wziąć do ręki i nauczyć się podstaw na bazie wiedzy zachowanej w średniowiecznych traktatach szermierczych.

Odważni będą mogli również ruszyć do boju na bezpieczną broń piankową. Zapraszamy!

FB

 

Orla Wioska

Orla Wioska, Fantasium Suburbium, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonCzy to Orla Wioska?!

Nie! To Królewskie Tajne Laboratorium! Wstęp mają tu tylko ci, których łaskawie nam panujący Król Justyn Łyżwa wpuści, albo ci, którzy mają przepustkę.

W podziemiach Pałacu natknąć się można na skutego w łańcuchy oswojonego Orka Dżedaja, na hodowlę pająków z których przędzy robiona jest najmocniejsza tkanina na świecie, na morskie ślimaki które wchłonęły w siebie chlorofil, ale można też wejść do głównych pomieszczeń, a tam…

Zobaczycie szczątki rosłego orka oraz jego dokładny opis, bo spece od orczej anatomii wciąż usiłują zgłębić tajemnice budowy największych wrogów ludzkości. Zobaczycie motocykl należący do jednego z najskuteczniejszych policjantów Twierdzy, czyli Dariusza „Bushi’ego” Ulfiga! Będziecie się mogli pobawić (żartujemy. Nie będziecie mogli, ale popatrzeć – owszem) jedną z kilku bomb atomowych spuszczonych na teren Twierdzy przez Zielonych! Spokojnie, bebechy zostały wyjęte i zbadane, skorupa zaś jest niepromieniotwórcza (no, prawie…). Jeśli ktoś chce, będzie mógł zgłębić tajemnice anatomii Orków, przeglądając wielki atlas budowy tych przerażających istot… A to dopiero początek!

Odwiedźcie koniecznie Królewskie Laboratoria!

FB

Wioska Wikingów

Wioska Wikingów, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonDrużyna Piastowska Medvedis oraz Bractwo Wojowników Kruki zaprezentują aranżację obozowiska z okresu początków państwa polskiego. Znajdą się w nim namioty, meble oraz sprzęty codziennego użytku wzorowane na tych, których używali Mieszko I i Bolesław Chrobry. Można tu będzie zobaczyć wojów trenujących przed bitwą, rzemieślników doskonalących swoje umiejętności oraz niewiasty przygotowujące strawę. Odwiedzający będą mogli przymierzać stroje z epoki, spróbować swoich sił w rękodziele oraz dowiedzieć się więcej o początkach naszego państwa.

FB, WWW, Instagram

Wioska NarutoWioska Naruto, Fantasium Suburbium, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Jeśli przestraszyliście się, że na konwentach cosplayerów Naruto jakby mniej, to możecie już odetchnąć z ulgą – Wioska Naruto powraca! Marzyliście o zdobyciu rangi shinobi od samego Hokage? A może zawsze chcieliście zasiąść wewnątrz Akademii Ninja i wziąć udział w warsztatach i wykładach? Tajemnice Laboratorium Orochimaru i Świątyni Uchiha czekają na odkrycie, a przytulne wnętrze Ichiraku Ramen aż się prosi, żeby odsapnąć w nim na chwilę od pyrkonowego zgiełku. O klimatyczną wioskę fandomową pełną cosplayerów i związanej z serią scenografii zadba ekipa Konoha Project, umilając czas masą atrakcji i konkursów!

FB

Licho

Licho, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonLicho jest nową frakcją mającą korzenie w postapokaliptycznym festiwalu OldTown.

Stworzona przez byłych członków plemienia Wakatili, buduje charakterystyczny klimat utrzymywany w duchu szeroko rozumianej kultury tribal oraz vodoo, łącząc ją z modernistyczną wizją upadku cywilizacji.

Na tegorocznym Pyrkonie klan zaprasza do wspólnego grania na bębnach w obozie, a także na jam session. Dodatkowo dostępny do fotografowania będzie tron namiestnika, a dla chętnych praktyka malowania na ciele.

 

Wioska SuperbohaterówWioska Superbohaterów, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Liga Superbohaterów – Grupa przyjaciół, wolontariuszy i co najważniejsze świetnych cosplayerów , która jeździ po całej Polsce odwiedzając dzieci w szpitalach, domach dziecka czy hospicjach. Zapraszamy do odwiedzenia ich stoiska, gdzie możecie zrobić sobie zdjęcie z ulubioną postacią, posłuchać jak powstają ich stroje czy dowiedzieć się więcej o ich działalności. Dla młodszych gości Pyrkonu są przewidziane specjalne warsztaty i odznaki Superbohatera!

FB i WWW

Stacja OldTown

Stacja OldTown, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonTrenowałeś kiedyś strzelanie do mutantów? A jeżdżenie łazikiem po nuklearnym pustkowiu? Organizatorzy OldTown Festival, największego postapokaliptycznego larpa w Europie, zapraszają na swoją Stację, gdzie będziecie mogli spróbować między innymi tych właśnie rzeczy! Po raz kolejny na Pyrkonie bramy jednej z hal targowych staną się przejściem o sto lat w przyszłość, w świat po atomowej zagładzie. Oprócz atrakcji, w których można będzie wygrać masę nagród, do dyspozycji będzie ścianka foto rodem z planu MadMaxa. Koniecznie też sprawdźcie rozpiskę na Arenie – od rana wypełnią ją warsztaty, pokazy i sporty, a po zmroku impreza będzie trwać do ostatniego upadłego… A może nawet i dłużej.

FB i WWW

 

Legendy Poznańskie

Legendy Poznańskie, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonZapraszamy Was do miasta pełnego legendarnych postaci, z którym będziecie mogli porozmawiać i wspólnie spędzić czas, towarzysząc im przy codziennych czynnościach.

Czekamy z wieloma atrakcjami:

  • bądźcie świadkami spotkania krawca Chwaliszewa z prasłowiańskim władcą Lechem. Pomóżcie mu w szyciu sakiewek na warsztatach krawieckich.
  • podejrzyjcie pracę kuchcików nad pieczeniem świętomarcińskich rogali. W trakcie przygotowań zdradzą Wam tradycyjną recepturę i pozwolą skosztować tych regionalnych smakołyków. W trakcie pokazu będziecie mogli też porozmawiać z samym Świętym Marcinem!
  • pomóżcie biednej Maciejowej w poszukiwaniu jej ukochanych koziołków. Dla każdego, kto podejmie się wyzwania, czekają nagrody!
  • rozwiążcie quiz z wiedzy o poznańskich legendach, które ocali świat o apokalipsy! Stary Marych Wam w tym pomoże!
  • dołączcie do prasłowiańskich wojów i posłuchajcie początkowych dziejów naszego kraju, które sam Lech wyjawi podczas swojej gawędy.
  • przybądźcie na audiencję do księcia Przemysła i księżniczki Ludgardy… Jeśli okażecie należyty szacunek, pozwolą Wam zasiąść na swoich tronach. Wieczorem, gdy wioska będzie szykować się do snu, rozpocznie się śledztwo, w którym postaramy się dowieść, kto stoi za morderstwem księżniczki!

Po wiosce będzie prowadził Was Herold, który zna niemalże wszystkie legendy naszego miasta, a zespół Poznańskich Legend zdradzi Wam kulisy swoich produkcji filmowych, które tworzyli we współpracy z Pyrkon TV.

Wyruszcie w podróż po legendarnym Poznaniu!

FB i WWW

Alkochemicy

Alkochemicy, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonAlkochemicy zapraszają do klimatycznej kawiarni postapokaliptycznej rodem z Fallouta czy Mad Maxa, w której za kapsle, postapokaliptyczną walutę, napijesz się kawy lub herbaty. Nie masz kapsli? Na pewno znajdzie się okazja, żeby je zarobić – w końcu gdzie, jak nie w knajpie, zadania czekają na śmiałków? Zajrzyj do źródła życia postapokaliptycznej wioski, gdzie dowiesz się, czym jest jugger, a także zapiszesz się na jego turniej; gdzie posłuchasz opowieści o postapokaliptycznej Polsce i miejscach, które warto odwiedzić.

Znajdziesz u nas także wystawę po postapokaliptycznym Poznaniu – dowiesz się, co Postnań ma do zaoferowania nowo przybyłym i jak to się stało, że miasto obróciło się w ruinę, a jednak życie trwa nadal. Prezentujemy zarówno odkopane spod gruzów fanty, jak i powojenne dokonania. Jeśli coś Cię zainteresuje, opowiemy więcej!

Rozumiemy jednak potrzebę zatrzymania czegoś na pamiątkę po tym wydarzeniu. Dlatego, zamiast rozdawnictwa eksponatów, stworzymy dla Was miejsce, w którym będziecie mogli trzasnąć sobie fotografię z rekwizytami. Taką zupełnie przedwojenną! A należy zaznaczyć, że ładne zdjęcie w ładnym miejscu wywołuje nierzadko zazdrość większą niż wygrana w kapslowej loterii.

FB