Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Blog » Program » Ben Kane przyjeżdża na Pyrkon!

Ben Kane przyjeżdża na Pyrkon!

Myśleliście, że Blok Literacki odkrył już wszystkie karty? Nic podobnego! Moli książkowych pragniemy poinformować, że tegoroczny Pyrkon odwiedzi Ben Kane! To pierwsza wizyta tego autora w naszym kraju. 

Ben Kane i jego książki

Ben Kane to bestsellerowy autor, mający na swoim koncie już kilkanaście fenomenalnych powieści. To mistrz historical fiction, którego wszystkie książki biorą się z obsesji na punkcie historii starożytnego Rzymu. Jest Irlandczykiem, urodził się w Kenii, jednak – wraz z żoną i dwójką dzieci – mieszka w Anglii. Liczne podróże Kane’a pozwoliły mu poznać starożytny świat, który tak barwnie opisuje.

W Polsce, nakładem wydawnictwa Znak, ukazała się jego trylogia „Kroniki Zapomnianego Legionu” (składają się na nią: „Zapomniany Legion”, Srebrny orzeł” oraz „Droga do Rzymu”). To jednak nie wszystko! Fani zapewne ucieszą się, że już w kwietniu czeka nas premiera trzeciego tomu serii „Hannibal”, której akcja toczy się w czasie drugiej wojny punickiej.

Jego powieści czytają ludzie na całym świecie!

Ben Kane o swojej twórczości

Moje książki powstają dzięki magii pozytywnej obsesji na punkcie historii starożytnego Rzymu. Podążałem szlakiem Spartakusa przez Włochy. Stałem na polu bitwy pod Kannami i wyobrażałem sobie, jak mogło wyglądać starcie armii prowadzonej przez Hannibala z potęgą rzymskich legionów. Oczarowany wpatrywałem się godzinami w fale rozbijające się na umocnieniach Syrakuz, które przez prawie dwa lata były oblegane przez Rzymian. Maszerowałem wzdłuż Wału Hadriana w kompletnym rynsztunku rzymskiego legionisty (włącznie z nabijanymi ćwiekami sandałami). Zanurz się w ten niesamowity świat! Może, tak jak ja, pojmiesz wtedy, dlaczego dzieje Rzymu są tak wciągające i fascynujące.

 

Tagi: , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze