Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Christopher Judge przyjeżdża na Pyrkon!

Blok Filmowo-Serialowy ma dla Was sensacyjną wiadomość – tegoroczny Pyrkon odwiedzi sam Christopher Judge! To pierwsza wizyta tego aktora w Polsce. Co więcej, będzie dostępny dla fanów przez wszystkie trzy dni trwania festiwalu!

Bogaty dorobek naszego gościa

Christopher Judge najbardziej znany jest ze swojej roli w serialu „Gwiezdne wrota” i filmach z tego uniwersum – „Gwiezdne wrota: Arka Prawdy” oraz „Gwiezdne wrota: Continuum”. Wcielał się tam w postać Teal’ca – zmodyfikowanego genetycznie wojownika z planety Chulak. Ze wszystkich postaci to właśnie on wystąpił w największej liczbie odcinków serialu. W 2002 roku otrzymał za swoją kreację nominację do nagrody Saturn w kategorii „najlepszy telewizyjny aktor drugoplanowy”. Wystąpił też między innymi w filmie „Mroczny Rycerz powstaje” Christophera Nolana jako najemny strażnik Bane’a.

C Christopher Judge, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon hristopher Judge ma na swoim koncie również role dubbingowe. Najbardziej znaną z nich jest oczywiście Kratos z gry „God of War”. Oprócz głosu, nasz gość udzielił głównemu bohaterowi także swoich ruchów za pomocą techniki motion capture. Christophera Judge’a usłyszeć mogli także fani „World of Warcraft” oraz „StarCraft II: Legacy of the Void”.

Tegoroczny gość Pyrkonu znany jest nie tylko miłośnikom filmów, seriali i gier komputerowych, ale również animacji. Dubbingował między innymi samego Magneto w „X-Men: Ewolucja”,  Plato w serialu „Opowieści z księgi cnót” czy trenera Simona Graya w „Action Man”. Aktualnie zaś można go usłyszeć w remake’u legendarnych „Odlotowych wyścigów”, gdzie podkłada głos Brickowi Crashmanowi.

Christopher Judge i jego droga do aktorstwa

Christopher Judge, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Douglas Christopher Judge urodził się i dorastał w Los Angeles. Od początku wiedział, że chce zostać aktorem, by wywoływać w innych uczucia, które stały się jego udziałem za sprawą programów telewizyjnych, które oglądał.  Szybko uświadomił sobie, że sport będzie odpowiednim zaczątkiem kariery aktorskiej.

Podczas studiów na University of Oregon Christopher Judge kontynuował swoją karierę futbolową, za którą otrzymywał liczne nagrody. Na Uniwersytecie Judge wybrał specjalizację przygotowującą do studiów medycznych, którą później zmienił na psychologię, by wreszcie jako główny kierunek wybrać Telekomunikację i Film, studiując psychologię jako przedmiot dodatkowy. Na ostatnim roku studiów, wygrał regionalny konkurs na prowadzenie porannego programu West Coast Fox KLSR Morning Show “programu typu talk-show na MTV”; doświadczenie to wykorzystał, by zdobyć agenta i przeprowadzić się do Los Angeles, by kontynuować swoją karierę aktorską.

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love