Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Poznajcie kolejnego jurora konkursu Pyrkon K-Pop Cover Dance Festival – Jakuba Grzybałę!

Zeszłorocznymi zwycięzcami Pyrkon K-Pop Cover Dance Festival została grupa Majesty Dance Team, która zdobyła serca zarówno widzów, jak i sędziów. Członkowie tej formacji powrócą w tym roku na Pyrkon jako goście. Zespół wystąpi na deskach sceny Maskarady w trakcie, gdy sędziowie będą obradować nad wynikami konkursu. Szczególną pozycję przedstawiciela poprzednich zwycięzców w ławie Jury zajmie Jakub Grzybała – wielokrotny medalista konkursów tanecznych, zarówno w drużynie jak i indywidualnie oraz juror zagranicznych wydarzeń i nauczyciel tańca.

Jeśli nie wiecie czym jest Pyrkon K-Pop Cover Dance Festival, zapraszamy was do zapoznania się z >tym newsem<.

Jakub Grzybała – Tancerz od najmłodszych lat

Jakub na pierwsze zajęcia taneczne został zapisany, gdy był jeszcze przedszkolakiem. Zaczynał od tańca nowoczesnego w grupie turniejowej, która później zmieniała styl taneczny na hiphop. Pozostając w tej formacji przez kilka lat, miał okazję wziąć udział i zdobyć podium w wielu turniejach. Często występował również indywidualnie, wykorzystując swoją własną choreografię. Spośród konkursów, w których uczestniczył w tym okresie, warto wymienić między innymi Festiwal Tańca Złote Sznurowadło, Międzynarodowy Festiwal Tańca Zabrze, a także turnieje w Czechach i na Słowacji. Po opuszczeniu grupy, Jakub przez kilka lat uczęszczał do dwóch studiów tanecznych (You Can Do it studio Katowice oraz Iskra Dance Studio) gdzie poszerzał swoje horyzonty. Wciąż skupiał się na hiphopie, ale ćwiczył również breakdance, locking i dancehall.

Początek przygody z k-popem

Jakub zaczął poszukiwać wiedzy na temat innych stylów tanecznych, wtedy też po raz pierwszy zainteresował się k-popem. Po swojej przeprowadzce do Warszawy został jednym z dwóch współzałożycieli grupy Majesty. Obecnie pobiera nauki w szkole tańca (East Side Dance Academy) i jest mocno skupiony na samorozwoju. Bierze udział w obozach tanecznych, a od niedawna sam prowadzi na nich zajęcia (Kpop Camp 2022/2023, Jayu Dance Camp 2023). Nie tak dawno udało mu się zwyciężyć w koreańskim konkursie FANTOO online. W ciągu ostatnich kilku lat bywał nierzadko zapraszany jako juror lub instruktor tańca na zagraniczne wydarzenia (jako juror – na konkursie Baisun Fest Lithuania 2023, warsztaty – w Skillz Studio na Litwie oraz The Unity Dance w Wiedniu).

Majesty Dance Team – polscy mistrzowie tańca k-pop

Grupa Majesty Dance Team w ciągu ostatnich kilku lat święci prawdziwe pasmo zwycięstw. W 2022 i 2023 roku zajęli pierwsze miejsce na Spring Magnificon Kpop Dance Contest, a w 2023 zostali zwycięzcami Pyrkon K-Pop Cover Dance Festival. Mają również na koncie drugie miejsce w Kpop World Dance Festival 2022 i Winter Magnificon Kpop Dance Contest 2023.
Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu grupa ponownie pojawi się na evencie, tym razem w charakterze gości. Ich występ odbędzie się podczas konkursu Maskarada, w trakcie narady jury.

Śledźcie dokonania naszych gości na ich social mediach:

https://www.instagram.com/jakubgrzybala/
https://www.instagram.com/majestydanceteam/
https://www.youtube.com/@majestyteam

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.