Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Maskarada i Projekt Własny

Maskarada i Projekt Własny

Nie jeden, a aż dwa konkursy cosplayowe! W tym roku oferujemy Wam podwójną moc wrażeń! W Pyrkonowy piątek na Strefie Cosplay będzie można wziąć udział i obejrzeć Konkurs na Projekt Własny, skupiony na strojach zaprojektowanych przez uczestników, a w sobotę na Sali Ziemi odbędzie się perła Festiwalu – Maskarada, czyli piękne show z eliminacjami do Mistrzostw Europy w Cosplayu! Przyjdź i zobacz, a najlepiej przyjdź i zawalcz!

Maskarada

Najważniejszy konkurs cosplayowy Pyrkonu z eliminacjami do Mistrzostw Europy European Cosplay Gathering z finałami w Paryżu! Barwne show pełne świateł, kreatywności i fantastyki. Nagrodzone osoby zyskają tytuł “Cosplayowej reprezentacji Polski” i na koszt organizatora oraz z jego wsparciem pojadą reprezentować Polskę podczas finałów European Cosplay Gathering w Paryżu (12-17 lipca 2023). 

Żeby wziąć udział w Maskaradzie należy zgłosić się do 23:59 w sobotę 03.06.2023 przez formularz zgłoszeniowy. Cosplayerzy biorący udział w konkursie powinni być pełnoletni i zaprezentować na scenie własnoręcznie zrobiony kostium jak najbardziej podobny do ilustracji referencyjnej (wybranego kadru z filmu lub komiksu, ilustracji itp.) Przebieg wydarzenia krok po kroku znajduje się w regulaminie. Konkurs odbywa się na Sali Ziemi w hali 15.

Spośród uczestników zostanie wyłoniony jeden solista oraz jedna grupa dwu lub trzyosobowa.
Zachęcamy do zgłaszania się osoby z mniejszym doświadczeniem, ale wymagamy pełnoletności oraz obywatelstwa polskiego lub karty stałego pobytu (ze względu na wyjazd dla zwycięzców).

Regulamin Maskarady

Formularz zgłoszeniowy  
(otwarty do 23:59, 03.06.2023)

Zwycięzcy z lat poprzednich 

FAQ cosplayowe

Anna Olak jako Lara Croft, Tomb Rider 4, Maskarada 2019. Fot. MLC Foto.

Konkurs na Projekt Własny

Konkurs dla twórców fantastycznych kostiumów, które mogą, ale niekoniecznie są cosplayami! Żeby wziąć udział w Konkursie na Projekt Własny należy zgłosić się do 03.06.2023 r. do godziny 23:59 przez formularz zgłoszeniowy.

Twórcy strojów biorący udział w konkursie powinni zaprezentować własnoręcznie zrobiony kostium w jednej z trzech kategorii: “Projekt własny: inspirowany” (strój na podstawie wybranej postaci, kreatywnie ją zmieniający), “Projekt własny: oryginalny” (strój od zera zaprojektowany przez uczestnika) oraz “Projekt grupowy” (wielu uczestników stworzyło jeden kostium w jednej z powyższych kategorii).

Prezentacje mogą odbywać się poprzez przejście po wybiegu lub zaprezentowanie przygotowanej scenki. Przebieg wydarzenia krok po kroku znajduje się w regulaminie.

Konkurs odbywa się na scenie cosplayowej w hali 8A. Mile widziane są osoby nowe, które dopiero odkrywają tworzenie kostiumów, niepełnoletnie, a także spoza Polski.

Regulamin konkursu na projekt własny

Formularz zgłoszeniowy
(otwarty do 23:59, 03.06.2023)

Zgoda opiekuna (dla uczestników poniżej 18 lat)

FAQ cosplayowe

Grupa Bomcyfikszyn jako Sharamine i Winterlean. Projekt własny, wyróżniony na Maskaradzie 2018.

Jeśli jesteście ciekawi, kto wygrał poprzednie edycje Maskarady i jak prezentowały się stroje laureatów z ubiegłych lat, to koniecznie zajrzyjcie na specjalnie przygotowaną podstronę i na własne oczy przekonajcie się, jak wspaniałe i barwne są to kostiumy! Marzycie o tym, aby znaleźć się w gronie zwycięzców i reprezentować Polskę w najważniejszym w Europie konkursie cosplayowym – European Cosplay Gathering? Więc do dzieła!

Maskarada 2019

This is „Maskarada 2019” by Festiwal Pyrkon on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.