Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Zostań Dyżurnym Mistrzem Gry

Zostań Dyżurnym Mistrzem Gry

Co oferujemy:

 • wejściówka na Pyrkon;
 • koszulka;
 • dostęp do zaplecza RPGralni, gdzie można w spokoju przygotować się do sesji;
 • miejsce noclegowe w warunkach konwentowych (liczba miejsc ograniczona!);
 • dodatkowe niespodzianki.

Obowiązki:

 1. Dyżurny Mistrz Gry jest zobowiązany do odbycia 12 godzin dyżuru podzielone na czterogodzinne bloki, w godzinach wyznaczonych przez organizatorów, dokładny zakres dyżuru jest ustalany indywidualnie.
 2. DMG zobowiązany jest do zgłoszenia się do dyżurującego organizatora lub przegżdacza przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu dyżuru. DMG powinien zgłosić się na dyżur minimum 10 minut przed jego rozpoczęciem.
 3. Przed pierwszym dyżurem każdy DMG powinien podpisać umowę wolontariacką.
 4. W przypadku, gdy do końca dyżuru pozostanie zbyt mało czasu, by rozegrać sesję (jako czas niezbędny do rozegrania sesji przyjmujemy 2 godziny), a nie będzie chętnych do gry, DMG ma prawo zgłosić się do dyżurującego organizatora lub przegżdacza i zakończyć dyżur przed czasem.
 5. Celem inicjatywy DMG jest pokazanie RPG jak największej liczbie osób. Prosimy o nieprowadzenie swoim znajomym oraz o danie szansy zagrania różnym osobom.
 6. DMG zobowiązany jest do pilnowania porządku i przestrzegania regulaminu Pyrkonu w trakcie prowadzonych przez siebie sesji.
 7. DMG jest zobowiązany do stosowania się do Kodeksu Postępowania Pyrkonowego Mistrza Gry.

Zalecenia organizatorów:

 • Sugerujemy, aby DMG miał przygotowaną przynajmniej jedną gotową przygodę, wraz z gotowymi postaciami dla graczy, którą może poprowadzić natychmiast.
 • Po każdym czterogodzinnym bloku na każdym stoliku zaplanowana jest godzinna przerwa, podczas której można dokończyć swoje sesje, ale prosimy o pozostawienie obsłudze przynajmniej 15 minut na przygotowanie stanowiska na kolejną sesję.
 • Każdego DMG prosimy o feedback w trakcie trwania Pyrkonu. Prosimy o przekazywanie go dyżurnym przegżdaczom lub organizatorom RPGralni.

Uwaga! Dyżurnym Mistrzem Gry może zostać tylko osoba, która ukończyła 16 lat. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA DYŻURNEGO MISTRZA GRY!

Czas na przesyłanie zgłoszeń przez formularz dobiegł końca!

Kodeks Dyżurnego Mistrza Gry znajdziesz TUTAJ