Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Cyfrowa Biblioteka Pyrkonu otwiera swe wirtualne progi!

Biblioteka Cyfrowa Fantastyczna Pyrkonu to prawdziwa gratka dla miłośników czytania i poszerzania wiedzy. W tym wirtualnym miejscu odnajdą się wszystkie osoby, które podobnie jak Hermiona, kochają czytać książki i uczyć się nowych rzeczy. Bibliotekę można już śmiało odwiedzać, zdecydowanie łatwiej ją znaleźć niż Narnię. I jest równie intrygująca jak Cmentarz Zapomnianych Książek.

Czym jest Biblioteka Pyrkonu?

To pierwsze w Polsce miejsce pełne publikacji poświęconych szeroko pojętej fantastyce, a także strefa dzięki której poczujecie pyrkonowy klimat. Znajdujące się w Bibliotece dzieła trafią w zróżnicowane gusta, gdyż znajdą się tu rozmaite sekcje. Postaramy się, aby ilość dostępnych publikacji stopniowo się zwiększała. Będziemy dodawać nowe treści, warsztaty, nagrania czy audiobooki. W Bibliotece pojawią się materiały archiwalne z poprzednich Pyrkonów – panele, prelekcje i spotkania z gośćmi. Ale także całkiem nowe treści! 

Skąd pomysł na Bibliotekę Pyrkonu?

Pomysł na stworzenie Biblioteki powstał podczas rozmowy o Stefanie Grabińskim, dziś już trochę zapomnianym pisarzu międzywojennym, którego można jednakże uznać za jednego z prekursorów fantastyki w Polsce! Pisarz tworzył nowele fantastyczne, utwory grozy czy horrory. By trochę odkurzyć wizerunek tego twórcy, nagraliśmy w formie audiobooków dziewięć jego opowiadań.

https://pl.wikipedia.org/

Dzięki powstaniu tych audiobooków pojawił się pomysł, by stworzyć miejsce, w którym będziecie mogli ich posłuchać. I tak oto narodziła się Biblioteka Pyrkonu! Jak już wiecie, prócz słuchowiska będziecie mieli okazję zapoznać się z niepublikowanymi dotąd archiwalnymi materiałami ze spotkań z gośćmi z ubiegłych Pyrkonów, a także warsztatami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Przez cały październik będziemy udostępniać kolejne dzieła. Śmiało odwiedzajcie naszą Bibliotekę!

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.