Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

To już jest koniec…? Może na ten rok, znamy jednak datę i pierwszych gości Pyrkonu 2024!

Z przykrością musimy oznajmić, że Pyrkon 2023 dobiegł końca. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość: znamy datę i pierwszych gości Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2024. Jesteśmy pewni, że te informacje Was ucieszą!

Jak minął Pyrkon 2023?

Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź: minął fantastycznie! Na tegorocznym Festiwalu odbyło się ponad 1600 punktów programu prowadzonego przez ponad 2200 fenomenalnych i pełnych pasji twórców.

Odwiedziło nas ponad 140 gości nie tylko z Polski, ale także z całego świata. Byli znani pisarze, aktorzy, twórcy komiksowi, muzycy, popularyzatorzy nauki, cosplayerzy i wiele więcej. Czekały na Was konkursy, warsztaty, prelekcje, panele, spotkania autorskie, wystawy, pokazy filmów oraz cała masa innych atrakcji.

Mamy nadzieję, że bawiliście się na nich świetnie!

Jak będzie na Pyrkonie 2024?

Na to pytanie także jest tylko jedna odpowiedź: będzie jeszcze cudowniej! Kontynuując coroczną tradycję, pragniemy ogłosić datę Pyrkonu 2024:

14.06 – 16.06.2024

Bilety Early Bird trafią do sprzedaży wkrótce. Śledźcie nasze social media, aby nie przegapić żadnych informacji! 

Pierwsi goście Pyrkonu 2024!

Uchylimy przed Wami rąbka tajemnicy i zdradzimy pierwszych gości, którzy pojawią się na Pyrkonie 2024:

Claudia Christian, amerykańska aktorka, znana z seriali Babilon 5 oraz Columbo, a także z wielu ról głosowych (animacji Atlantyda – zaginiony ląd, Blood of Zeus i gier: The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 76 oraz tytułów z serii World of Warcraft… i wielu innych!). 

Bruce Boxleitner, amerykański aktor telewizyjny i producent filmowy, który stał się najbardziej znany z takich seriali telewizyjnych jak: “Babilon 5” czy “Jak zdobywano Dziki Zachód”. Na pewno kojarzycie go również z kultowej produkcji filmowej z 1982 – klasyki kina sci-fi “Tron” (ale i również nowej odsłony z 2010). Bruce jest także aktorem głosowym.

Clive Standen, brytyjski aktor, znany z takich seriali jak “Wikingowie”, gdzie wcielił się w Rolla starszego brata Ragnara Lodbroka oraz “Camelot”, a także z filmu “Everest”.

Lucy Martin, brytyjska aktorka, znana z roli Ingrid w serialu “Wikingowie” – żony najpierw Björna Lothbroka, a następnie Haralda Pięknowłosego.

Nie zabraknie także muzycznych atrakcji! Z polskich zespołów na pyrkonowej Scenie Plenerowej zagra nie kto inny, a… Nocny Kochanek, znany i lubiany zespół heavymetalowy! Z zagranicznych gwiazd zaprosiliśmy już dla Was Burnout Syndromes, japoński zespół rockowy, który był częścią oryginalnych ścieżek dźwiękowych do anime Haikyu (opening i ending), Dr. Stone (opening) i Gintama (ending). Zespół został zaproszony z pomocą Anime Connect.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.