Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Cyberpunk 2077 przed i po Edgerunners. Tego zwykły gracz nie zauważy

Night City. Miejsce, w którym nic nigdy nie kończy się dobrze. Znajdziesz tu ludzi różnego sortu. Tych “lepszych” i tych “gorszych”. Od członków gangów, którzy prawo mają głęboko gdzieś, przez ripperdoców, co zapasowe części sprowadzają niekoniecznie legalnych źródeł, aż po takich jak Wy.

“Wy”, czyli legendy. Przyznajcie się – którzy z Was już przeszli grę i tym samym zapisali się na kartach historii tego plugawego miasta, jakim jest Night City?

Uwaga! Przewidujemy spoilery!

Kadr z gry Cyberpunk 2077

Wstawaj Samuraju! Mamy anime do obejrzenia

13 września 2022 na platformie Netflix zadebiutował owoc współpracy CD Projekt, twórców “Wiedźmina” i “Cyberpunka 2077”,  ze Studiem Trigger, odpowiedzialnych
za anime “Kill la Kill” czy “Darling in the FranXX”. Poznajemy w nim bohaterów – protagonistę Davida Martineza oraz pół-polkę, pół-japonkę Lucynę Kushinadę. 

Bez większego rozwodzenia się – w serii działo się sporo, i to w miejscach, które bardzo dobrze znamy z gry. Widzieliśmy kadry z Lizzie’s Bar, Corpo Plaza czy Tom’s Diner,
w którym niedługo po zakończeniu prologu spotykamy się z Takemurą.

Wkrótce po wyjściu anime dostaliśmy patch 1.6, zwany również aktualizacją Edgerunners. Jak możemy się domyślić, wprowadziła ona do tytułu kontent z serii. Co prawda nie spotkamy w grze Davida, Rebekki czy Kiwi, jednak możemy poczuć, że oni też byli w tym mieście i zostawili po sobie swój ślad.

W Afterlife odradzają się legendy

Afterlife, kadr z gry Cyberpunk 2077

Bohaterstwo zostanie uwiecznione na zawsze. Zmarli będą żyć wiecznie w Afterlife, jako napój alkoholowy. Początkowo w ofercie lokalu dostępny był “Johnny Silverhand”, do którego niedługo potem dołączył “Jackie Welles”. Od niedawna w barze zakupimy Davida Martineza
– trunek na bazie wódki, z lodem i domieszką NiColi.
Jak to mówią – “mierz wysoko, odejdź z hukiem”.

Stylówka z ubiegłych lat

Masz już dość ubierania się w ciuchy z najlepszymi statami i równocześnie wyglądania jak śmieciak? Opcja garderoby to jedno, ale czekająca na nas kurtka głównego bohatera
to drugie. Kto by nie chciał się przyodziać w tę ikoniczną żółć?
Kurtkę Davida możemy znaleźć w mieszkaniu bohatera w Megabuilding 4. Ciekawostką jest, że logo Edgerunners widnieje niedaleko jego wejścia.

A skoro o apartamentach mowa…

Megabuilding H4, kadr z gry Cyberpunk 2077

…to koniecznie musicie odwiedzić mieszkania pozostałej części ekipy Davida. W grze pojawiły się apartamenty rodzeństwa – Rebbekki i Pilara, a także netrunnerki Kiwi.
Te pierwsze – ulokowane na północnej części Watson – od razu przywraca wspomnienia z anime.
Drugie natomiast znajduje się – uwaga, kto by się spodziewał – również w Watson, w dzielnicy Kabuki, nieopodal gigantycznego, szklanego wieżowca.
Udało Wam się już odwiedzić te miejsca? 

Ale to nie wszystko! 

Zmian i smaczków jest o wiele więcej – tematyczne misje, nowe bronie i inne. Trzeba mieć wprawne oko i samozaparcie, by samemu wszystkie je znaleźć. Czy patch sprawia, że warto kolejny raz przejść grę? Jeśli macie trochę wolnego czasu, to jak najbardziej – szczególnie, jeśli czuliście tę typową pustkę, którą się ma po skończeniu bardzo dobrej serii.

A jak nie macie czasu? To i tak to zróbcie, dla Rebekki. Kto się bowiem zemści na Smasherze jak nie Wy?

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.