Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Autorzy serii „Delisie”: Magdalena „Meago” Kania i Maciej Kur odwiedzą Pyrkon!

Kojarzycie „Delisie”, smakowitą powieść graficzną, którą śmiało mogą czytać nie tylko najmłodsi? Jeśli nie, to zdecydowanie powinniście nadrobić to jak najszybciej, bo na Pyrkonie pojawią się twórcy tej komiksowej opowieści z autorskimi warsztatami poświęconymi właśnie tytułowym “Delisiom” czyli – Magdalena „Meago” Kania i Maciej Kur zagoszczą w ramach Strefy Dziecięcej!

Po prawej stronie: mistrzyni grafiki i kreacji bohaterów

Magdalena Kania, znana szerzej jako „Meago”, to artystka 2D, której kunsztu nie jeden może pozazdrościć. Specjalizuje się w ilustracjach o charakterystycznym, kreskówkowym stylu, często inspirowanym estetyką azjatycką. Ale to nie wszystko! Jej umiejętności sięgają również projektowania postaci oraz tworzenia grafik do gier komputerowych. Jej podróż przez świat sztuki obejmowała wydawanie mangowych komiksów, pracę nad grafiką w renomowanych grach komputerowych takich jak „Ultra Street Fighter”, „Tales of Zestiria” czy „Dark Souls: Remastered”, a teraz skupia się na kontynuowaniu wcześniej wspomnianej serii „Delisie” i pracy nad serialami animowanymi.

Po lewej: Architekt opowieści i twórca świata „Kajka i Kokosza”

Maciej Kur, urodzony w 1988 roku, to polski scenarzysta komiksów i filmów animowanych oraz utalentowany reżyser animacji. Ukończył prestiżową Warszawską Akademię Sztuk Pięknych oraz Akademię Filmu i Telewizji. Jego dorobek obejmuje nie tylko serię „Delisie”, ale także kultową „Kajko i Kokosz”, która zyskała uznanie zarówno w formie komiksów, ale też jako serial na platformie Netflix. Kur jest również autorem scenariuszy do wielu innych komiksów oraz seriali animowanych.

Wraz z Piotrem Bednarczykiem stworzył „Lil i Puta”, „Kicię Kocię”, „Żubra Pompika” i wiele innych. Obecnie pracuje przy nad „Ryjówką przeznaczenia” oraz „Tytusem, Romkiem i A’tomkiem”. Na swoim koncie ma książkę fantasy dla dzieci, noszącą tytuł „Sylwia Sylwester jest Niecałopełnista”.

Kolorowy wymiar fantazji czeka na Was!

Jeśli marzycie o podróży przez fantastyczne światy i spotkaniu się z twórcami, którzy je stworzyli, to nie może was zabraknąć na tegorocznym Pyrkonie! Wspólnie z Magdaleną „Meago” Kanią i Maciejem Kurem zapraszamy na niedzielne warsztaty w Strefie Dziecięcej, podczas których będziemy mogli zaprojektować własną Delisię – nasi Goście z pewnością dostarczą Wam i Waszym dzieciom lub młodszemu rodzeństwu niezapomnianych wrażeń oraz inspiracji! Zaś starszych Uczestników zapraszamy do Strefy Komiksowej na spotkanie autorskie z Magdaleną i Maciejem, podczas których opowiedzą o procesie powstawania serii i innych ciekawostkach związanych z branżą.

To z kim się widzimy?

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.