Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Autorzy serii „Delisie”: Magdalena „Meago” Kania i Maciej Kur odwiedzą Pyrkon!

Kojarzycie „Delisie”, smakowitą powieść graficzną, którą śmiało mogą czytać nie tylko najmłodsi? Jeśli nie, to zdecydowanie powinniście nadrobić to jak najszybciej, bo na Pyrkonie pojawią się twórcy tej komiksowej opowieści z autorskimi warsztatami poświęconymi właśnie tytułowym “Delisiom” czyli – Magdalena „Meago” Kania i Maciej Kur zagoszczą w ramach Strefy Dziecięcej!

Po prawej stronie: mistrzyni grafiki i kreacji bohaterów

Magdalena Kania, znana szerzej jako „Meago”, to artystka 2D, której kunsztu nie jeden może pozazdrościć. Specjalizuje się w ilustracjach o charakterystycznym, kreskówkowym stylu, często inspirowanym estetyką azjatycką. Ale to nie wszystko! Jej umiejętności sięgają również projektowania postaci oraz tworzenia grafik do gier komputerowych. Jej podróż przez świat sztuki obejmowała wydawanie mangowych komiksów, pracę nad grafiką w renomowanych grach komputerowych takich jak „Ultra Street Fighter”, „Tales of Zestiria” czy „Dark Souls: Remastered”, a teraz skupia się na kontynuowaniu wcześniej wspomnianej serii „Delisie” i pracy nad serialami animowanymi.

Po lewej: Architekt opowieści i twórca świata „Kajka i Kokosza”

Maciej Kur to polski scenarzysta komiksów i filmów animowanych oraz utalentowany reżyser animacji. Jego dorobek obejmuje nie tylko serię „Delisie”, ale także kontynuację kultowej serii „Kajko i Kokosz”, która zyskała uznanie zarówno w formie komiksów, ale też jako serial na platformie Netflix. Kur jest również autorem scenariuszy do wielu innych komiksów oraz seriali animowanych.

Wraz z Piotrem Bednarczykiem stworzył m.in. „Lil i Puta”, a z Magdaleną Kanią „Emilkę Sza”. pisał scenariusze do animowanej, „Kici Koci” i „Żubra Pompika”, „Pucia”, „Wielkiej Księgi uczuć”, „Kajko i Kokosz” i wielu innych. Obecnie pracuje nad filmowymi adaptacjami „Ryjówki przeznaczenia” oraz „Tytusa, Romka i A’tomka”. Na swoim koncie ma książkę fantasy dla dzieci, noszącą tytuł „Sylwia Sylwester jest Niecałopełnista.

Kolorowy wymiar fantazji czeka na Was!

Jeśli marzycie o podróży przez fantastyczne światy i spotkaniu się z twórcami, którzy je stworzyli, to nie może was zabraknąć na tegorocznym Pyrkonie! Wspólnie z Magdaleną „Meago” Kanią i Maciejem Kurem zapraszamy na niedzielne warsztaty w Strefie Dziecięcej, podczas których będziemy mogli zaprojektować własną Delisię – nasi Goście z pewnością dostarczą Wam i Waszym dzieciom lub młodszemu rodzeństwu niezapomnianych wrażeń oraz inspiracji! Natomiast starszych Pyrkonowiczów zapraszamy do Strefy Komiksowej panel, gdzie wraz z Natalią Kucharską nasi goście opowiedzą o procesach powstawania komiksów dla dzieci i innych ciekawostkach związanych z branżą.

To z kim się widzimy?

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.