Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Blok Mangi i Anime z kolejnym gościem –  ilustratorką i vtuberką Yenko

Blok Mangi i Anime ma w zanadrzu kolejną super atrakcję podczas tegorocznej edycji Festiwalu! Będziecie mieli okazję spotkać i posłuchać Yenko, ilustratorkę i vtuberkę. Yenko opowie o swojej pracy i działalności artystycznej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tworzeniu ilustracji i prowadzeniu własnego kanału vtubowego, koniecznie wybierzcie się na ten punkt programu.

Yenko i jej twórczość

Yenko jest działającą od wielu lat ilustratorką polskiego pochodzenia, obecnie mieszkającą w Hiszpanii. Rysuje praktycznie od zawsze, natomiast od 2020 roku hobby to przerodziło się w pracę na pełen etat. Jej prace doceniane są przez tysiące fanów na całym świecie, a na koncie ma już współpracę z markami takimi jak VShojo czy Porter Robinson.
W 2021 Yenko stała się vtuberką – streamerką występującą pod animowanym avatarem. Specjalizuje się głównie w streamach z gier oraz procesach tworzenia nowych ilustracji.

Jeśli jesteście już teraz ciekawi, co tworzy Yenko, możecie się o tym przekonać, przeglądając poniższe strony:

Strona: https://www.yenkoes.com/

TT: https://twitter.com/yenkoes

Twitch: https://www.twitch.tv/yenkoes

Pixiv art): https://www.pixiv.net/en/users/3715391

Patreon: https://www.patreon.com/yenkoes

YT: https://www.youtube.com/channel/UCVVt5tbZEzfQSIsHUh3b_vg

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.