Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Blok Naukowy zwiększa moc – Sławomir Wronka Gościem Pyrkonu!

Pyrkon to także miejsce na naukę i poszerzanie swojej wiedzy. Najlepszym tego przykładem jest Blok Naukowy, który wraz z nowym rokiem rozpoczął ogłaszanie swoich gości podczas nadchodzącej edycji festiwalu! Na pierwszy ogień idzie doktor habilitowany Sławomir Wronka – ekspert w dziedzinie fizyki i elektroniki.

Co usłyszycie od naszego Gościa?

Podczas swoich prelekcji Sławomir Wronka zabierze uczestników Pyrkonu w przyszłość i wygłosi prelekcję na temat energetyki przyszłości. Natomiast dla tych, którzy zainteresowani są współczesnymi problemami, przygotował wystąpienie o fizyce antyterroryzmu.

Bogata kariera Sławomira Wronki Sławomir Wronka, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Urodził się w 1972r. w Warszawie. W 1997r. ukończył wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a w 2003r. obronił z wyróżnieniem doktorat z fizyki w Instytucie Problemów Jądrowych.

Od 2002r. jest pracownikiem IPJ – obecnie NCBJ (Narodowe Centrum Badań Jądrowych) na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Pełni funkcję Kierownika Zakładu Fizyki i Techniki Akceleracji Cząstek. Pracuje także w charakterze wykładowcy na Politechnice Warszawskiej.

Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych i kilku patentów.

Od lat aktywny w obszarze edukacji, popularyzacji nauki i wspierania kształcenia w kierunkach ścisłych.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love