Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Czy na Pyrkonie stworzysz mini komiks? Tak, dzięki warsztatom z Janem Skarżyńskim!

Mamy wspaniały punkt programu dla wszystkich tych, którzy kochają rysować i będą chcieli popuścić wodze własnej wyobraźni. Strefa Komiksowa ma dla Was fantastyczną atrakcję, czyli warsztaty, podczas których będziecie mieli okazję stworzyć krótki, humorystyczny komiks z udziałem sympatycznych bohaterów –  stworzeń magicznych związanych z Poznaniem i Wrocławiem. Warsztaty poprowadzi wspaniały artysta – twórca komiksów i ilustrator Jan Skarżyński!

Poznajmy lepiej Jana Skarżyńskiego

Artysta jest nie tylko twórcą komiksów i ilustratorem, to także entuzjasta rysunku i malarstwa na papierze. Jako niezależny autor wydał między innymi komiksy: „Mścibór Potężny” (2018), „Martysia Mściborówna”(2020), „Pod prastarą gruszą”(2023) oraz serię zeszytów „Gałgan”, tworzoną w latach 2014-2018; jego komiksy wielokrotnie ukazywały się w zinach i antologiach. W wolnych chwilach fan muminków, starych gier, kreskówek i literatury młodopolskiej. A na co dzień Jan Skarżyński to pedagog i instruktor Pracowni Komiksu we Wrocławiu.

Słów kilka o samych warsztatach

Celem warsztatów jest stworzenie krótkiego komiksu na podstawie projektów postaci – poznańskich Koziołków i wrocławskich krasnali, a może nawet i innych fantastycznych stworzeń. Na samym początku poznacie zarys charakterystyki bohaterów – koziołka i krasnala. To jednak nie wszystko, bo wasi bohaterowie muszą coś w tym komiksie zrobić, nieprawdaż? Dostaniecie w takim razie także pewne sytuacje czy zachowania związane z bohaterami, które znajdą odzwierciedlenie w Waszym komiksie. Co się wydarzy w Waszych dziełach, zależy już tylko od Waszej wyobraźni 😀 Ważne, że po warsztatach będziecie mogli się pochwalić stworzeniem własnego komiksu! Ten powinien zmieścić się w obrębie jednej planszy, czyli może być to pasek komiksowy (3-4 kadry), albo tzw. jednoplanszówka. Co jeszcze warto wiedzieć? Warsztaty są przeznaczone dla osób w każdym wieku.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.