Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Damian „Requel” Pęszor prelegentem zapraszanym strefy fabularnej i Bloku Gier Elektronicznych

Damian „Requel” Pęszor udzielał się w takich organizacjach jak Bractwo Szkarłatnej Róży, Bractwo Srebrnych Mieczy czy Strażnicy Starych Praw. Dziś związany jest z promującym gry RPG YouTube’owym kanałem To Ja Go Tnę.

strefa fabularna, pyrkon, Damian Requel Pęszor, to ja go tnę, youtube, blok gier elektronicznych, WFRP, Warhammer, D&D, Mistrz Gry Damian „Requel” Pęszor jest nie tylko Mistrzem Gry, ale też ekspertem od syntezy grafik w symulacjach i grach komputerowych

Pierwszą swoją sesję poprowadził 23.01.1997, przyjęty do grona starszych kolegów w ramach urodzinowej niespodzianki. Działalność w fandomie zaczynał małymi krokami, około roku 2002 stając się częstym bywalcem konwentów, później prelegentem i w końcu również organizatorem paru mniejszych imprez poświęconych fantastyce. Udzielał się w takich organizacjach jak Bractwo Szkarłatnej Róży, Bractwo Srebrnych Mieczy czy Strażnicy Starych Praw by dziś związać się z obecnym na YouTube kanałem To Ja Go Tnę, w ramach którego zajmuje się koordynacją aktywności konwentowej oraz odpowiada za lokalne Adventurers League i kontakty międzyligowe.

Prowadzi głównie systemy takie jak D&D, WoD, WFRP, Cyberpunk, Star Wars i Neuroshima. Zawodowo zajmuje się wizją komputerową, antropometrią twarzy i syntezą grafiki w Centrum Badawczo-Rozwojowym Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Jest adiunktem w Zakładzie Grafiki, Wizji i Symulacji Komputerowej na Politechnice Śląskiej, gdzie prowadzi zajęcia z różnych przedmiotów związanych z programowaniem, w szczególności symulacji i gier komputerowych.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love