Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Dźwięki słowiańskich i nordyckich legend: Zespół Svita zagra na Pyrkonie

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie magiczne królestwo dźwięków, gdzie brzmienie folkowych melodii splata się z epickimi kompozycjami inspirowanymi mitologią i średniowiecznym fantasy. Tam rozchodzą się brzmienia, jakich jeszcze do tej pory nie słyszeliście.

Teraz otwórzcie oczy, znajdujecie się na Pyrkonie 2024. Poznajecie grupę Svita pod przewodnictwem artysty Pawła Dyjana, która łączy w sobie różnorodne gatunki muzyczne, tworząc niezapomniane opowieści o nordyckich fiordach, jeziorach owianych mroczną tajemnicą, a także morzach pełnych legend.

Kim są członkowie zespołu Svita?

Svita to nie tylko zespół muzyczny, to podróż przez świat dźwięków, zaczynająca się od delikatnych brzmień nordyckich krajobrazów. Agnieszka Pawełczyk i Julia Jagos, uzbrojone w wokalne umiejętności i skrzypce, snują mistyczne narracje, które odzwierciedlają piękno natury i tajemniczość średniowiecznych legend.

Rafał Dziewiątka wydobywa dźwięki z gitary, bouzuki i ftin whistle, dodając epickiego rozmachu i podkreśla każdą opowieść mocnymi akcentami. Kuba Krzus, basista z pasją, wplata w utwory basowe wibracje, a także dodaje akordeonowe akcenty.

Paweł Dyjan, serce i założyciel zespołu, wirtuoz liry korbowej, cymbałów i bębna szamańskiego. Jego talent sprawia, że muzyka Svita staje się obrazem natury, gdzie światło pełni kluczową rolę, przybierając różne formy – od odblasków na jeziorze po blask gwiazd na niebie.

Poza tworzeniem własnej muzyki i grania na żywo, oferują również skomponowanie i wykonanie utworów do filmów czy gier komputerowych.

Svita – Duch Nocy

Słowa piosenki obrazuje sztuczna inteligencja. Płyta Svita dostępna w oficjalnym sklepie internetowym. https://svita.com.pl/sklep/ Śpiewa: Magda Przychodzka @PrzychodzkaMagda Muzyka, lira korbowa: Paweł Dyjan Skrzypce: Kasia Sęk @kasiasek Tekst – Bolesław Leśmian – Noc Bezsenna Grafika z użyciem Ai – https://aiavatar.pl/ Svita studio 2023 #folk #norse #fantasymusic #polishmusic #epicmusic #vikingmusic #insomnia

Zaraz będzie ciem… koncert!

Koniecznie przyjdźcie na koncert, aby przeżyć prawdziwą ucztę nie tylko dla ucha, ale też oka. Nie ma nic lepszego niż tworzenie wspólnych wspomnień, dlatego podzielcie się informacją ze znajomymi, rodziną i innymi fantastycznymi istotami (a co, krasnolud też chciałby uczestniczyć w takim przedsięwzięciu) i razem doświadczcie czegoś nowego! Ale zanim to się stanie, więcej informacji możecie przeczytać tutaj

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.