Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Łydka Grubasa zagra na Pyrkonie 2025!

Wiemy, że uwielbiacie pyrkonowe koncerty, w związku z czym już teraz z radością ogłaszamy, że podczas Pyrkonu 2025 specjalnie dla Was wystąpi zespół Łydka Grubasa. Artyści zdobyli serca fanów dzięki swoim energetycznym występom i niezwykle charyzmatycznym wykonaniom. Ich koncerty to nie tylko uczta dla uszu, ale i świetna zabawa pełna pozytywnej energii.

Słów kilka o zespole Łydka Grubasa

Łydka Grubasa to Olsztyński zespół, który działa bardzo aktywnie od XX lat na scenie rockowej w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć płyt studyjnych, występy na wszystkich większych festiwalach wliczając to (kilkukrotnie) Dużą Scenę Pol’and’Rock oraz setki koncertów klubowych. Jest również laureatem nagrody Złotego Bączka na wspomnianym PnR oraz podwójnej platyny przyznanej przez SPAV za singiel „Rapapara”. Odsłuchania i wyświetlenia utworów łydki notuje się w milionach.

Grupa wykonuje bardzo różnorodną mieszankę muzyki rockowej, przeplataną zapożyczeniami ze wszelkich gatunków muzycznych. Warstwa tekstowa to satyra na otaczającą rzeczywistość, wzbogacona o dosadną puentę. Łydka jest zespołem, który jest bardzo żywiołowy na scenie i koncentruje się na Publiczności, wciągając ją z całych sił do współpracy podczas koncertu. Część koncertów wykonuje w towarzystwie sekcji dętej, co zapewnia jeszcze bardziej soczyste doznania dźwiękowe i wizualne.

Zespół tworzą:

Bartosz Krusznicki – wokal

Maciej Charytoniak – gitara

Artur Wszeborowski – gitara basowa

Dominik Skwarczyński – klawisze

Maciej Matuszczyk – perkusja

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby zobaczyć Łydkę Grubasa na żywo podczas Pyrkonu 2025! Przygotujcie się na niezapomnianą muzyczną podróż, która dostarczy Wam mnóstwo pozytywnych emocji.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.