Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Maksymilian Bogumił (i jego głos) dołącza do obsady Bloku Filmowo-Serialowego

Na Pyrkonie wśród gości mamy już pisarzy, autorów gier czy naukowców – pora więc, by do tego grona dołączył aktor. Tak się właśnie dzieje! Na dodatek nie będzie to byle kto, a sam Maksymilian Bogumił, aktor dubbingowy! Natkniecie się na niego oczywiście w Bloku Filmowo-Serialowym.

Stare ludowe porzekadło głosi, że „do trzech razy sztuka”. Idealnie znajduje to odzwierciedlenie w naszym gościu. Choć nadchodzący Pyrkon będzie jego pierwszym w oficjalnej roli, wcześniej już dwa razy odwiedził nas prywatnie. Za szczególnie udaną uznaje swoją ostatnią wizytę, podczas której rozłożył na łopatki uczestników turnieju Mario Kart. Ucieszą się więc nie tylko miłośnicy kina, ale też wszyscy, którzy ostrzyli sobie zęby na turniejowe zwycięstwo, ponieważ ubył im jeden poważny konkurent.

Aktor, reżyser, gracz – oto Maksymilian Bogumił!

Maksymilian Bogumił, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Wiadomo jednak, że nie samym Mario Kart człowiek żyje. Maksymilian Bogumił to przede wszystkim aktor i reżyser dubbingowy. Jego głos usłyszeć można w ponad 100 filmach, serialach, grach komputerowych, słuchowiskach audiobookach. Najbardziej znany jest jako Czarny Kot w „Miraculum”, Shiro w „Voltronie”, Mamoru w „Czarodziejce z Księżyca” czy Ben z „Następców”. Oprócz tego pełni zaszczytną funkcję głosu kanału Nick Toons. Od niedawna jest również reżyserem, współpracującym z wieloma studiami dubbingowymi przy produkcjach dla Netflixa i grach komputerowych. Prywatnie wielki fan gier komputerowych i planszowych.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love