Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Marcin Sergiusz Przybyłek po raz kolejny pojawi się na Pyrkonie! 

Z przyjemnością ogłaszamy, że grono gości Strefy Literackiej zasili nie kto inny, a Marcin Sergiusz Przybyłek – pisarz science fiction, mający na swoim koncie największą polską sagę fantastyki naukowej. 

Marcin Przybyłek
Marcin Sergiusz Przybyłek

Marcin Sergiusz Przybyłek – kim jest? 

Marcin Sergiusz Przybyłek (ur. 1968), znany jest również jako Martin Ann/Martin Ann Drimm, debiutował w czerwcu 2000 roku w miesięczniku “Świat Gier Komputerowych”, tworząc rubrykę Grao Story. Lekarz medycyny, trener i konsultant biznesowy, wizjoner oraz filozof. 

Nade wszystko jednak – jak już wspomniane zostało we wstępie – jest to polski pisarz science fiction. Autor sagi „Gamedec”, humorystycznej serii „Orzeł Biały”, futurystycznego kryminału „CEO Slayer” oraz obyczajowej powieści „Symfonia życia”. Nie da się jednak ukryć, że nie tylko fantastyką człowiek żyje, prawda? Spod pióra autora wyszedł również antyporadnik dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”. 

W 2021 roku została wydana przez Anshar Studios oparta na jego prozie gra wideo „Gamedec”. Firma Pyramid Games rozpoczęła prace nad grą wideo „CEO Slayer”. Współpracuje z YouTubową „Astrofazą” i prowadzi własny kanał. Jest twórcą zarejestrowanym w portalu Patronite. Aktorsko realizował się w serialu „19+” (rola Aleksa). 

Prywatnie Marcin Sergiusz Przybyłek pracował w koncernie farmaceutycznym, by po sześciu latach założyć własną firmę szkoleniową. Interesuje się psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, a swoje wizje i przewidywania przedstawia nie tylko w książkach, ale również podczas licznych wykładów i szkoleń. Od trzydziestu ośmiu lat w związku z żoną Anną, z którą ma dwudziestodwuletnią córkę – Kalinę. 

Marcin Sergiusz Przybyłek na Pyrkonie! 

Marcin poprowadzi prelekcje w Strefie Literackiej. Jedna z nich dotyczyć będzie paradoksu Fermiego (czyli wyraźnej sprzeczności pomiędzy wysokim oszacowaniem prawdopodobieństwa istnienia innych cywilizacji pozaziemskich a brakiem jakichkolwiek obserwowalnych śladów ich istnienia), ale ujętego od strony psychologicznej. Z kolei druga z nich dotyczyć będzie nieśmiertelności oraz – między innymi – możliwości i problemów, które mogą się z nią wiązać.

Marcin jest autorem, który regularnie pojawia się na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, a panele z jego udziałem oraz przygotowane przez niego prelekcje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Także w tym roku – możecie być tego pewni – nasz gość weźmie udział w kilku arcy ciekawych dyskusjach. 

Mamy Waszą ciekawość? W takim razie nie może zabraknąć Was na prelekcjach naszego gościa!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.