Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Na Pyrkonie usłyszycie głosy Hermiony, Rona i Draco! Ekipa dubbingowa Harry’ego Pottera odwiedzi w czerwcu Poznań

Jeżeli wy również należycie do osób, które polską oprawę językową przygód Harry’ego Pottera darzą niesamowitym sentymentem i z pamięci cytują ulubione kwestie bohaterów, z pewnością będziecie zachwyceni możliwością spotkania z Joanną Kudelską, Marcinem Łabno i Aleksanderem Orsztynowicz-Czyżem, czyli polskimi głosami Hermiony, Rona i Draco. 

Jest leviooosa, a nie leviosaaa

Joanna Kudelska jest z dubbingiem związana od 12 roku życia, kiedy to rozpoczęła swoją przygodę wcielając się w Hermionę Granger. Od tamtego momentu wytrwale współpracuje z warszawskimi studiami nagraniowymi jako aktorka, reżyserka i producentka.

Jej głos możecie też znać z “Chilling Adventures of Sabrina” gdzie zagrała charakterną Prudence Night z “Mostu do Terabithii” gdzie grała Leslie, z “Kronik Spiderwick” w których wcieliła się w Mallory, a nawet z gry “ „League of Legends” gdzie towarzyszyła Wam jako Zeri.

Czemu pająki? Dlaczego to nie mogą być motyle? 

Marcin Łabno od dziecka jest związany z teatrem, filmem i dubbingiem. Znacie go na pewno jako polski głos Rona Weasleya, najlepszego przyjaciela Harry’ego Pottera z filmów o przygodach młodych czarodziejów.

Na co dzień zajmuje się make-upem, który stał się jego pasją podczas teatralnych przygód.

Po godzinach fan podróży i dobrej kuchni, co dokumentuje na Instagramie

Strach obleciał? 

Aleksander Orsztynowicz-Czyż jako nastolatek wcielił się w postać Draco Malfoya z uniwersum Harry’ego Pottera. Jednak świetnie realizuje się także w świecie animacji, gdzie jest między innymi Jayem Bilzerianem  z “Big Mouth” i Judem Lizowskim z “6 w pracy”, choć oczywiście nie w tym samym czasie – świat mógłby tego nie udźwignąć. 😉

W życiu zajmował się rozwojem swojej pasji związanej z dubbingiem, ale też muzyką i realizacją dźwiękową, dzięki czemu ma szczęście i przyjemność prowadzić w tej chwili swoje studio nagraniowe.

W polskich wersjach językowych znajdziecie go pod imieniem i nazwiskiem, jednak w serwisach muzycznych szukajcie pod pseudonimem MXN.
Z całą trójką, dzięki uprzejmości kanału Widzę Głosy, będziecie mogli spotkać się już w czerwcu. Szykujcie swoje ulubione cytaty!

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love