Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

NoiR na Pyrkonie: Wirtualna muzyka, prawdziwe emocje!

Od pewnego czasu wirtualny świat to nie tylko miejsce dla graczy i streamerów, ale także dla artystów. Jedną z takich niezwykłych postaci jest NoiR, wirtualna gwiazda, znana z muzyki i Vtubingowej działalności. Znajdziecie ją w Strefie Mangi i Anime, gdzie podzieli się swoją twórczością oraz pasją do anime i gier.

Za kulisami NoWorld

Jak już wspomnieliśmy, NoiR działa w sferze muzycznej. Jej nieśmiała i skromna osobowość spowodowała, że na początku swojej kariery pracowała głównie za kulisami, ale dzięki pracy jako Vtuberka i spotkaniu wielu ludzi uświadomiła sobie, że marzy o przedstawieniu muzyki jak największemu gronu ludzi oraz pracy związanej z anime i grami. Z tego powodu w 2022 postanowiła nie tylko tworzyć teksty i muzykę, ale także sama śpiewać w ramach zespołu NoWorld, założonego w maju 2019.

Muzyka, która podbija wirtualny świat

Jednym z największych osiągnięć NoiR jest kompozycja piosenki „Welcome☆Greeny night” dla vtuberki Ryushen z NIJISANJI, co zdobyło szerokie uznanie w społeczności Vtuberów. Jej talent zaowocował także dostarczaniem utworów dla innych Vtuberów oraz komponowaniem muzyki do popularnych gier, takich jak nasz rodzimy “Cyberpunk 2077”, a ściślej mówiąc do dodatku “Phantom Liberty”. Marzenia NoiR o pracy przy anime również się spełniły, gdy jej utwór znalazł się w jednym z openingów serialu „Detektyw Conan”.

Welcome☆Greeny night / 緑仙 (Official Video)

友達になろうよ。 インスト音源 https://drive.google.com/drive/folders/1nRxj10rTBzjroMYz4lnpMqsfNBc8hWfX?usp=sharing Music :NoWorld https://twitter.com/no_ir88?s=21 https://www.youtube.com/channel/UC-3piUPtXhIu-KAdEs7fT8A Arrangement:HAMA https://twitter.com/hama_topground?s=21 Lyrics:美月ミチル https://twitter.com/m2_utau?s=21 https://www.youtube.com/channel/UCsrg5nmYFW-7EUJ7ff73ztw Vocal:緑仙 https://t.co/OQhPMsxBXb https://twitter.com/midori_2434 Mix:よしけん https://twitter.com/yoshi_kennn illustration:夏生 https://twitter.com/720ge Movie:уακi鳥 https://twitter.com/yakitori_movie 猫:もち(クレアの猫) https://www.youtube.com/channel/UC1zFJrfEKvCixhsjNSb1toQ iTunes Store:https://music.apple.com/jp/artist/%E7%B7%91%E4%BB%99/1453314533 歌詞 月が満ちる頃 僕ら目を覚まして 今日は特別な日 長い夜の始まり 世界の境界線 曖昧に隠して 最後の鐘の合図 あやしく光る 赤 ケタケタと《ケタケタと》 笑う声《笑う声》 「後ろの正面だあれ」 振り返ればもう帰れない さぁ歌おうよ キミとボクと ジャックも大喜びパーティ 怖くないさ 手を繋げば フランケンも友達さ さぁ踊ろうよ キミもボクも 一年に一度のパーティ 怖くないさ 笑い合えば みんな友達さ 夜が満ちる頃 僕ら目を合わせて 今日も特別な日 永い世の始まり じりじりと《じりじりと》 迫る影《迫る影》 「後ろの少年だあれ」 気が付いたらもう帰せない さぁ歌おうよ キミとボクと ドラキュラも騒げパーティ 怖くないさ 手を繋げば 魔女も友達さ さぁ踊ろうよ キミもボクも 一年に一度のパーティ 怖くないさ 笑い合えば みんな友達さ ladies&gentleman 今宵は秘密のパーティへようこそ 招待状はお持ちですか? お菓子の準備はオーケイ? 黒猫には気をつけてくださいね 油断してると食べられちゃうかも なーんてね さぁ手を取って 歌おう 踊ろう 一生に一度のパーティ キミと2人見つめ合えば ずっと友達さ さぁ楽しもう キミとボクと 終わらないハロウィン・パーティ 怖くないさ 笑い合えば ボクら友達さ ずっと友達さ (笑い声) 📺¦活動情報  ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ Song channel …

Piąta rocznica NoWorld

W maju 2024 roku NoWorld obchodzi piątą rocznicę swojej działalności, a NoiR planuje uczcić ten wyjątkowy czas udziałem w koncertach i wydarzeniach (w tym na Pyrkonie 😉), aby podzielić się swoją muzyką z jeszcze większą liczbą fanów. 

Nie przegapcie spotkania z NoiR i do zobaczenia wkrótce!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.