Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Patryk Cyplik pierwszym prelegentem Sali Warsztatowej!

Zima zbliża się coraz większymi krokami, ale organizatorzy Pyrkonu wcale nie przygotowują się do snu zimowego. Wręcz przeciwnie – spędzają czas przy wytężonej pracy, ściągając kolejnych gości i prelegentów! Dzisiaj grono to powiększa się o prelegenta Sali Warsztatowej – jest nim Patryk Cyplik!

Patryk Cyplik – improwizator, trener impro, prawie muzyk.

Patryk Cyplik, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Co znaczy to pierwsze? Ano człowiek, który zajmuje się improwizacją. Wychodzi na scenę i tworzy spektakle bez przygotowania. Patryk zajmuje się tym już od 2010 roku i nie zamierza przestać. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Zarządu w Stowarzyszeniu Inicjatywa Sceniczna Fruuu, które promuje improwizację w Zielonej Górze i w Polsce.

To drugie znaczy, że trenuje innych w tej fajnej dziedzinie. Od roku 2015 prowadzi warsztaty dla początkujących. Kilkukrotnie gościł jako instruktor na Pyrkonie.

A trzecie – studiuje edukację muzyczną. Nauczycielem muzyki nie będzie, ale nauczył się naciskać klawisz fortepianu i pedał jednocześnie.

Zwolennik łączenia wszystkich dziedzin sztuki, a przynajmniej posiadania ogólnego obycia w każdej z nich. Miłośnik ciast, gier i spontanu.

Awatar autora

O autorze

Szymon Firlik

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.