Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Patryk Cyplik pierwszym prelegentem Sali Warsztatowej!

Zima zbliża się coraz większymi krokami, ale organizatorzy Pyrkonu wcale nie przygotowują się do snu zimowego. Wręcz przeciwnie – spędzają czas przy wytężonej pracy, ściągając kolejnych gości i prelegentów! Dzisiaj grono to powiększa się o prelegenta Sali Warsztatowej – jest nim Patryk Cyplik!

Patryk Cyplik – improwizator, trener impro, prawie muzyk.

Patryk Cyplik, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Co znaczy to pierwsze? Ano człowiek, który zajmuje się improwizacją. Wychodzi na scenę i tworzy spektakle bez przygotowania. Patryk zajmuje się tym już od 2010 roku i nie zamierza przestać. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Zarządu w Stowarzyszeniu Inicjatywa Sceniczna Fruuu, które promuje improwizację w Zielonej Górze i w Polsce.

To drugie znaczy, że trenuje innych w tej fajnej dziedzinie. Od roku 2015 prowadzi warsztaty dla początkujących. Kilkukrotnie gościł jako instruktor na Pyrkonie.

A trzecie – studiuje edukację muzyczną. Nauczycielem muzyki nie będzie, ale nauczył się naciskać klawisz fortepianu i pedał jednocześnie.

Zwolennik łączenia wszystkich dziedzin sztuki, a przynajmniej posiadania ogólnego obycia w każdej z nich. Miłośnik ciast, gier i spontanu.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love