Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Pyrkon 2023: Współpraca z Teatrem Muzycznym w Poznaniu ożywia świat fantastyki

Pyrkon, coroczny festiwal fantastyki, łączy siły z renomowanym Teatrem Muzycznym w Poznaniu, tworząc niesamowitą symbiozę kultury i rozrywki. Odkryjcie koncerty, panele, warsztaty i wiele innych atrakcji, które przeniosą Was w fascynujący świat marzeń i magii.

Koncert „Kombinat” – Grzegorz Ciechowski na Pyrkonie!

Koncert piosenek ze spektaklu „Kombinat” to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń festiwalu. Muzyka Republiki i Grzegorza Ciechowskiego przeniesie Was do dystopijnego, odhumanizowanego świata niedalekiej przyszłości. Przygotujcie się na niezapomniane emocje i refleksje na temat funkcjonowania współczesnego człowieka w społeczeństwie.

Wyprzedaż kostiumów – Zobacz, co kryje się w teatralnych magazynach!

Jeśli szukacie elementów do swoich cosplayów, to wyprzedaż kostiumów na Pyrkonie będzie dla Was doskonałą okazją, żeby złowić kilka perełek! Na stoisku Teatru Muzycznego w Poznaniu będziecie mieli możliwość zakupu oryginalnych i profesjonalnych kostiumów, które przeniosą Was w świat wyobraźni. Ilość kostiumów jest ograniczona więc bądźcie gotowi na niezapomniane przeżycia i niepowtarzalne chwile, kiedy staniecie się żywym wcieleniem Waszych ulubionych postaci.

Panel „Tajniki dubbingu” – odkryj świat głosów w Teatrze Muzycznym

Dołączcie do Martyny Burdynowicz, aktorki głosowej, która w swoim dorobku ma takie role jak Malvolia w wersji „Kopciuszka” z Amazon Prime Video czy Sunny Starscout w „My Little Pony”. Marta opowie o pracy z głosem, zaprezentuje swoje najważniejsze role i zaśpiewa kilka najpopularniejszych piosenek z dubbingowanych filmów. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie na tym fascynującym panelu.

Pokaz charakteryzacji teatralnej – przemienić się w bohatera z “Rodziny Addamsów”!

Chcecie przeobrazić się w Wednesday, wujka Festera lub jednego z przodków klanu Addamsów? Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza Was na fascynujący pokaz charakteryzacji, gdzie poznacie tajniki transformacji aktora w postać oraz dowiecie się o najnowszych trendach kosmetycznych i akcesoriach używanych w tej sztuce. Ale to nie wszystko! Trójka szczęśliwców będzie miała okazję zostać członkami tej mrocznej rodziny, gdyż osoby wyłonione w konkursie na Instagramie Teatru Muzycznego w Poznaniu będą poddane niezwykłej metamorfozie (szczegóły wkrótce na profilu Teatru). Całe wydarzenie poprowadzi niezawodna Barbara Andrys, która zaskoczy Was anegdotami z branży charakteryzacji. Nie przegapcie tego niezwykłego pokazu, który przeniesie Was w świat upiornej magii!

Warsztaty choreograficzne – odkryj moc tańca na Pyrkonie!

Wszystkich entuzjastów tańca i choreografii zachęcamy do udziału w warsztatach choreograficznych, przygotowanych przez zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu. Podczas tych zajęć poznacie podstawy choreografii, które pozwolą Wam eksplorować możliwości Waszego ciała i rozwijać kreatywność. Tancerze Teatru Muzycznego w Poznaniu podzielą się swoimi trikami, które pomogą Wam wcielać się w różne postacie i dostosowywać ruch do danej roli. Dodatkowo, odkryjecie tajniki improwizacji solowej i grupowej. Warsztaty poprowadzą Mateusz Adamczyk i Paula Goerlich, zapewniając inspirującą atmosferę i profesjonalne wsparcie.

Panel „Movement Wiedźmina” – kulisy techniki motion capture

Ciekawi Was, jak postacie z animacji poruszają się tak płynnie i naturalnie? Tajemnica tkwi w technologii motion capture. Podczas panelu dyskusyjnego poznacie Oksanę Hamerską i Michała Kocurka, którzy użyczyli swoich ruchów postaciom w grze Wiedźmin. Dowiecie się, jak funkcjonuje mocap w praktyce oraz jak wiele szczegółów można uchwycić za pomocą profesjonalnej rejestracji. Będziecie mieli również okazję zadać pytania i zgłębić temat z ekspertami.

Warsztaty wokalne – rozwijaj swój talent wokalny na Pyrkonie!

Głośny głos to nie to samo co dźwięczny głos! Jeśli marzycie o doskonaleniu swojego śpiewu, dołączcie do warsztatów wokalnych prowadzonych przez Pawła Orłowskiego, korepetytora zespołu artystycznego Teatru Muzycznego w Poznaniu. Nauczycie się podstawowych technik wokalnych, które pozwolą Wam nie tylko być słyszalnymi, ale również chętnie słuchanymi. Będziecie mieli okazję poznać tajniki techniki wokalnej oraz wspólnie ćwiczyć popularne piosenki z anime. Prowadzący nie tylko pomoże Wam rozwijać swój potencjał, ale też zagwarantuje znakomitą zabawę.

Współpraca Pyrkonu, festiwalu fantastyki, z Teatrem Muzycznym z Poznania przynosi niezwykłe efekty. W trakcie tegorocznej edycji festiwalu czekają na Was niezapomniane wydarzenia, takie jak koncert piosenek ze spektaklu „Kombinat”, panel poświęcony dubbingowi, pokaz charakteryzacji teatralnej, warsztaty choreograficzne, dyskusja o technologii motion capture oraz warsztaty wokalne. Każde z tych wydarzeń stanowi unikalną okazję do zanurzenia się w świat fantastyki, teatru i muzyki. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami teatru, muzyki, czy też pragniecie rozwijać swoje umiejętności artystyczne, oferta Pyrkonu i Teatru Muzycznego w Poznaniu z pewnością Was zainteresuje. Przygotujcie się na fascynującą podróż w świat marzeń i wyobraźni na Pyrkonie 2023!

Bilety na Pyrkon 2023 możecie kupić tutaj.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.