Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Rafał Kosik w Bloku Literackim!

Rafał Kosik w Bloku Literackim!

Święta minęły i znów pełną parą ruszamy z przygotowaniami do Pyrkonu 2019! Dziś mamy ogromną przyjemność przedstawić Wam pierwszego gościa Bloku Literackiego – to doskonale znany Wam z poprzednich edycji Festiwalu Rafał Kosik.

Książki dla dorosłych, dzieci i młodzieży

Rafał Kosik
fot. M. Starzynski

Rafał to człowiek o wielu talentach i zainteresowaniach – pasjonują go literatura, nowe technologie, socjologia, kuchnia, ale i chociażby motoryzacja. Jest pisarzem, publicystą, scenarzystą, a także wydawcą. Opublikował już 27 książek dla dorosłych, w tym powieści Mars, Vertical, Kameleon i Różaniec. Ma na swoim koncie również serie przeznaczone dla dzieci i młodzieży, takie jak cykl „Felix, Net i Nika” oraz „Amelia i Kuba”.

Jego książki zyskały zagorzałych fanów nie tylko wśród polskich czytelników – były tłumaczone na niemiecki, czeski, węgierski, litewski, rosyjski oraz ukraiński. Zdobyły też liczne nagrody m.in. Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, nagrodę Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz Nagrodę Małego Donga.

Tagi: , ,

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.


Komentarze