Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl

Rewolucjoniści od nauki, czyli Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki na Pyrkonie

Czy szerzenie nauki może być działalnością wywrotową? No cóż, jeżeli niecnym celem naukowców jest przeprowadzenie społecznej rewolucji i budowa społeczeństwa opartego na wiedzy, to jak najbardziej.

Rewolucja neowiedzowa

Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki to fantastycznie nieprzeciętni naukowcy, których marzeniem i nadrzędnym celem jest propagowanie wiedzy. Ich jakże wywrotowy program polega na tłumaczeniu nauki w na tyle prosty i ciekawy sposób, by podstępem na stałe rozbudzić ciekawość odbiorców. Kampanię rewolucyjną prowadzą poprzez ścisłą współpracę z przedstawicielami mediów, prowadzenie projektów o charakterze popularnonaukowym i kampanii społecznych, a także jak najliczniejsze wystąpienia, np. na festiwalach nauki.

Wielka rewolucja stand upowa 

Aby jeszcze wydajniej wpływać na społeczeństwo, starają się być podstępnie innowacyjni! Prowadzą czysto eksperymentalny (w końcu to naukowcy, nie?) stand up, w którym łączą sztukę z nauką i produkują filmy z nurtu art&science. Prócz tych ewidentnych przekazów podprogowych czasem, dla zatarcia śladów, prowadzą też szkolenia z umiejętności miękkich i sztuki przekazywania wiedzy, a to wszystko na ich portalu szkoleniowym rzecznicynauki.pl.

Na Pyrkonie 2019 ci zaprawieni w bojach o wiedzę naukowcy pojawią się jako prelegenci, by rozruszać Wasze szare komórki. Jeśli więc pragnienie wiedzy i rewolucji tętni w waszych żyłach, to: lud na barykady! Ekhem, znaczy: na Pyrkon!