Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strefa Fanów Klocków LEGO – jeszcze większa, jeszcze ciekawsza

Dobrze wiemy, że zeszłoroczna edycja, a zarazem debiut, Strefy Fanów Klocków LEGO zachwycił pyrkonowiczów. Nie ma jednak mowy o spoczywaniu na laurach – w tym roku czeka na was jeszcze więcej niespodzianek! Podczas Pyrkonu 2024 r. Strefa zwiększy swoją powierzchnię dwukrotnie i potroi liczbę czekających na was atrakcji. Podczas planowania pyrkonowego weekendu zachowajcie jedną lub dwie godziny w zapasie – z pewnością będziecie chcieli zostać pośród klocków nieco dłużej niż planowaliście.

Nigdzie nie buduje się tak dobrze, jak na Pyrkonie

Czym byłaby Strefa RPG bez RPGralni albo Strefa Gier Planszowych, Karcianych i Bitewnych bez stołów do gry? Tym samym, czym nasza Strefa, gdyby nie pojawiły się na niej klockowe warsztaty.

Chwyćcie klocki w dłoń i zapomnijcie o instrukcji – jedyne co będzie się liczyć, to wasza wyobraźnia. Skorzystajcie z niemalże niewyczerpanych zapasów budulca, który znajdziecie na miejscu i stwórzcie wyjątkowe, pyrkonowe budowle.

Warsztaty ze wspólnego budowania poprowadzi dla was Piotr Rybak wraz z jego Klockorożcem. Ciocia od Klocków i Patryk „Klockowizja” Ziętara będą gospodarzami zajęć dla młodszych pyrkonowiczów. Studio MegaSpaceFighter zorganizuje dla was wyjątkowe atrakcje, podczas której będziecie mieli okazję zapoznać się podstawami tworzenia filmu poklatkowego. Natomiast ci z was, którzy stworzyli już swoje pierwsze animacje, będą mogli wziąć udział w warsztatach dla zaawansowanych.

Wystawy Strefy Fanów Klocków LEGO

Tegoroczne klockowe ekspozycje z pewnością zaprą wam dech w piersi. Miłośnicy klasycznych zestawów z pewnością zachwycą się zbiorami, które zgromadziły grupy Let’s go build i Vintage Lego Sets oraz StawiamKlocki.pl.

LUGPol, czyli pierwszy polski klub miłośników klocków LEGO oraz Zbudujmy.to zaprezentują swoją kolekcję autorskich projektów. Muzeum HistoryLand podzieli się najbardziej mobilną częścią swojej ekspozycji, w skład której wchodzą rekonstrukcje historyczne odtworzone za pomocą klocków. Artur “FiranBricks” Godlewski wzbogaci Strefę o swoje klockowe mozaiki, w tym o reprodukcję „Stworzenia Adama” Michała Anioła o wielkości 2.5m x 1.3m. Pojawią się również dzieła niezależnych konstruktorów m.in. Zoe Frąckowiak, Michała Rybickiego oraz Michała Dudy.

Poza budowlami, w Strefie znajdziecie również ekspozycje związane z toy photography. Zobaczycie galerie uznanych LEGO-fotografów:i Sandry Reckiej, Tomka Skoga, Lord of the Bricks, PGL3GO oraz zdjęcia przedstawicieli BrickCentral.

Prelekcje i znane osobistości ze świata LEGO

Wśród gości tegorocznej Strefy Fanów Klocków LEGO znajdzie się grupa osób związanych z polskim LEGO Masters. Będą to, między innymi: Paweł „Brodaty Geek” Duda, juror pierwszej edycji LEGO Masters Polska a także Joanna Krysztoforska, znana jako Ciocia od klocków i Rafał Zub, tworzący pod pseudonimem BRICKS by Raf – czyli, odpowiednio, uczestniczka i zwycięzca pierwszej edycji.

Poprowadzą oni panel pod tytułem “Dokąd zmierza klockowy świat?”, a ich autograf i zdjęcie będziecie mogli zdobyć przy stoisku Let’s go build!

Cała Strefa pełna klockowych atrakcji

Warsztaty i wystawy to nie wszystko – w Strefie Fanów Klocków LEGO czeka na was wiele sposobów na aktywne spędzenie czasu. Będziecie mieli okazję zagrać w jedną z gier planszowych LEGO, albo wziąć udział w konkursach, takich jak poszukiwania minifigurek albo budowanie na czas. Nagrodami będą gadżety oraz, a jakże, klocki LEGO.

Czekają na was również niespodzianki przygotowane przez muzeum Bricks & Figs, Klockon, klockoMANIĘ, Wydawnictwo AMEET, producenta polskich klocków Cobi i twórcę akcesoriów do klocków Blacked Brick.

Nie zapomnijcie też odwiedzić przyjaciół Strefy Fanów Klocków Lego w hali wystawców: Bricksy.pl oraz Krecik – sklep z marzeniami.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.