Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strefa Gamingowa na Pyrkonie 2024: Graj, Spotykaj, Odkrywaj!

Tegoroczna Strefa Gamingowa na Pyrkonie zapowiada się epicko! Czeka na Was mnóstwo atrakcji – od turniejów w najnowsze gry, po spotkania z gwiazdami esportu i retro gaming. Nie przegapcie okazji, żeby zanurzyć się w świecie gier i przeżyć niezapomniane chwile!

Początkowo, zapoznajcie się z naszym wybitnymi gośćmi, takimi jak Ekipa To Znowu Oni, która będzie rozdawała autografy przed swoim panelem Q&A. Nie przegapcie również Nerds’ Kitchen, Mikołaja „Silvana” Sinackiego oraz wielu innych!


Na hali 7A będziecie mogli uczestniczyć w różnorodnych turniejach, takich jak:

  • Heroes 3 – pokaż swoje strategiczne umiejętności w legendarnej grze turowej.
  • Zbijak AR – poczuj emocje gry w zbijaka w zupełnie nowej odsłonie, dzięki technologii AR.
  • Tekken 8 – zmierz się z innymi graczami w najnowszej odsłonie kultowej bijatyki.
  • Street Fighter 6 – sprawdź swoje umiejętności w dynamicznych pojedynkach Street Fighter 6.
  • Pong – poczuj nostalgię za klasyką i zagraj w Ponga na nowoczesnej konsoli.
  • Super Mario – wskocz do świata Super Mario i pokonaj Bowser’a.
  • Mario Kart 64 – wyprzedź swoich rywali na torach wyścigowych Mario Kart 64.
  • I wiele innych!

Poza gośćmi i turniejami, zapraszamy również na wiele innych atrakcji. Na Strefie Gamingowej porozmawiacie z ekipą Veritas, przedstawicielami Poznańskiej Gildii Graczy oraz będziecie mogli dowiedzieć się odrobinę o historii Gran Turismo. Jeśli zechcecie dać odpocząć nogom, wpadajcie do naszej sali prelekcyjnej w PCC, gdzie znajdziecie wiele ciekawych prezentacji.

Zaproszeni wystawcy to m.in. Poznańska Gildia Graczy, która wspiera lokalnych twórców niezależnych, promuje ideę dostępności gier dla wszystkich oraz prowadzi różnorodne gry z nagrodami. Zaprosiliśmy również YOMI Poznań Fighting Games Community, którego członkowie przybędą z konsolami PlayStation 5, by umożliwić wam rozgrywki w najnowsze bijatyki.

Czy znajdą się chętni na zbijaka w formie rozszerzonej rzeczywistości? Na tegorocznym Pyrkonie gościmy HADO, pierwszy na świecie profesjonalnie uprawiany sport technologiczny, który łączy e-sport i sporty fizyczne. Trzysosobowe drużyny będą atakować się nawzajem wykorzystując wirtualne kule i tarcze.

Odwiedźcie również Dawne Komputery i Gry, gdzie możecie grać na klasycznych konsolach i komputerach z przeszłości, takich jak Commodore 64, NES oraz wielu innych.


Pamiętajcie! Prelekcje w PCC odbywają się od rana do wieczora, a na hali gamingowej czeka na Was mnóstwo atrakcji – więcej niż kiedykolwiek wcześniej! W tym roku po raz pierwszy znajdziecie tam również stoiska gamingowych wystawców.

Zapraszamy!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.