Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Pyrkon Logo Pyrkon
Strona główna » Blog » Program » Thomas Olde Heuvelt nowym prelegentem zapraszanym Bloku Literackiego

Thomas Olde Heuvelt nowym prelegentem zapraszanym Bloku Literackiego

Holenderski pisarz, Thomas Olde Heuvelt, jest autorem pięciu powieści i wielu opowiadań. Jego książki przetłumaczono na język angielski, chiński, włoski, francuski i japoński. Niedawno jedna z nich trafiła na polski rynek literacki.

Thomas Olde Heuvelt, hex, literatura, pyrkon, prelegent zapraszany, blok literacki, pisarz, duński pisarz Thomas Olde Heuvelt to autor horroru „Hex” – książki na podstawie której Warner Bros pracuje obecnie nad serią telewizyjną

Swoją debiutancką powieść – „De Onvoorziene” – Thomas Olde Heuvelt napisał w wieku dziewiętnastu lat. Szybko okazało się, że rozpoczynający karierę holenderski autor, którego dziecięcymi bohaterami byli tacy twórcy, jak Roald Dahl i Stephen King, a który w późniejszym okresie zaczął również namiętnie czytać dzieła takich współczesnych pisarzy jak Jonathan Safran Foer, Carlos Ruiz Zafón, Neil Gaiman i Yann Martel, wypracował własny, wyjątkowy styl. Jego kolejne utwory zyskiwały coraz większą popularność i były wielokrotnie nagradzane zarówno w Holandii, jak i na arenie międzynarodowej. Napisane przez Heuvelta opowiadania otrzymały nagrodę Hugo za najlepszą nowelę i zostały nominowane do dwóch innych nagród Hugo oraz nagrody World Fantasy Award.

Jego horror „Hex” swoją światową premierę miał w 2006 roku. W Polsce pojawił się w sprzedaży, dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka, w październiku 2017 roku i szturmem podbił serca miłośników literatury grozy. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego, skoro sam Stephen King nazwał tę książkę „absolutnie błyskotliwą i oryginalną”, a Warner Bros pracuje obecnie nad serią telewizyjną opartą na jej fabule.

Tagi: , , , ,

Od lat uparcie i bez znacznych sukcesów usiłuję wprowadzić w swoim życiu równowagę pomiędzy snem, nauką, książkami, filmami, serialami oraz grami komputerowymi, planszowymi i fabularnymi. Żywię się głównie frytkami, czekoladą oraz nadzieją na to, że wkrótce będę mógł opuścić tę planetę. Czuję dziki i nieokiełznany lęk przed ewokami oraz serialowymi adaptacjami książek. Ale tak poza tym, to jestem optymistą.


Komentarze