Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Uwielbia mangę, anime i przepracował dzień w sklepie z grami. Co Jordan Dębowski robi na Pyrkonie?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest być zapalonym japonistą, zanurzonym w światach gier, horrorów i popkultury? Tego osobnika nikomu nie trzeba przedstawiać. Jordan Dębowski nie tylko zarzuci Was mało znanymi ciekawostkami o Japonii, ale jest też specjalistą w swojej dziedzinie. Ponadto był także duszą redakcji gry-online.pl i tvgry.pl. Obecnie, jako nieodłączny członek gamedevu, zaskakuje nas swoim podejściem do gier oraz projektami własnymi.

Dwa światy i YouTube

A wszystko zaczęło się w zamierzchłych czasach roku bliżej lub dalej 2000, kiedy to w telewizji na kanale RTL7 puszczane były powtórki „Dragon Balla Z” z polskim lektorem na francuskim dubbingu. Gdzie Piccolo-San był Szatanem Serduszko, a dni przepełniała sielanka, zabawy na trzepaku oraz kanapki z cukrem.

Mniej więcej wtedy Jordan zaczął podążać ścieżką japońskiej popkultury, stając się nie tylko entuzjastą, ale również wykształconym japonistą. Zdobyte doświadczenie skrzętnie wykorzystuje, dzieląc się swoją pasją na kanale w serwisie YouTube.

Niech jednak Was nie zmyli profesjonalna pozycja Jordana – w świecie gier kieruje się przede wszystkim vibem i fabułą. Jego serce bije szybciej dla horrorów, RPG-ów i gier indie, a na konwentach, takich jak Pyrkon, Magnificon i Copernicon, można go spotkać w roli zapalonego uczestnika, albo jak w tym wypadku podczas tegorocznej edycji Pyrkonu – w roli gościa.

A skoro o horrorach mowa…

Miłość Jordana do serii „Silent Hill” sięga głęboko, co sprawia, że jest on prawdziwym ekspertem w dziedzinie gier grozy. Jego TOP anime na liście ulubionych to mrożące krew w żyłach „Higurashi no Naku Koro ni” (w Polsce wydane pod tytułem „Gdy zapłaczą cykady”). Lubi też animacje studia Trigger (twórców takich serii jak „Kill la Kill” (również znajdującej się w topce Jordana) „Cyberpunk Edgerunners czy „Darling in the Franxx”, choć w tym wypadku to, co mu się spodoba zależy już wyłącznie od jego aktualnego humoru.

W czasie wolnym od gamedevu i anime, Jordan oddaje się pasjom kulinarnej sztuki, jeździ na rowerze, a czasami po prostu relaksuje się w domowym zaciszu w towarzystwie swoich kotów, nadrabiając growe zaległości.

Czego możemy się spodziewać po Jordanie na Pyrkonie?

Uchylamy rąbka tajemnicy! Po ekspercie od Japonii i animców w Strefie Mangi i Anime można spodziewać się głównie jednego – prelki o anime. I tak też będzie. Jordan opowie nam o „Nanie” i motywach queerowych tej serii. Oprócz tego w ramach spotkania odbędzie się Q&A oraz dowiemy się co nieco o planach i przyszłości kanału Jordan Dębowski w najbliższych miesiącach.

Widzimy się niebawem!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.