Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Zakrzyknijcie ARR! razem z Kevinem McNally, który dołącza do gości Strefy Filmowo-Serialowej

Z ogromną radością ogłaszamy, że znany angielski aktor, Kevin McNally, dołączy do nas w tegorocznej Strefie Filmowo-Serialowej. Z karierą trwającą ponad cztery dekady, McNally wywarł znaczący wpływ na scenę, telewizję i film.

Urodzony 27 kwietnia 1956 roku w Bristolu, w Anglii, McNally dorastał w Birmingham, gdzie uczęszczał do szkół podstawowych Redhill i Mapledene oraz do Central Grammar School for Boys. W wieku 16 lat dostał pierwszą pracę w Birmingham Repertory Theatre, a rok później otrzymał stypendium na Royal Academy of Dramatic Art, gdzie w 1975 roku zdobył nagrodę Best Actor Bancroft Gold Medal za swoją rolę sceniczną.

Po występach w epizodycznych rolach w ponad dwudziestu filmach fabularnych, McNally zdobył międzynarodową sławę jako pirat Joshamee Gibbs w serii „Piraci z Karaibów„. Zadebiutował w tej roli w „Piratach z Karaibów: Klątwie Czarnej Perły” (2003), kontynuując ją w sequelach „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” (2006), „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” (2007), „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” (2011) i „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” (2017). Partnerował tam takim gwiazdom jak Johnny Depp czy Keira Knightly.

Z ogromnym entuzjazmem witamy Kevina McNally’ego w Strefie Filmowo-Serialowej, gdzie podzieli się swoimi doświadczeniami. Nie przegapcie okazji, aby spotkać tego aktora i dowiedzieć się więcej o jego podróży w świecie filmu i telewizji.

Photo Credit: Solarpix / PR Photos
Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.