Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Niesamowita gratka dla cosplayerów. Strefa Cosplay kolejną nowością na Pyrkonie!

Nie da się ukryć, że cosplay jest nierozerwalnie związany z Pyrkonem, na którym – rok w rok – pojawiają się setki osób przebranych za ulubione postacie z mang, anime, gier, seriali, filmów czy książek. To między innymi dzięki nim nasz Festiwal jest tak barwnym i niesamowitym miejscem!

Będzie kolorowo, będzie pięknie!

Na zdjęciu LinaSakura i Shironi Cosplay

Cosplay i Pyrkon zawsze byli dla siebie jak ciepła szarlotka i lody – wszyscy wiedzą, że razem smakują najlepiej! Cosplayerzy swoją bezinteresowną pracą, często trwającą wiele miesięcy, zmieniają hale poznańskich targów w baśniowy i cudowny świat. To dzięki nim możecie zanurzyć się w pełni w wasze ulubione uniwersa, spotkać na żywo ukochaną postać z serialu, gry czy mangi. Dlatego też chcemy dać im coś w zamian – specjalnie dla cosplayerów, po raz pierwszy, tworzymy niezależną Strefę Cosplay!

Strefa będzie nie tylko miejscem w hali numer 5a, gdzie cosplayerzy będą mogli wygodnie usiąść, na chwilę zdjąć swoje naramienniki, odłożyć broń i odsapnąć od konwentowego zgiełku. Czeka tu szereg atrakcji i udogodnień, które z pewnością przypadną wam do gustu.

Dla każdego coś miłego?

To nie tylko strefa odpoczynku, ale również miejsce, gdzie czekają – zarówno na cosplayerów, jak i Pyrkonowiczów – kolejne atrakcje Festiwalu, takie jak:

  • STREFA CHILL & OUT – ukłon w stronę zmęczonych cosplayerów, gdzie będą mogli się przebrać (ale nie zostawiać bagaże!), skorzystać z poczęstunku i wody, a także opaść na wygodne pufy i złapać oddech.
  • COSPLAY RESCUE – doskonale rozumiemy, że nie w każdym kostiumie da się wszyć dostatecznie głębokie kieszenie, aby zmieścić w nich klej i igłę z nitką, więc oto wkraczamy – cali na biało – z wyposażonym w niezbędne narzędzia i materiały stanowiskiem pierwszej pomocy.
  • KONKURS NA PROJEKT WŁASNY – znana i lubiana kategoria konkursowa Maskarady zmieniła formę i zyskała swój własny punkt programu! Zapraszamy wszystkich cosplayerów do popuszczenia wodzy fantazji i stworzenia najciekawszych przebrań oryginalnych postaci. 
  • KONKURS EVIL COSPLAY – podczas tego wyzwania sprawdzimy waszą kreatywność! Będziecie mieli bowiem za zadanie wylosować i stworzyć budżetowy cosplay ze wszystkiego, co uda się wam zdobyć w ciągu kilku godzin, następnie zaś weźmiecie udział w prawdziwym pokazie. Na zwycięzców, jak zwykle, czekają fenomenalne nagrody! 
  • POKAZY KOSTIUMOWE – zdajemy sobie sprawę z tego, że konkursy cosplay to stres związany z rywalizacją. Jeśli więc chcecie pochwalić się swoim kostiumem bez niepotrzebnych nerwów, to specjalnie dla was przygotowaliśmy możliwość wzięcia udziału w Pokazie Cosplay! To tu każdy będzie mógł zaprezentować swój strój, niezależnie od tego, czy wykonał go samodzielnie, czy nie. 
  • WARSZTATY – w tym roku nie zabraknie również warsztatów i prelekcji kostiumowych, więc każdy, kto będzie chciał nauczyć się fachu cosplayera, znajdzie tu coś dla siebie! Pod okiem naszych profesjonalnych prelegentów poznacie tajniki występów scenicznych, szycia, tworzenia ozdób i rekwizytów, a także prowadzenia własnych social mediów… a to dopiero początek!
  • ATRAKCJE DLA COSPLAYERÓW I FOTOGRAFÓW – a zatem cały szereg zajęć dla osób po obu stronach obiektywu! Specjalnie dla was przygotowaliśmy warsztaty zdjęciowe pod chmurką, gdzie każdy fotograf oraz cosplayer będzie mógł nauczyć się czegoś o tym, jak robić zdjęcia lub do nich pozować. Cosplayerzy będą również mogli odwiedzić niezawodne Fotostudio Divbor, gdzie – z pomocą profesjonalnego fotografa – uwiecznią swój kostium. Nie zabraknie też aranżowanych fotościanek z rekwizytami, których będziecie mogli użyć do swoich zdjęć!

Kochani Cosplayerzy, pamiętajcie o tym, że jesteście wyjątkowi, a wasza praca ma ogromne znaczenie! Dajcie znać, czego brakuje wam na konwentach najbardziej, a my postaramy się zapewnić wam każde udogodnienie, które będzie w zasięgu naszych możliwości. 

Do zobaczenia w Fantastycznym Miejscu Spotkań!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.