Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Oświadczenie w sprawie koronawirusa [Aktualizacja 11.03.2020]

[Aktualizacja 11.03.2020]

Drodzy Pyrkonowicze,

zdajemy sobie sprawę, że czekaliście na to oświadczenie dość długo. Podobnie jak Wy, śledzimy na bieżąco wszystkie komunikaty służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie publiczne w Polsce.
Pyrkon tworzą ludzie, my wszyscy, dlatego nic nie jest dla nas ważniejsze niż dobro każdej osoby, która znajdzie się na Festiwalu.

Żadnej decyzji związanej z Waszym zdrowiem i bezpieczeństwem nie podejmujemy lekkomyślnie i pod wpływem chwilowych emocji. Z tego powodu potrzebowaliśmy czasu, aby zebrać wszystkie niezbędne informacje i poddać je analizie. Spotkaliśmy się w gronie naszego sztabu kryzysowego i zdecydowaliśmy o następujących sprawach.

Nie odwołujemy Pyrkonu 2020. Na tę chwilę odbędzie się on planowo w dniach 8-10 maja. Jesteśmy świadomi oświadczenia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o odwoływaniu imprez masowych. Nie chcemy podjąć pochopnej decyzji, sytuacja rozwija się dynamicznie, a do Pyrkonu pozostało sporo czasu. Nasza ekipa organizatorska pracuje bez zmian, ale cały czas monitorujemy sytuację wokół nas. Pracujemy również z naszym zabezpieczeniem medycznym, aby zapewnić Wam maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas pobytu na Festiwalu.

Jednocześnie rozpoczęliśmy prace mające na celu ewentualne przeniesienie Pyrkonu na inny termin, jeśli sytuacja będzie tego wymagać.

Zarówno dla Was, jak i dla nas logistyka takiego przedsięwzięcia nie jest łatwa. Dlatego też najpóźniej 2 kwietnia poinformujemy Was o naszej decyzji związanej z przenosinami (lub nie) imprezy na inny termin. Pozwoli Wam to na przeorganizowanie swoich planów wyjazdowych. Przesuwamy w związku z tym zmianę progu cenowego biletów z 6.04 na 13.04.

Jeśli dojdzie do przeniesienia daty Pyrkonu wszystkie zakupione bilety pozostaną ważne w nowym terminie. Jeśli jednak nowa data nie będzie Wam odpowiadała, będziecie mogli dokonać zwrotu biletów i na pewno odzyskacie swoje pieniądze. Z kolei wystawcy otrzymają zwrot opłat za stoiska, jeśli nie będą mogli wystawić się w nowym terminie.

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, aby impreza którą wspólnie tworzymy 20 lat przetrwała i rozwijała się dalej. Potrzebujemy do tego w tym momencie wsparcia i wyrozumiałości Pyrkonowiczów. Wiemy, że wokół Pyrkonu krąży teraz wiele plotek i fake newsów. Weryfikujcie źródła wszelkich doniesień. Jeśli nie pochodzą one z naszych oficjalnych kanałów (strona www, social media), to miejcie na uwadze, że mogą być fałszywe. Będziemy informowali Was na bieżąco i dostosujemy naszą pracę do zmieniających się warunków. Spokój i opanowanie to jest to, czego nam Wszystkim teraz potrzeba.

Rozumiemy Wasze obawy i dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia. Jesteście niesamowitą społecznością, o której inni mogą jedynie pomarzyć. Niech moc będzie z Wami!

[Aktualizacja 5.03.2020]

Pomimo potwierdzenia pierwszego przypadku w Zielonej Górze prace nad Pyrkonem przebiegają planowo. Jeśli w przyszłości sytuacja zmusiłaby lokalne władze do administracyjnego odwołania wydarzenia pragniemy poinformować, że pracujemy intensywnie nad planem awaryjnym.

[1.03.2020]

W związku z dużym poruszeniem związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 pragniemy Was zapewnić, że nie planujemy odwoływać Pyrkonu. Wszystkie prace nad Festiwalem przebiegają planowo. Stale monitorujemy sytuację i współpracujemy z MTP w zakresie zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa uczestników. Będziemy Was informowali o naszych działaniach na bieżąco.

Działający zazwyczaj w czasie wydarzeń na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich punkt medyczny pracować będzie we wzmocnionym składzie. Zespół medyczny jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz właściwym szpitalem. Dodatkowo Grupa MTP podjęła większe niż zazwyczaj działania dotyczące utrzymania czystości obiektów. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych toalety, poręcze i klamki będą wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez serwis sprzątający. Dodatkowo, w toaletach na terenie targów, umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a także udostępniono instrukcję GIS dotyczącą prawidłowego mycia rąk. W pawilonach rozwieszono także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w trzech językach.

Według Ministerstwa Zdrowia nie ma na ten moment w Polsce potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem.
Szykujcie swoje cosplaye, zbierajcie swoje drużyny i widzimy się na Pyrkonie. Niech moc będzie z Wami! 🙂

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love