Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

„Podziel się rogalem” z potrzebującymi – pomoc jest fantastyczna!

Jakie są dwie najlepsze rzeczy na świecie? Jedzenie i pomaganie innym! Wiecie, że można to doskonale połączyć? Pyrkon wraz z Krewnymi Pyrkonu zaprasza wszystkich Pyrkonowiczów do akcji „Podziel się rogalem”!

Jedną z najbardziej znanych poznańskich tradycji jest objadanie się w dniu 11 listopada rogalami świętomarcińskimi. W ten sposób mieszkańcy miasta obchodzą imieniny ulicy Święty Marcin, jednej z głównych dróg w stolicy krainy podziemnej pomarańczy. Wypieki te są tak dobre, że nie odkładają się na boczkach, ale trafiają prosto do serduszka. Teraz każdy z Was może udowodnić, że jego serce jest naprawdę wielkie! Wystarczy tylko przyłączyć się do akcji organizowanej przez Fundację Kochania Poznania i Piekarnię Natura.

Jak wziąć udział w akcji „Podziel się rogalem”?

Są trzy możliwości podzielenia się świątecznym wypiekiem. Sami możecie zdecydować, jak chcecie pomóc:

Podziel się rogalem, Krewni Pyrkonu, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon
  1. Kupując rogala na stronie https://podzielsierogalem.pl/pomoz-hospicjum-pallium/ dla siebie lub dla bliskich osób. Część zysku ze sprzedanych w ten sposób rogali trafi do Hospicjum Palium w Poznaniu;
  2. Zgłaszając pod adresem https://podzielsierogalem.pl/zglos-instytucje/ instytucję pożytku publicznego, oddział szpitala, dom dziecka, fundację, hospicjum lub schronisko. Dzięki temu zgłoszeniu rogale trafią w Waszym imieniu do podopiecznych tych instytucji i umilą im świąteczny dzień;
  3. Dokonując przedpłaty na stronie https://podzielsierogalem.pl/zglos-instytucje/ – w ten sposób rogal trafi do wybranej ze zgłoszeń instytucji, a następnie znajdzie się w rękach jednego z podopiecznych;

Jak więc widzicie, nie jest to nic skomplikowanego. Dołączając do akcji „Podziel się rogalem” uczynicie 11 listopada lepszym nie tylko sobie, ale przede wszystkim innym!

My również, jako partnerzy akcji „Podziel się rogalem”, mamy przyjemność przekazać nasze fantastyczne pyrkonowe rogale! Trafią one na oddział onkologiczny w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

A może ten tekst czyta ktoś spoza Poznania i zastanawia się, co te poznaniaki mają z tymi rogalami? Wszystkim zagubionym duszom polecamy poniższy film autorstwa naszego nieocenionego Pyrkon TV. Znajdziecie w nim wszystkie odpowiedzi. I pamiętajcie – make rogal, not war!

Legenda o Świętym Marcinie i Rogalach

Witaj na naszym Nowym, rozrywkowym kanale PyrkonTV. 🙂 Jeśli podoba Ci się materiał zostaw lajka i subskrybuj nas! 11 listopada to w całej Polsce święto niepodległości. W Poznaniu jednak, oprócz radości z odzyskania wolności świętuje się również imieniny św. Marcina – kim on był i jaki jest jego związek ze stolicą Wielkopolski?

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love