Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Roleplay, czyli jak zapisać się na sesje, larpy i warsztaty w Strefie Fabularnej

Siedzicie całą drużyną w karczmie, nie dzieje się nic ciekawego, aż nagle… – chcecie usłyszeć te słowa w trakcie Pyrkonu? Nic prostszego. Dzięki aplikacji Roleplay nie ominą Was żadne sesje, larpy czy warsztaty w Strefie Fabularnej.

Roleplay? A co to jest?

Roleplay to aplikacja przygotowana z myślą o tym, byście mogli zapisać się na sesje RPG, odbywające się w Strefie Fabularnej niezależnie od tego, co właśnie robicie lub gdzie jesteście. Znajdziecie tam również informacje o sesjach, na które potrzebne  są zapisy.

Dzięki niej możecie się nie tylko zapisać na oficjalne sesje, ale też zgłosić własne, które chcecie poprowadzić. Możecie to zrobić od dzisiaj!

W aplikacji można również znaleźć sesje Dyżurnych Mistrzów Gry, których kilkunastu czekać będzie na graczy w piątek od 14 do 24, w sobotę od 10 do 24 i w niedzielę od 10 do 16. Na te sesje nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść o właściwej godzinie i znaleźć poszukiwanego Mistrza Gry (w razie potrzeby pomogą w tym gżdacze w POMoGE).

Zapisy na sesję: jak, gdzie i kiedy?

Chcecie wziąć udział w sesjach? Koniecznie się na nie zapiszcie. Nie wiecie jak, gdzie i kiedy? Nic prostszego.

Jak i gdzie? Możecie to zrobić za pomocą aplikacji Roleplay, którą znajdziecie pod adresem roleplay.pyrkon.pl. Żeby z niej skorzystać musicie mieć stworzone w niej konto.  

Jeśli aplikacjami Wam nie po drodze, to w trakcie trwania Pyrkonu możecie się zapisać na sesje w pawilonie 8 na stanowisku POMoGE (Punkcie Obsługi Mistrzów oraz Graczy Erpegie).

Kiedy? Koniecznie zwróćcie uwagę na to, kiedy odbywa się interesujący Was punkt programu Strefy Fabularnej, bo od tego zależy termin zapisu. A zatem:

  • na oficjalne sesje, które odbywają się od piątku do godz. 8:59 w sobotę – zapiszecie się od godz. 12:00 w piątek;
  • na oficjalne sesje, które odbywają się od godz. 9:00 w sobotę do godz. 8:59 w niedzielę – zapiszecie się od godz. 20:00 w piątek;
  • na oficjalne sesje, które odbywają się od godz. 9:00 w niedzielę do końca Pyrkonu – zapiszecie  się od godz. 20:00 w sobotę;

W tym roku na sesje możecie zapisać się do 8 godzin przed startem sesji.

Dzięki aplikacji Roleplay również uczestnicy mogą zgłaszać własne sesje, które chętnie poprowadzą. Są to atrakcje oddolne nie będzie ich zatem w oficjalnym programie Pyrkonu, znajdziecie je jednak w aplikacji. Na nie zapiszecie się:

  • od godz. 12:00 w piątek, z zastrzeżeniem, że przy dużej liczbie zgłoszonych w ten sposób atrakcji możemy ograniczyć czas zapisów do 8h poprzedzających sesję.

A zatem telefony w dłoń!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.