Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Światowy Dzień Gier Planszowych na PyrkONline!

Spędzasz wieczory, tracąc znajomych podczas gry w Monopoly? Kochasz jako pierwszy docierać do korony w Talismanie? A może po prostu chciałbyś z bliska zobaczyć, na czym polega fenomen gier bez prądu? Jeśli tak, to nie możesz przegapić naszego specjalnego wydarzenia.

Już 10 października, w Dzień Gier Planszowych, przygotowaliśmy na PyrkONline wyjątkowe spotkanie z planszówkami. Paweł Kurnatowski, Inicjator projektu Instytut Gier i Zabaw, poprowadzi Was po świecie, w którym główną rolę grają kości i plansze, a rozgrywka może zmienić się w trakcie jednej tury. Ze specjalnie przygotowanego materiału dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o początkach gier planszowych w Polsce. Usłyszycie też, jakie planszówki jako pierwsze podbijały kraj nad Wisłą i kto pomógł im zawojować rynek.

Chcielibyście kupić grę planszową, ale nie wiecie, czy Wam się spodoba? Spokojnie, Paweł opowie Wam o tym, jak klasyfikować planszówki, jakie są ich rodzaje i jak dzięki temu łatwiej znaleźć coś, co przypadnie Wam do gustu.

Planszówkowe wydarzenie na PyrkONline to także okazja, aby poznać proces powstawania gier od kuchni. Na zaproszenie Pawła o pracy twórcy opowie Radek „Grotwórca” Ignatów. Będziecie mogli dowiedzieć się, jak wygląda projektowanie planszówek w Polsce i z jakimi dylematami najczęściej spotykają się ich autorzy.

To wszystko do obejrzenia bez ruszania się w domu, więc rezerwujcie czas i bądźcie z nami!

Historia gier planszowych w Polsce –  10 października – 8:00

Klasyfikacja gier planszowych – jak znaleźć grę dla siebie 10 października – 14:00

Jak zaprojektować swoją grę planszową – spotkanie z Radkiem Ignatów 10 października – 20:00

Wbijajcie na PyrkONline!

Planszówki, PyrkONline, Pyrkon 2021  Fantastyczne miejsce spotkań
Źródło: Tomasz Nowak

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa